با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق در برابر عشق

دانلود و خرید کتاب عشق در برابر عشق

۴٫۱ از ۱۳۷ نظر
۴٫۱ از ۱۳۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق در برابر عشق  نوشته  امید کوره‌چی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق در برابر عشق

«عشق در برابر عشق» نوشته امید کوره‌چی(-۱۳۶۱)، نویسنده معاصر ایرانی پیرامون زندگی امام حسن مجتبی(ع) است.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«لرزش دست، ترسی به دلش ریخت. سعی کرد روی نشانه تمرکز کند اما ذهنش پر بود از خیالات درهم‌وبرهمی که مثل ابرهای سرگردان، آسمان ذهنش را تاریک کرده بود. باید هر طور شده هدف را می‌زد. باید خودش، توانش، حیثیت قبیله و قوم و ادعای برتر بودنش را اثبات می‌کرد. حریفش قَدَر بود. حریفش در رزم‌آوری و به‌خصوص تیراندازی هماورد نداشت. هر دو نفرشان ربیعه، دختر زیبای سعد بن وائل بزرگ قبیله ثقیف را خواستگاری کرده بودند. هر دو مردانی جنگاور بودند و بارها و بارها در نبردهای مختلف لیاقت خود را نشان داده بودند اما او یک ویژگی داشت که برتری‌اش بر رقیب را به رخ می‌کشید؛ اینکه او عرب بود و رقیبش ایرانی، ولی افسوس که دل ربیعه با هرمز بود. فکر رقیب ایرانی، لرزش دستش را بیشتر کرد، به خودش نهیب زد «دل ربیعه مهم نیست، مهم این است که من او را می‌خواهم.»

بعد از چند بار خواستگاری بالاخره کار از حرف به عمل کشید. قرار شد هرکدام توانست برتری‌اش را در رزم و تیراندازی ثابت کند، برنده این ماجرا باشد و حالا ابن‌نمیر در کشاکش مسابقه تازه شک کرده بود که این ترفند می‌بایست از سوی ربیعه به پدرش القا شده باشد؛ چه او از برتری رزمی هرمز اطمینان داشت. یاد لحظه‌ای افتاد که با مطرح‌شدن کفایت جنگاوری، بی‌هوا عصبیّت قبیله و قومش تحریک شد و بدون درنگ پیشنهاد مسابقه را پذیرفت و جاهلانه خود را در دامی انداخت که از سوی معشوق پهن‌شده بود، معشوقی که دل در گرو عشق دیگری داشت و اکنون در لحظه حساس کمان‌کشی، این افکار همچون موریانه‌های سرخ، تنه پوسیده اراده‌اش را می‌جویدند و او را از عاقبت این نبرد ابلهانه می‌ترساندند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۹)
نفس
۱۳۹۵/۰۹/۰۹

درووود کتا ب عالی بود از یه فرد که از عشق زمینی به عشق الهی میرسه وااقعا زیباس حتما بخونید از نویسنده وطاقچه ممنونم که منو با این کتاب آشناکردن سپااااااس🙏

yalda
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

چقدر بعضیا عرب دوست شدن و واسه عربها تو سرشون مییزنن جای تاسف داره انقد نژلاد پرست نژادپرست نکنید شما ها از نژادتون بیزارید که انقدر بی جهت جبهه میگیرید،وگرنه اصلا یه همچین برداشتی از این کتاب نمیشه کرد

شایسته
۱۳۹۵/۱۲/۲۴

کتاب خیلی خوبی بود.در یک کلمه عالی.

اکبر
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

خوب بود⁦☘️⁩

مُتِرَصِد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

خوندنش بد نیست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳۹)
خدا فقط به کسانی بال پرواز می‌دهد که بخواهند پرواز کنند، کسانی که بخواهند خوب باشند.
کربلایی
خدا تو را بیهوده نیافریده و رها نکرده
"...یک رهگذر..."
خودخواهی ربطی به دین آدم‌ها ندارد
NZ
انسان تا وعده نداده، آزاد است، اما وقتی وعده داد زیر بار مسئولیت می‌رود و تا به وعده‌اش عمل نکند رها نخواهد شد.
afsan
آتوسا دوباره گفت: آدم‌های خودخواه درهرحال خودخواهند، چه مسلمان چه زرتشتی. می‌دانی خودخواهی ربطی به دین آدم‌ها ندارد، پدرم می‌خواست برای ارضای خودخواهی‌اش مرا معامله کند، خوب فرض کنیم پدرم یک مسلمان بود درآن‌صورت من باید این جنایت را به‌پای اسلام می‌نوشتم؟
هاچ
روزی حسن‌بن‌علی را هنگام نماز دیدم. او بهترین جامه‌های خود را وقت نماز می‌پوشید، کسی علت را پرسید، گفت: خداوند جمیل است و جمال و زیبایی را دوست دارد. خود را در پیشگاه الهی زینت می‌کنم که خداوند فرموده با زینت‌های خود در مساجد حاضر شوید.
ف_حسنپوردکان
اموالش را سه بار تماماً در راه خدا بخشید
|قافیه باران|
انسان تا وعده نداده، آزاد است، اما وقتی وعده داد زیر بار مسئولیت می‌رود و تا به وعده‌اش عمل نکند رها نخواهد شد.
Reychel Green
«باعقل سعادت هر دو عالم به دست آید.»
کربلایی
انسان تا وعده نداده، آزاد است، اما وقتی وعده داد زیر بار مسئولیت می‌رود و تا به وعده‌اش عمل نکند رها نخواهد شد.
ف_حسنپوردکان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۴۵۰-۵-۶‬‬
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۴۵۰-۵-۶‬‬