با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر گمشده گوش دادن: چگونه فراگیری مهارت گوش دادن به بهبود روابط کمک می‌کند

دانلود و خرید کتاب هنر گمشده گوش دادن: چگونه فراگیری مهارت گوش دادن به بهبود روابط کمک می‌کند

۴٫۸ از ۱۲ نظر
۴٫۸ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر گمشده گوش دادن: چگونه فراگیری مهارت گوش دادن به بهبود روابط کمک می‌کند  نوشته  مایکل پی. نیکولز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هنر گمشده گوش دادن: چگونه فراگیری مهارت گوش دادن به بهبود روابط کمک می‌کند

«هنر گمشده گوش دادن» نوشته مایکل پی. نیکولز(-۱۹۴۵)، روانکاو و درمانگر خانواده است و به این موضوع می‌پردازد که چگونه فراگیری مهارت گوش دادن به بهبود روابط کمک می‌کند. این کتاب شما را دعوت می‌کند تا به شیوه صحبت کردن و گوش دادن خود فکر کنید؛ چرا گوش دادن در زندگی این‌قدر اهمیت دارد؟ چطور شنونده بهتری شویم و به عمق تجربه گوینده نفوذ کنیم؟ و چطور مراقب باشیم عادات نادرست، از کیفیت گوش دادن ما نکاهند؟ از جمله رموزی که به ارتباط مؤثر کمک می‌کنند و در این کتاب موردبحث قرار گرفته‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تفاوت میان گفت‌وگوی واقعی و به‌نوبت حرف زدن. گوش دادن به مقاصد واقعی دیگران، نه صِرف آنچه به زبان می‌آید. نفوذ کردن در شخصی که هرگز گوش نمی‌کند. چگونه جروبحث را کاهش دهیم. چگونه از دیگران کمک بخواهیم و در عین‌حال از پندواندرز ناخواسته در امان بمانیم. چگونه اختلاف‌نظر خود را بیان کنیم که دیگران احساس نکنند مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. چگونه اطمینان حاصل کنیم که حرف دو طرف مورد توجه قرار گرفته است. چگونه گوینده، پیام خود را ضعیف می‌کند. چگونه ماهیت رابطه بر گوش دادن تأثیر می‌گذارد. چه کنیم تا دیگران به ما گوش دهند. این کتاب در چهار بخش و سیزده فصل تألیف شده است و تمرین‌های انتهایی هر فصل به شما کمک می‌کنند تا مهارت گوش دادن خود را بهبود بخشید. از یاد نبریم که هرچند گوش دادن در زندگی امری مسلم و عادی به شمار می‌رود، از اهمیت آن هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. توجه و درک دیگران، هدیه‌ای است که احساس خودارزشمندی و اعتبار را در دیگران زنده می‌کند. توانایی خوب گوش دادن، نیک‌خواهی و حسن‌نیتی را در ما پرورش می‌دهد که بازتابش متوجه خود ما می‌شود. وانگهی خوب گوش دادن، بهترین شیوه‌ای است که معاشرت با دیگران و یادگیری از آن‌ها را برایمان لذت‌بخش می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
محّمدرضا کتاب خُور
۱۳۹۵/۱۱/۲۴

نسخه چاپی این کتاب رو مطالعه کردم و فوق العاده خصوصاً برای زوجین جوان، هنر گوش دادن که متاسفانه در جوامع امروزی به معنای واقعی جایی در بین انسانها به معنای واقعی نیست

m.kh
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

خیلی خیلی کتاب عالی وبدردبخوری هست.جمله جمله ی کتاب کاربردی ومفیده.پیشنهاد میکنم حتمابخونینش

Mohammad qasim Twhidi
۱۳۹۷/۰۱/۱۰

چطور میشه این کتاب ها را خرید من بیرون از ایرانم ؟ ماستر کارت هم ندارم آیا میشه با کارت بانک های عادی هم خرید ؟ لطفا معلومات بدهید

امیر عباس پور
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

بله در صورتیکه رمز دوم کارت بانکی داشته باشید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۳)
وقتی هیچ‌یک از دو طرف حاضر نیست چرخه واکنش هیجانی را بشکند، در نهایت هر دو طرف، بی‌آنکه درک شده باشند، خشمگین و ناراضی کنار می‌کشند
Ahmad Abbasi
وقتی در هیجان‌ها مورد بی‌توجهی قرار می‌گیریم آزرده می‌شویم، به‌ویژه اگر این بی‌توجهی از طرف شخصی باشد که در زندگی ما جایگاه خاصی دارد و انتظار داریم به ما اهمیت بدهد.
علاقه مند کتاب
وقتی رابطه‌ای برای ما ارزش خاصی دارد و برایمان مهم است که ما را درک کنند، بی‌توجهی طرف مقابل واقعا دردناک است.
علاقه مند کتاب
احساسات برای شخصی که آن را تجربه می‌کند، حقیقت دارد.
Ahmad Abbasi
بیشترین واکنش هیجانی ما نسبت به موضوعاتی است که در ضمیرمان خود را به آن متهم می‌کنیم.
Ahmad Abbasi
برداشت نادرست، نه تنها ریشه اعتماد به دیگران را می‌خشکاند، بلکه اعتماد به ادراک‌مان را هم از بین می‌برد.
استادی
وقتی غم و افسردگی را در فردی مشاهده می‌کنیم، معمولاً تصور می‌کنیم که مشکلی پیش آمده یا اتفاقی افتاده است. شاید آن مشکل یا اتفاق این است که هیچ‌کس به او گوش نمی‌کند.
استادی
احساس کنیم که دیگران به حرف‌های ما توجه نمی‌کنند، در لاک تنهایی خود فرو می‌رویم و دریچه قلب خود را به روی دیگران می‌بندیم.
علاقه مند کتاب
شنونده خوب، همچون یک شاهد است، نه کسی که درباره شما قضاوت کند.
علاقه مند کتاب
به محض آنکه بتوانید درون خود را بیرون بریزید و طرف مقابل هم شما را درک و تصدیق کند، بار سنگینی از دوش شما برداشته می‌شود. درد شما یکباره فروکش می‌کند.
علاقه مند کتاب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۷۵-۹
تعداد صفحات۳۲۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۷۵-۹