با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

دانلود و خرید کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

۳٫۹ از ۲۱۶ نظر
۳٫۹ از ۲۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نیمه تاریک وجود  نوشته  دبی فورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

کتاب صوتی نیمه تاریک وجود، نوشته‌ی دبی فورد، راه‌هایی را به ما معرفی می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توانیم توانایی‌های خودمان را بشناسیم و تبدیل به بهترین شویم. این کتاب لایه‌های مخفی درون ما را بررسی می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌ها در حوزه‌ی خودشناسی است و به ۱۹ زبان ترجمه شده است.

درباره کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

دبی فورد در این کتاب درمورد شناختن مهارت‌ها، نیروهای درونی ما صحبت می‌کند. فقط زمانی می‌توانیم به آینده‌ای که می‌خواهیم برسیم که بتوانیم از رنج‌های گذشتمان درس بگیریم و از تجربه‌ آن استفاده کنیم. برای موفق شدن در آینده نباید گذشته خودمان را فراموش کنیم بلکه باید به آن فکر کنیم و به کمک آن به تکامل برسیم. کتاب نیمه تاریک وجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات برتر آموزشی در سراسر دنیا تدریس شده و کلیه مشاوران و روانشناسان نیز خواندن آن را به شدت توصیه می‌کنند. بیشتر ما انسان‌ها از نیروهای درونی خود فرار می‌کنیم و نمی‌دانیم این نیرو چه انرژی دارد و می‌تواند ما را به روشنایی‌های زندگی برساند. وقتی همه‌‌ی جنبه‌های زندگی را بشناسیم و آن‌ها را بپذیریم باعث می‌شود هم خودمان و هم اطرافیانمان از آن نتیجه بگیریم.

دبی فورد در کتاب نیمه تاریک وجود با زبانی ساده و روان، روش‌های پیوسته‌ای را که به یکپارچگی درونی کمک می‌کنند به ما یاد می‌دهد. او با استفاده از تجربیات شخصی خود و دیگران برای شناساندن شیوه‌های پذیرفتن ویژگی‌های انسانی در ده فصل استفاده می‌کند. کتاب نیمه تاریک وجود در ۱۰ فصل نوشته شده است، این کتاب ما به همراه ما سفری از بیرونی‌ترین پوسته انسان شروع می‌کند تا به اعماق ذهنمان می‌رود و خود واقعی ما را آشکار می‌کند. در این کتاب با بعضی از جنبه‌های شخصیتی خودتان بر‌می‌خورید که شاید پنهان بوده‌اند و شما نمی‌توانستید آن‌ها را ببینید.

اولین ترجمه فارسی کتاب نیمه‌ تاریک وجود توسط «عبدالله صلاحی» انجام شد و در سال ۱۳۹۷ به چاپ سیزدهم رسید. این کتاب بارها با ترجمه‌های مختلف و از انتشارات مختلف به چاپ رسید.

چرا باید کتاب نیمه تاریک وجود را گوش دهیم؟

این کتاب ما را یاری می‌کند تا با شناختن خودمان و پرورش توانایی‌های ذهنی‌مان نسبت به دیگران خوشحال‌تر و موفق‌تر باشیم و آینده‌ی روشنی داشته باشیم.

شنیدن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

این کتاب برای افرادی مناسب است که همیشه خود را از دیگران مخفی می‌کردند و فکر می‌کنند دنبال زندگی بهتری هستند. بسیاری از افراد دیگران را مقصر موفق نشدن خود می‌دانند، این افراد می‌توانند ذهنیت خود را با گوش دادن به این کتاب تغییر دهند.

درباره دبی فورد

دبی فورد سال در سال ۱۹۵۵ در کالیفرنیا به دنیا آمد. او معلم، سخنران و نویسنده‌ای است که بیشتر به‌خاطر کتاب نیمه تاریک وجود مشهور شده است. این کتاب در اولین سال انتشار خود به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال شناخته شد. دبی فورد، خودش نمونه انسانی است پر از تناقضات درونی و بیرونی است، چیزی که تا این حد باعث شهرت او و پرفروش شدن کتابش شد دردها و رنج‌هایی است که خودش در زندگی تجربه کرده است. او کوچکترین فرزند خانواده‌ای است که پر از مشکلات هستند و درست در اوج نوجوانی متوجه‌ می‌شود که پدرش آن‌ها را ترک کرده و حالا باید طلاق را نیز تجربه کند. دبی فورد سعی کرد با رو آوردن به مواد مخدر و مشروبات الکلی مشکلات خودش را فراموش کند و در همین رمان ازدواجش نیز با شکست مواجه شد. او با تمام این مشکلات تبدیل به کسی شد که از خودش و زندگیش نفرت داشت، اما او متوجه می‌شود با متنفر ماندن نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و باید شرایط خود را تغییر دهد؛ او شروع به تحصیل در رشته روان‌شناسی می‌کند تا بتواند پاسخ سوالاتش از زندگی را پیدا کند. او شروع به کار کردن روی خود و درونش کرد و از این طریق توانست نیمه تاریک زندگی را رها کند و دیگر انسان متنفری نباشد.

بعد از اینکه اپرا وینفری، مجری معروف آمریکایی کتاب نیمه تاریک وجود را در برنامه‌اش معرفی کرده و مشغول نقد و بررسی آن شد، این کتاب طی مدت چند هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز در اواخر سال ۲۰۰۰ و اوایل ۲۰۰۱ قرار گرفت.

دبی فورد سال ۲۰۱۳ در سن ۵۷ سالگی پس از مبارزه طولانی مدت با بیماری سرطان، از دنیا رفت. از کتاب‌های او می‌توانیم در آغوش سایه خود، طلاق معنوی، بهترین سال زندگی شما، نامه‌ای از بهشت و... را نام ببریم.

فهرست کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه

فصل اول: دنیای درون، دنیای بیرون

فصل دوم: دنیا، درون ماست

فصل سوم: جمع کردن مجدد تکه‌های گمشده وجودمان

فصل چهارم: سایه خود را بشناس تا خودت را بشناسی

فصل پنجم: من آنم

فصل ششم: نیمه تاریک خود را در آغوش بگیر

فصل هفتم: خودت را از نو تعریف کن

فصل هشتم: اجازه بده بدرخشی

فصل نهم: زندگی که ارزش زیستن دارد

بخش‌هایی از کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

در انتهای خیابانی که زندگی می‌کردیم یک زندان وجود داشت. باور داشتم که آدم‌های بدی در آن زندان هستند و من تلاش می‌کردم که عاقبت من رفتن پشت میله‌ها و تنهایی نباشد.

البته برای اینکه همیشه خوب باشم، گاهی دروغ هم می‌گفتم. حاضر بودم به هر قیمتی خوب‌ترین و محبوب‌ترین باشم. اینکه هر روز دروغ بگویم باعث شده بود تا ارتباط من با خودم قطع شود. هر چقدر دروغگوتر باشیم، تمام خوبی‌ها را فراموش می‌کنیم. به مرور زمان به این باور رسیدم که دنیا بدترین جایی است که انسان‌ها در آن حضور دارند. مثل آب خوردن دیگران را قضاوت می‌کردم و برچسب‌های ناپسندی به آن‌ها می‌زدم.

فکر می‌کردم دیگران خوشبختند، چون در خانواده خوبی به دنیا آمدند و اگر وضعیت من ناخوشایند است به خاطر خانواده‌ای است که در آن بزرگ شده‌ام.

گفت‌وگوی روزانه من با خودم در مورد «فقط اگر...» ‌ها بود. به خودم می‌گفتم فقط اگر در خانواده بهتری به دنیا آمده بودم، فقط اگر در اروپا بودم، فقط اگر یک کمد از لباس‌های گران قیمت داشتم و... حتما اوضاع فرق می‌کرد. حتی یک درصد باور نداشتم که ممکن است مشکلات من ارتباطی به دنیای بیرون نداشته باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۴)
sheida
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

-ما هر کس وهر چیزی راکه جنبه های فراموش شده وجودمان را انعکاس می دهدرا به خود جلب می کنیم.اگر از تکبر شما می رنجم به این دلیل است که تکبر وجود خودرا نمی پذیرم. -به یا داشته باشید هنگامی که

- بیشتر
iMajid
۱۳۹۸/۰۷/۰۳

کتابی فوق‌العاده تأثیرگذار... قبلاً این کتاب رو خونده بودم. دقیقاً ۵بار. از این که نسخهٔ صوتی کتاب منتشر شده بسیار خوشحالم، چون برای بار ششم می‌تونم بشنومش. خریدم و کمی از کتاب رو گوش کردم و بسیار از خوانش و

- بیشتر
خانم کتابخوار
۱۳۹۹/۱۱/۱۵

امتیازی که دادم برای کتاب بود چون صوتی شو گوش ندادم. قبلا نظر گذاشته بودم اما دلم خواست بازم نظر بذارم برای این کتاب برای همین اینجا نظرمو می‌ذارم. . . دارم به این نتیجه می رسم که همیشه بهترین چیزها رو داشتم

- بیشتر
Atieh
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

این کتاب یکی از بی نظیر ترین کتابهاس که هرکسی باید حداقل چندین بار مطالعش کنه ،شما رو با نیمه از وجودتون که براتون ترسناکه،باعث ناراحتی وحتی واکنش های شما نسبت به مسائل زندگی میشه رو بخوبی کنکاش میکنه و

- بیشتر
Behzad @booker
۱۳۹۹/۰۴/۲۲

من هرکتابی که نسخه الکترونیکش میگیرم اگه تشخیص بدم با ارزشه نسخه چاپیشو میگیرم این جزء یکی از همون کتابای با ارزشه

ناسارا
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

این کتاب رو گوش دادم. راستش این مدل کتابا برای من مثل یه مرور بر کتابهای پیشین است. چون این چند وقت توی زمینه روانشناسی و خود شناسی و مثبت نگری همش دارم مطالعه میکنم و بهش به چشم یه

- بیشتر
نسترن
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

اگر به دنبال خودشناسی هستین و کتابهای روانشناسی سبکتر را دوست دارین کتاب فوق العاده ای هست 😊

بانو
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

با این‌کتاب تونستم با خودم عین یه دوست واقعی رفتار کنم و دیدگاهمو نسبت به همه چیز شفاف کرد

آرزو
۱۳۹۸/۰۷/۰۸

با تشکر از مجموعه کلک آزادگان برای صوتی کردن این کتاب بسیار کاربردی🌺

شهلا
۱۳۹۹/۰۸/۰۵

کتاب بسیار عالی هست .کسانی که با گذشته خود درگیر هستن این کتاب بارها گوش بدهند

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۸
شابکundefined
زمان۱۰ ساعت
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۹۶٫۱ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۸
زمان۱۰ ساعت
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۹۶٫۱ مگابایت