با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرخصی عاشقانه

دانلود و خرید کتاب مرخصی عاشقانه

۳٫۱ از ۹ نظر
۳٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرخصی عاشقانه  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرخصی عاشقانه

«مرخصی عاشقانه» دربردارنده ۵ داستان کوتاه نوشته دوروتی پارکر(۱۹۶۷-۱۸۹۳)، نویسنده آمریکایی برنده جایزه ا.هنری است. پارکر در داستان‌های کوتاه این کتاب، به عنوان یک نویسنده زن، جایگاه و نقش زنان در جامعه را مورد نقد قرار می‌دهد. در بریده‌ای از داستان لولیتا از این کتاب می‌خوانیم: «خانم اوینگ، زن کوتاه‌قدی بود. او مسؤولیت تعداد زیادی از زن‌های کوتاه‌قد را به عهده داشت ‌که می‌خواستند مشکلات زندگی‌شان را که به‌دلیل چند اینچ کوتاهی قدشان ایجاد شده بود، برطرف کنند. او خالق مهربانی و تهییج‌های کوچک، بازکردن محدود چشم‌ها و چین‌دادن بینی‌ها، دویدن‌های کوتاه و به‌راه‌انداختن جنبش‌ها و سخنرانی‌های کوتاه و برپاکردن قهقهه‌های محدود بود. هرزمانی که خانم اوینگ وارد جمعی می‌شد، سکوت جمع شکسته می‌شد. سن‌اش موضوع جذابی برای حدس‌زدن بود و تنها کسانی از آن خبر داشتند که دوران مدرسه را با او گذرانده بودند. خودش اعلام کرده بود که هیچ اهمیتی به تولدش نمی‌دهد. به آن‌ها اجازه‌ی به‌راه‌انداختن هیاهو را نمی‌داد؛ و این درست است که هرگاه چندین دست از چیزهای مشابه را جمع‌آوری می‌کنید، از دست‌دادن غصه‌ی کم‌تری برای‌تان ایجاد خواهد کرد. در تابستان، لباس ورزشی کتان کوتاهی می‌پوشید، و جوراب‌های کوتاهی که باعث می‌شد سیاه‌رگ‌های پشت پاهایش کاملا آشکار شود. در زمستان، نیم‌تنه‌های بافته‌شده از تافته که بارها و بارها تزیین شده بود می‌پوشید و ژاکت‌هایی از پوست حیواناتی که کم‌تر در معرض انقراض هستند به تن می‌کرد. اغلب، در بعدازظهرها روبان کم‌رنگی به سر می‌بست. در گرمای سوزان و توفان بیدادگر با مشقت تمام به آرایشگاه می‌رفت. رنگ موهایش تکراری و به شدت روشن بود و از این‌که آن‌ها را فر می‌کرد لذت می‌برد. اعتقاد داشت که وقتی کسی انگشت‌اش را در موهایش فرو می‌کند می‌بایست موهایش به دور آن حلقه شوند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
afshar
۱۳۹۵/۰۸/۱۰

به نظر من که عالیه👍👍👍

zkysalehi
۱۳۹۵/۰۷/۲۵

زیاد جالب نبود

ساحل نم ناک
۱۳۹۸/۰۲/۱۱

خیلی جالبه و با حال نبود

زهرا۵۸
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

خیلی به دلم ننشست

کاوه
۱۳۹۵/۰۷/۱۴

پنج داستان کوتاه زیبا با تم فمنیستی.اولین داستان درباره سربازی که برای یک مرخصی چند ساعته پیش همسرش برمیگرده و در این چند ساعت...

ام البنین
۱۳۹۵/۰۷/۲۴

نمونه شو اوایلشو خوندم جذاب نیست برام.

Roz Abi
۱۳۹۵/۱۰/۱۱

واای من خوب نیست ؟ پس نمیخوانیم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۳۴۴۲-۶-۰
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۳۴۴۲-۶-۰