با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقیقت یخی

دانلود و خرید کتاب حقیقت یخی

۴٫۰ از ۱۳ نظر
۴٫۰ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حقیقت یخی  نوشته  ندا شادنظر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حقیقت یخی

«حقیقت یخی» رمانی است از دن براون(-۱۹۶۴)، نویسنده آمریکایی که به سبب رمان‌هایی همچون رمز داوینچی به شهرت رسید.

ناسا در تلاش است اشتباه‌هایی که موقعیت سیاسی‌اش را در خطر قرار داده است را جبران کند. در همین حال می‌تواند شهاب‌سنگی را در میان یخ‌های قطبی کشف کند. این شهاب سنگ در درون خود فسیل‌هایی از حشرات بسیار بزرگ مربوط به سیاره‌های دیگر دارد.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«وایلی مینگ فسیل‌شناس، در گوشه‌ای دنج و تاریک، به موقعیت کاری خویش و لحظه‌ی موعودی که آن شب پیش رو داشت، می‌اندیشید. «به زودی من مشهورترین فسیل‌شناس دنیا می‌شم.» امیدوار بود که مایکل تولاند کمی سخاوت به خرج دهد و در فیلم کوتاهش، زمان بیشتری برای توضیحات او اختصاص دهد.

او که آینده‌ای درخشان را در ذهنش تجسم می‌کرد، متوجه‌ی لرزشی خفیف در یخ‌های زیر پایش شد. فوراً از جا پرید. زندگی در لوس‌آنجلس که هرگز زمین‌لرز‌ه‌ای را به خود ندیده بود، او را نسبت به کوچک‌ترین لرزش حساس کرده بود. کوشید خود را تسلی دهد «این لرزش‌ها کاملاً طبیعیه» . آهی از سر آسودگی کشید و با خود گفت‌ «این فقط یه لرزش جزیی بود» . هنوز به این تکان‌ها عادت نکرده بود. چند ساعت قبل، تکه یخ بزرگی از یخچال‌ها جدا شده و به دریا افتاده و صدای مهیبی در فضا پیچیده بود. تعبیر زیبای نورا مانگور از‌ این پدیده‌ی طبیعی این بود: یه تکه یخ دیگه خودشو تو دریا پنهان کرد.

مینگ ایستاده به صدا گوش داد. کمی آن سوتر، زیر نور ملایم نورافکن‌ها، جمعی را دید که مترصد برگزاری جشن بودند. ساختمان هزارتوی گنبدی، با اتاقک‌های مختلفی که هر یک از افراد در آنها مشغول کاری بودند، مانند شهری خیالی می‌نمود و فضای زیر آن تاق کمانی، همچون مقبر‌ه‌ای تجلی می‌یافت. لرزه بر ‌اندامش افتاد و دکمه‌های پالتویش را تا آخر بست.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
Amir_13_Doulabi
۱۳۹۵/۰۷/۰۲

اگر رمز داوینچیِ این نویسنده رو خوندید و لذت بردید قطعاً از این کتاب هم لذت خواهید برد

شکوفه
۱۳۹۶/۰۸/۱۹

بعد از نماد گمشده بهترین کتاب دن براون هست به نظرم

Hossein Ans
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

فعلن خوب و هیجان انگیز پیش رفته. صفحه 110 هستم. منتها غلط‌های نگارشی عجیبی داره، برای یه رمان علمی تخیلی زشته! مثلن ارتفاع ۱۵ هزار پا رو نوشته «پانزده هزار کیلومتر با اقیانوس فاصله داشت» یا «ساختمان نود هزار کیلومتر مربع مساحت

- بیشتر
نوید
۱۳۹۷/۰۹/۰۳

مگه‌میشه‌دن‌براون‌بد‌بنویسه رمانی‌رازالود‌و‌هیجانی جدال‌سیاست‌وصداقت،شجاعت‌وحماقت واقعا دنیای سیاست چقدر عجیبه حتما بخونیدش

pejmannavi
۱۳۹۸/۰۳/۲۶

پر هیجان و سرگرم کننده. دن براون هرگز ناامیدت نمیکنه. البته این کتاب مال پیش از راز داوینچی و رابرت لنگدانه و موضوع هم حساسیت برانگیز نیست.

مهشید
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

مترجم بنا به صلاح دید خودشون قسمتی از کتاب رو که در مورد نظریه panspermia هست تعبیر به خلقت کرده. من وقتی متوجه این مسئله شدم، اعتمادم به بقیه ترجمه رو هم از دست دادم. البته ناگفته نمونه که اگر

- بیشتر
مانتره
۱۴۰۰/۰۶/۱۷

کلا کتاب ای دن براون عالین هم جذاب هم علمی و یه جاهایی واقعی ....

Ali Roustaei
۱۳۹۵/۰۶/۲۸

مثل آثار دیگه ی دن براون، این کتاب هم کشش خیلی حوبی داره.

ارمیا
۱۳۹۵/۰۷/۰۱

ایخته ایخته.اصن خوندشو توصیه نمیکنم...

Amir_13_Doulabi
۱۳۹۵/۱۰/۰۱

کشفی شگفت انگیز، دسیسه ای خیانت آمیز که بسیار هوشمندانه اجرا و سپس افشا شد. زمانی که ناسا موفق شد چیز عجیبی را میان یخ های قطب بیابد، ماموران آن آژانس فضایی ادعای پیروزی کردند. در پس این ادعا

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۰۶-۹
تعداد صفحات۴۸۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۸۳۷-۰۶-۹