با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود

دانلود و خرید کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود

۴٫۶ از ۷ نظر
۴٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود  نوشته  میگل روییز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود

«پنجمین پیمان» راهنمای کاربردی تسلط بر خود نوشته دُن میگل روییز و دُن خوزه روییز است. نویسندگان این کتاب که خود از بومیان مکزیک هستند کوشیده‌اند با استفاده از فرهنگ بومی تکتک، راهکارهایی برای بهبود زندگی روزمره پیشنهاد دهند.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«اگر دیگر از آن پیام‌آوری که هستید، راضی نیستید، اگر می‌خواهید که پیام‌آور عشق و حقیقت باشید، پس شما را به شرکت در رؤیای جدید بشریت دعوت می‌کنم؛ رؤیایی که همۀ ما می‌توانیم در آن با هماهنگی، حقیقت و عشق زندگی کنیم.

در این رؤیا، نه تنها مقدم مردمی از همۀ آیین‌ها و فلسفه‌ها گرامی‌ست، بلکه آن‌ها بسیار هم محترم شمرده می‌شوند. هر یک از ما حق داریم به آنچه می‌خواهیم، باور داشته باشیم و از هر آیین و فلسفه‌ای که بخواهیم، پیروی کنیم. مهم نیست چه باوری داشته باشیم؛ به همه برای سهیم شدن در این رؤیا خوشامد می‌گوییم. انتظار ندارم همۀ داستان‌های مرا باور کنید، اما اگر این سخنان، درون شما طنین می‌اندازند، اگر می‌توانید حقیقت پشت این کلام را احساس کنید، پس بگذارید پیمان دیگری با هم ببندیم: «به من کمک کنید تا دنیا را تغییر دهیم.»

البته نخستین پرسش، این است: «چگونه می‌خواهید دنیا را تغییر دهید؟» پاسخ به این پرسش، آسان است: با تغییر دادن دنیای خودتان. وقتی برای تغییر دادن دنیا از شما درخواست کمک می‌کنم، منظورم سیارۀ زمین نیست. من به آن دنیای مجازی که در سرتان وجود دارد، اشاره می‌کنم. تغییر، از شما آغاز می‌شود. اگر نخست دنیای خود را تغییر ندهید، در تغییر دادن دنیا کمکی به من نخواهید کرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
آرزو
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

یه کسایی که کتاب چهارپیمان رو خوندن پیشنهاد میکنم که حتما این کتاب رو بخونن(بسیار عالیه)

آرش
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

کتابی راه‌گشا توصیه می‌کنم مطالعه کنید.

علی
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

خیلی خوبه

Majid
۱۳۹۵/۰۸/۲۵

پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو چند بار بخونید.

Majid
۱۳۹۵/۰۹/۰۹

پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو چند بار بخونید.

حامد
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

جز مفید‌ترین کتاب‌هایی‌ست که خوندم. باعث شد نسبت به خودم و دنیای اطرافم هوشیارتر و آگاه‌تر بشم. بهتر به داده‌های که به ذهنم وارد می‌شود گوش می‌دم و هر مطلبی رو نمی‌پذیرم مگه اینکه ابتدا درستی اون مطلب رو بررسی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
۱- کلام خود را پاک کنید با درستی صحبت کنید و فقط آنچه را منظورتان است، بگویید. از کلامی که علیه شماست یا غیبت کردن در بارۀ دیگران اجتناب کنید. نیروی کلام خود را در جهت حقیقت و عشق به کار ببرید.
کاربر ۲۵۵۳۵۷۵
تلتک‌ها (Toltecs): قومی باستانی که سرخ‌پوستانی خردمند بودند. آن‌ها در سال‌های ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلادی در آمریکای مرکزی سکونت داشتند و پس از مدتی، به دلیل برخی عقاید خرافی پیروان خود دچار انحراف و منقرض شدند.
0r2b80
۲- هیچ چیزی را به خود نگیرید کردار و رفتار دیگران به خاطر شما نیست. آنچه می‌گویند و انجام می‌دهند، بازتابی از رؤیا و واقعیت خود آن‌هاست. هنگامی که در برابر دیدگاه و رفتار دیگران مصون شوید، دیگر قربانی رنج‌های بی‌هوده نخواهید بود.
کاربر ۲۵۵۳۵۷۵
۳- فرضیه‌بافی نکنید شهامت پرسیدن و ابراز خواستۀ واقعی‌تان را بیابید. برای اجتناب از سوء تفاهم، اندوه و داستان نمایشی، تا حد ممکن در برقراری ارتباط با دیگران شفاف باشید.
کاربر ۲۵۵۳۵۷۵
۴- همیشه نهایت کوشش خود را بکنید نهایت سعی شما از لحظه‌ای به لحظه‌ای دیگر و همین طور هنگامی که بیمار یا سلامت هستید، در حال تغییر است. در هر شرایطی، فقط نهایت کوشش خود را بکنید. با این کار از خودداوری و بدرفتاری با خود و احساس پشیمانی اجتناب خواهید کرد.
کاربر ۲۵۵۳۵۷۵
۵- شکاک باشید، اما گوش دادن را بیاموزید خودتان یا هیچ کس دیگری را باور نکنید. نیروی شک را به کار بگیرید تا در بارۀ هر چه می‌شنوید، بپرسید: «آیا این موضوع واقعاً حقیقت دارد؟» سپس به نیتِ ورای واژه‌ها گوش بسپارید و آنگاه پیام واقعی را درک خواهید کرد.
کاربر ۲۵۵۳۵۷۵

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۹۵۰
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۹۵۰