با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند: چگونه از دشمنی با خود دست بکشید

دانلود و خرید کتاب چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند: چگونه از دشمنی با خود دست بکشید

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند: چگونه از دشمنی با خود دست بکشید  نوشته  دبی فورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند: چگونه از دشمنی با خود دست بکشید

«دبی فورد، بزرگ‌ترین فاجعهٔ بشر را به خوبی برملا می‌کند: از دست دادن خویشتن حقیقی و گسست حاصل از آن که زندگی را ویران می‌سازد و پیامدهای این واقعه برای دیگران. از صمیم قلب مطالعهٔ این کتاب را به همه توصیه می‌کنم!»-دکتر هارویل هندریکس، نویسندهٔ کتاب«به دست آوردن عشق دلخواه»

«چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند» یا «چگونه از دشمنی با خود دست بکشید» نوشته دبی فورد(۲۰۱۳-۱۹۵۵) نویسنده و سخنران انگیزشی پرآوازه‌ی آمریکایی است.

با خواندن این کتاب درمی‌یابیم برای پذیرش ویژگی‌های انسانی خود در آغاز باید کند و کاو کنیم که در کدام طبقه‌بندی رفتاری جای می‌گیریم. به این ترتیب، نقاب اجتماعی ما کنار می‌رود تا بتوانیم با حقیقت سرشت خود آشنا شویم و آن را در آغوش بگیریم. شکار یا شکارچی، هیچ کدام بد نیستند و اگر خصایل آن‌ها به درستی واکاوی شود، می‌توانند در جایگاه انسانی نقش خود را آگاهانه و هنرمندانه به عهده بگیرند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

برای دست کشیدن از خودویرانگری باید با خودمان رو به رو شویم و مشتاق درک این نکته باشیم که چگونه گسست بنیادین از طبیعت اصلی‌مان موجب شده است یک خود ساختگی بسازیم که من در این کتاب آن را خود دروغین می‌نامم. خود دروغین ما مجرمی‌ست که ما را به انجام کارهای ناشایست، از بین بردن روابط، ویرانی آرزوها و در معرض خطر قرار دادن خودمان وامی‌دارد.

هدف من از این کتاب، آن است که درک کنید ژرف‌ترین رنج‌هایتان از گسست نخستین و بنیادین میان طبیعت والاتر و وجود بشری شما برمی‌خیزد. قصد من این است که عاشقانه از شما پشتیبانی کنم تا دروغ‌ها و تحریف‌ها، شرمندگی‌ها و احساس گناه‌ها را که ناآگاهانه شما را به بدترین دشمن خود تبدیل می‌کند، برملا سازید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Par.ya
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

نکته فوق العاده ای که درباره کتاب های دبی فورد هست اینه که این نویسنده ماهی حاضر و آماده نمیده دست خواننده، بلکه بهش ماهیگی یاد میده. نمیگه این و این و این رو انجام بدی زندگیت از این رو

- بیشتر
نسترن اغظمی
۱۳۹۹/۱۱/۱۷

بنظرم فارق از تکرار مکررات کتاب، مواردی که اعلام می کنه بسیار کاربردی و عالی عست و البته ترجمه خانم فرود هم بی نظیره

سینا
۱۳۹۷/۰۲/۱۷

گرونه گروووون...تخفیف بزاریییییین

علی
۱۳۹۷/۰۱/۰۶

کتاب کاغذیش هشت تومنه این یازده تومن؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
اگر چه شاید با ناباوری به دیگران بنگریم که مرتکب جرم‌های برخاسته از شهوت، نادانی یا زیاده‌خواهی می‌شوند و فریاد بکشیم: «امکان ندارد بتوانم چنین کاری بکنم!»، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که در شرایط درست یا اشتباه، امکان دارد بیش‌ترِ ما تحت تأثیر قرار بگیریم، از مسیر بیرون برویم و متقاعد شویم دست به رفتارهایی بزنیم که هرگز باور نمی‌کردیم در توانمان است.
Par.ya
راز بزرگ این است: خودهای بسیاری در وجود ما هستند، زیرا درون یکایک ما هر ویژگی ممکن نهفته است. چیزی نیست که بتوانیم ببینیم و قضاوت کنیم و نباشیم. همهٔ ما نور و تاریکی، معصوم و گناهکار و دوست‌داشتنی و نفرت‌انگیز هستیم.
Par.ya
خودویرانگری، روش ما برای بیرونی کردن خجالت درونی‌ست؛ یعنی ناآگاهانه کاری انجام می‌دهیم که ما را خجالت‌زده کند تا بتوانیم آن رویدادی را که اول از همه موجب شرمندگی ما شد، درمان کنیم.
Par.ya
ضروری‌ست که صداقت بنیادین را به جنبه‌هایی که انکار می‌کنیم، مهربانی و همدلی راستین را به بخش‌هایی از وجودمان که از آن‌ها خجالت می‌کشیم و شجاعت اصیل را به زمینه‌هایی در زندگی‌مان که می‌ترسیم به آسیب‌پذیری خود اعتراف کنیم، بیاوریم.
ماهور
این وجود حقیقی‌مان نیست که ما را به مسیرهای تاریکی که شرافت و عزت نفس ما را از بین می‌برند، می‌کشاند. این وجود پیشرفته‌تر ما نیست که موقعیت‌هایمان را ویران می‌کند و ما را به رنج و حقارت می‌کشاند، بلکه در واقع وجود زخمی ماست؛ بخشی که مالامال از خجالت و ناامنی‌های پنهان است. منیت زخمی، جنبه‌ای از بشر بودن ما بوده و چنین طراحی شده است تا در برابر گرایش‌های بسیار تاریکمان آسیب‌پذیر باشد و این قدرت را دارد که تلاش‌های ما را بی‌ثمر و رؤیاهایمان را محو کند.
ماهور
ما با یادگیری ترفندهای تازه یا راهکارهای بیش‌تر برای پنهان کردن نقص‌هایمان به آرامش نمی‌رسیم، بلکه با در آغوش گرفتن ناامنی‌های بیش‌تر، خجالت‌های بیش‌تر، ترس‌ها و آسیب‌پذیری‌های بیش‌تر خود به آرامش می‌رسیم. هنگامی که به درمان گسست میان نور و تاریکی وجودمان، یعنی دکتر جکیل و آقای هاید خود می‌پردازیم، به منابعی دست می‌یابیم که بهتر انتخاب کنیم، دارای افکار نیروبخش‌تری شویم و به گونه‌ای رفتار نماییم که احساس خلاقیت و سربلندی داشته باشیم.
Par.ya
خود دروغین ما توسط هوس‌های نابجا، نیازهای برآورده‌نشده و احساس‌های عمیق بی‌ارزشی ما هدایت می‌گردد. خود دروغین ما حاضر است به هر بهایی برنده شود و در پی رضایت‌های بیرونی می‌رود تا خلأی عاطفی نهفته در زیر چهره‌هایی را که از خودمان به جهان نشان می‌دهیم، پر کند.
ماهور
انسانی که در درون آرام باشد، همه چیز دارد. انسانی که با جنگ درونی تکه‌تکه می‌شود، هیچ چیز ندارد.
Par.ya
چرا کل خودتان را قبول ندارید؟ پاسخ ساده است: زیرا در خردسالی تربیت شدید که خودتان نباشید. شما شرطی شدید که باور کنید اگر با کل وجودتان، یعنی وجود حقیقی‌تان ظاهر شوید و همهٔ بخش‌های خودتان - هم تاریک و هم روشن، هم خوب و هم بد - را نشان دهید، مورد تحقیر و بی‌اعتنایی قرار می‌گیرید و به شما برچسب زده می‌شود. از این رو حتی پیش از آن که بتوانید جمله‌ای بنویسید، این روند دردناک و غم‌انگیز جدا شدن از کل وجودتان را آغاز کردید، زیرا می‌خواستید دوست داشته شوید، پذیرفته شوید و تعلق داشته باشید.
ماهور
وقتی به این درک می‌رسیم که هم خوب و هم بد، هم تاریک و هم روشن، هم قوی و هم ضعیف، هم باهوش و هم اغلب بسیار احمق هستیم، روند والای التیام گسست درونی را که همواره در دورانی از زندگی برای بیش‌تر ما رخ می‌دهد، آغاز می‌کنیم.
Par.ya

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۸۵۱
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۸۵۱