با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
توهم عزیز

دانلود و خرید کتاب توهم عزیز

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب توهم عزیز  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب توهم عزیز

«توهم عزیز» نوشته کینگزلی آمیس(۱۹۹۵-۱۹۲۲)، نویسنده انگلیسی است. روزنامه‌ی تایمز در سال ۲۰۰۸ او را جزو پنجاه نویسنده‌ برتر انگلیسی‌زبان معرفی کرد. او در این کتاب به نقد ساختار اجتماعی حاکم می‌پردازد. کینگزلی، جامعه‌ای را توصیف می‌کند که هیچ‌کس، حتا یک شاعر برجسته نیز ناگزیر است سال‌ها میل باطنی خود را مکتوم نگاه دارد و صرفا زمانی که به آزادی واقعی می‌رسد، واقعیت‌ها را با صراحت برای هواداران‌اش شرح می‌دهد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «شعر برای تمام بعدازظهر در ذهن سو باقی ماند و به‌تدریج کم رنگ‌تر شد و بعد، هم به‌عنوان شعر و هم به‌عنوان ملقمه‌یی از چیزهای کم‌تر قابل تعریف درآمد: یک تکه از الهامی شخصی که ممکن است در هرجایی بین سرگذشت‌نامه‌یی کوتاه، اما عمیق هبوط کند و به‌عنوان یک حالت از دست‌رفته ثبت شود. سو، فردا صبح به ناچار آن را تایپ کرد و خودش را مجبور کرد تا آن‌را با دید بهتری نسبت به آن‌چه که قبلا به خودش قبولانده بود و شعرهای پاتر را می‌خوانده، بخواند. احتمالا این آشنایی بود که موضوع را برای او دردسرساز می‌کرد و این در عوض دلیل دل‌پذیری برای موفقیت پاتر با منتقدین و عموم مردم بود؛ او به روشی می‌نوشت که مدرن به‌نظر می‌آمد یا به دور بعد جورجیایی تعلق داشت، اما با مقداری تلاش می‌شد آن را به چیز سنتی بی‌ضرری یا حتا رمانتیک تاویل کرد، و رضایت شخصی خواننده در روش پاتر از طریق ابهام واضح و آشکار، می‌تواند به علاقه به شاعر و شعر به آسانی تغییر شکل دهد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
🆀🅴🆄
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

کتاب حالبی بود نویسنده به شیوه جالبی خواننده رو درگیر داستان می‌کنه و خواننده همراه شخصیتهای داستان منتظر اتفاق و یا هدف شاعر می مونه و خیلی غیر منتظره داستانو تموم می‌کنه یکی از جمله هاش جالب بود همیشه اونی

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۵/۰۷/۰۴

یک داستان درباره یک شاعر بزرگ.جنونی که هم الهام بخش شاعر است و هم تهدید کننده جانش..

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
تصور می‌کنم این ناشی از خودبینی من بوده، اما خب جالبه. احساس می‌کنم تونستم انتقامم رو از مردمی که در این سال‌ها مرا جلو بردند و چاپلوسی‌ام رو کردن تا تمام این سال‌ها رو تلف کنم، بگیرم.
Ava

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۱-۷۲۶-۵
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۱-۷۲۶-۵