با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده اثر اولیویا تلفورد

دانلود و خرید کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

تکنیک‌های ساده برای غلبه بر افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات روان‌شناختی

۴٫۹ از ۷ نظر
۴٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده  نوشته  اولیویا تلفورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده نوشتهٔ اولیویا تلفورد و ترجمهٔ فرناز ولی‌زاده است و انتشارات اندیشه آگاه آن را منتشر کرده است. این کتاب تکنیک‌های ساده برای غلبه بر افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات روان‌شناختی را به شما ارائه می‌دهد.

درباره کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

آیا در اطراف خود کسی را می‌شناسید که همیشه شاد و مثبت‌اندیش باشد؟ حتماً از خود پرسیده‌اید که راز شادبودن او چیست؟! چرا برخی از مردم می‌توانند سوار بر دریای متلاطم زندگی شوند و لبخند بزنند، درحالی‌که برخی دیگر هر وقت مشکلی پیش می‌آید، ناامید می‌شوند؟ پاسخ ساده است؛ همه‌چیز به نحوهٔ تفکر شما برمی‌گردد. خوش‌بینی و اعتمادبه‌نفسِ افراد و نحوه نگریستن به مسائل، تفاوت بین آن‌ها را با دیگران ایجاد می‌کند. آن‌ها می‌دانند که برای داشتن یک زندگی عالی، باید ذهن خود را مدیریت کنند تا به نفعشان عمل کند.

شما در این کتاب روش‌های تغییر دادن نحوهٔ فکرکردنتان را یاد خواهید گرفت و در مدت چند ساعت، تفاوتی را که در روابط و سلامت روانتان ایجاد می‌کند احساس خواهید کرد. سعی کنید تمرین‌های مطرح‌شده را حتماً انجام دهید تا تأثیرات مثبت آن را در بهبود زندگی‌تان ببینید.

در این کتاب فقط به جنبه‌های روشن و مثبت زندگی پرداخته نشده است، زیرا زندگی سرشار از پستی‌وبلندی است و همه ما در تلاش هستیم که بر مشکلات غلبه کنیم. هیچ تکنیکی وجود ندارد که بتوان به‌وسیله آن تمام مشکلات را از بین برد، اما می‌توانید مدیریت مغزتان را یاد بگیرید تا وقتی در زندگی به مشکلی برخورد کردید، رویکرد جدیدی برای رویارویی با آن داشته باشید. رویکردی که در این کتاب بر آن تمرکز خواهیم کرد، درمان شناختی رفتاری نام دارد که بیشتر به‌عنوان CBT شناخته می‌شود و برای چندین دهه کاربرد داشته است. درمان شناختی رفتاری یک مدل ساده است که توضیح می‌دهد چرا ما دچار استرس، افسردگی و اضطراب می‌شویم و برای مقابله با آن‌ها باید چه‌کاری انجام دهیم.

تحقیقات زیادی توسط روانشناسان بر روی درمان شناختی رفتاری انجام‌شده است و آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که این رویکرد، یک درمان قدرتمند برای مشکلات زیر است:

 افسردگی

 اضطراب

 اختلال وسواسی جبری (OCD) و افکار مزاحم

 فوبیا یا هراس

 استرس

 اعتیاد

 اهمال‌کاری

درمان شناختی رفتاری اعتمادبه‌نفس شما را بهبود می‌بخشد، شادی شما را افزایش می‌دهد و به‌طورکلی می‌تواند شما را نسبت به زندگی راضی‌تر کند. شما خود را بهتر درک خواهید کرد، گذشتهٔ خودتان را رها کرده و به آینده‌ای روشن‌تر قدم خواهید گذاشت.

خواندن کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به متخصصان حوزهٔ درمان شناختی‌رفتاری و به تمام کسانی که می‌خواهند به وسیلهٔ این رویکرد بر افسردگی یا اضطراب خود غلبه کنند، پیشنهاد می‌کنیم.

درباره اولیویا تلفورد

اولیویا تلفورد نویسنده‌ای است که در حوزه‌های مختلف روان‌شناسی آثاری را منتشر کرده است. او به‌عنوان یک نویسنده مینیمالیست به قدردانی از چیزهای ساده در زندگی معتقد است.

تمرکز او همیشه بر روابط خوب و مراقبت از روان در مکان‌هایی بوده است که قادر به پیدا کردن شادی واقعی در آن‌ها هستید. او از سال ۲۰۰۳ با کتاب‌ها و مقالاتش به کاهش تنش و استرس دیگران کمک می‌کند تا بتوانند به آرامش خاطر و آزادی بیشتری دست یابند. او علاقه زیادی به گسترش دانش خود دارد و اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد که قطعاً به بهبود زندگی آن‌ها کمک خواهد کرد.

اولیویا در شهر وایله در دانمارک متولد شده است اما در حال حاضر در شهر ویکتوریا در کانادا زندگی می‌کند.

کتاب «هنر زندگی مینیمالیستی» از اولیویا تلفورد نیز پیش‌ازاین توسط انتشارات اندیشه آگاه ترجمه و منتشر شده است.

بخشی از کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

چرا مغز شما هم بهترین دوست و هم بدترین دشمن شما است؟

ذهن انسان در مواجهه با موقعیت‌ها قادر به ساختن داستان است که همین داستان باعث ایجاد حس خوب یا بد در انسان می‌شود. مغز شما با ساختن داستان‌هایی منفی‌نگر، می‌تواند زندگی شما را سخت‌تر کند. خوشبختانه با استفاده از اصول درمان شناختی رفتاری می‌توان این افکار را کنترل کرد. در اینجا یک مثال در مورد نحوه ایجاد افکار منفی و مثبت در مواجهه با موقعیت را شرح می‌دهم. تصور کنید یک روز آفتابیِ زیبا در حال پیاده‌روی هستید و احساس خوبی دارید. دوستتان را جلوتر از خود می‌بینید، او را صدا می‌کنید، اما او برنمی‌گردد. او شما را کاملاً نادیده می‌گیرد و به راه خود ادامه می‌دهد.

در ذهنتان چه می‌گذرد؟ ممکن است فکر کنید: «اوه، او صدای من را نشنید.»

یا شاید فکر کنید: «او وانمود می‌کند صدای مرا نشنیده، حتماً از من دلخور است.»

یا شاید فکر کنید: «طبق معمول این دوستم هم از من دوری می‌کند! چرا من نمی‌توانم رابطه دوستی خوبی داشته باشم؟»

باید به یاد داشته باشید که هر برداشتی از آن موقعیت کنید، همان برداشت مانند یک حقیقت باقی می‌ماند. کسی را که می‌شناختی صدا زدی، او برنگشت و رفت؛ اما فکری که در مورد این رویداد در ذهن شما ایجاد می‌شود، احساس شما را تغییر می‌دهد. اگر به خود بگویید که احتمالاً دوستتان صدای شما را نشنیده، زیاد به هم نخواهید ریخت. شما روز خود را ادامه می‌دهید و شاید به او پیام دهید و بگویید که او را دیده‌اید. اگر به‌سرعت به این نتیجه رسیدید که دوستتان احتمالاً ناراحت شده، ممکن است احساس نگرانی کنید و برای اطمینان از اینکه حال او خوب است، با او تماس بگیرید. اگر فکر کنید دوستتان شما را نادیده گرفته، زیرا دیگر نمی‌خواهد با شما صحبت کند، احساس وحشتناکی خواهید داشت. ممکن است از دوست خود دوری‌کنید، چون در ذهن شما او به‌وضوح گفته که دیگر شما را دوست ندارد. این تفسیر شما از موقعیتی است که با واقعیت بسیار فاصله دارد.

تمرین: آخرین داستانی که به خودتان گفتید چه بود؟

به ۲۴ ساعت گذشته فکر کنید. آیا با افکار خود راجع‌به یک موقعیت، باعث ناراحتی یا اضطراب خودتان شده‌اید؟ آیا می‌توانستید آن موقعیت‌ها را به‌گونه‌ای متفاوت تفسیر کنید که احساس خوبی در شما ایجاد کنند، یا حداقل کمی بهتر باشند؟

درمان شناختی رفتاری در مورد تغییر افکاری است که در ذهن خود ایجاد می‌کنید. چگونگی این تغییرات را با استفاده از تکنیک‌های این کتاب یاد خواهید گرفت.
نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
bookbuff
۱۴۰۱/۰۲/۰۶

ترجمه بسیار روان است. همیشه این مشکل را داشتیم که کتابی در زمینه درمان شناختی رفتاری باشد که همه بتوانند از آن استفاده کنند نه فقط متخصصان. این کتاب به خوبی این کار را انجام می دهد.

کاربر ۴۴۱۳۳۰۷
۱۴۰۱/۰۲/۰۶

محتوای کتاب عالی کاملا مناسب این روزهای پر از استرس ماست ترجمه بسیار روان و عالی

nemat gowhari
۱۴۰۱/۰۲/۱۰

لطفا در بینهایت اضافه کنید

کاربر ۴۴۲۶۶۸۹
۱۴۰۱/۰۲/۰۹

تکنیک های بسیار کاربردی مطرح شده است حتی برای افرادی که آشنایی با مباحث روانشناسی ندارند، ترجمه نیز بسیار روان و قابل درک می باشد

کاربر ۴۴۸۴۶۹۱
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

کتاب بسیار جذاب و تکنیک های مفیدی داشت ترجمه بسیار روان و عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
افسردگی، اضطراب، استرس و عادات بد، ناشی از افکار غیرمنطقی یا منفی هستند که ما در مورد خود داریم. وقتی افکار غیرمنطقی و منفی را در مورد خود، دیگران و به‌طورکلی دنیا داشته باشیم، شروع به ساختن فرضیاتی می‌کنیم که ما را ناراحت، مضطرب و ناراضی می‌کنند.
bookbuff
درمان شناختی رفتاری یک مدل ساده است که توضیح می‌دهد چرا ما دچار استرس، افسردگی و اضطراب می‌شویم و برای مقابله با آن‌ها باید چه‌کاری انجام دهیم.
bookbuff

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸۶۲۲۹۴۵۷۳۱۳
تعداد صفحات۱۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸۶۲۲۹۴۵۷۳۱۳