با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بی‌سایگان

دانلود و خرید کتاب بی‌سایگان

۳٫۳ از ۸ نظر
۳٫۳ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بی‌سایگان  نوشته  فرانسواز ساگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بی‌سایگان

«بی‌سایگان» رمانی از فرانسواز ساگان(۲۰۰۴-۱۹۳۵)، نویسنده فرانسوی است. بی‌سایگان سومین رمان ساگان است و در سال ۱۹۵۷ منتشر شده است. این رمان یکی از رمان‌های پرفروش در فرانسه بوده است. ماجرای بی‌سایگان در پاریس اتفاق می‌افتد. داستان روی زندگی گروهی از پاریسی‌های هنرمند و روشنفکر متمرکز می‌شود. نویسنده از زوایه دید سوم شخص برای روایت داستان خودش استفاده می‌کند تا تصویری واضح از کاراکترهایش ارائه بدهد. مخاطب به‌طرز دردناکی از گم‌گشتگی و بی‌هویتی شخصیت‌ها آگاه می‌شود، شخصیت‌هایی که هویت فردی و هدف زندگی‌شان را گم کرده‌اند. همین‌طور که شخصیت‌ها نومیدانه به داشتن روابطی اتفاقی با یکدیگر کشانده می‌شوند، پرده‌ی زشتی از ناخشنودی هم رفته‌رفته روی پاریس را می‌پوشاند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «آن شب جسم بلندبالای برنارد سر راه او قرار گرفته بود و دست‌های تملک‌جویانه‌ی برنارد همین‌طور خودشان را بر شانه‌های او می‌افکندند. برای مدتی ژوزی نور چراغ جلوی ماشین‌ها را تماشا کرد، که از روی گل‌های کاغذدیواری رد می‌شد. همه جا بسیار ساکت و آرام بود. شاید ظرف دو روز ژوزی می‌توانست به او بگوید که باید به خانه‌اش برگردد. شاید ژوزی داشت دو روز از زندگی‌اش را به او می‌بخشید، دو روز شاد را. شاید هر دوی آن‌ها باید تاوان زیادی بابت آن دو روز می‌دادند. ژوزی فکر کرد برنارد باید شب‌های طولانی زیادی بیدار مانده باشد، همان کاری که خودش هم مشغول انجامش بود، با اندیشیدن به آن گل‌های بزرگ و زشت و با تماشا کردن نورهایی که از روی آن‌ها رد می‌شدند، و حالا نوبت ژوزی بود، با وجود اینکه مسیر دروغ‌ها را در پیش گرفته بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Dentist
۱۳۹۶/۰۶/۲۸

داستان زندگی عاطفی چند خانواده ی روشن فکر و هنرمند در پاریس. زندگی هایی که به پوچی رسیدن، روابط خانوادگی و عاطفی ناموفق، عشق های یک طرفه و ... بطور کلی من خوشم اومد. جالب بود بنظرم

لیلا
۱۳۹۶/۰۷/۲۰

این چی بود واقعا شبیه داستانهای جم تی وی بود

pegah
۱۳۹۵/۰۵/۲۹

عالی خیلی دوست داشتم ....

Mhsn BnFTmh
۱۳۹۵/۰۶/۱۵

عالی!

محمد صالح
۱۳۹۵/۰۷/۰۹

چرا همش اعلام برنده ها رو عقب میندازید مسخره اش درآوردید

محمد صالح
۱۳۹۵/۰۷/۰۹

چرا اعلام برنده ها رو عقب میندازید بگید دیگه

Melody
۱۳۹۵/۰۸/۲۱

چرا انقد بعضی کتابا رو گرون می کنن 😟😟😟😟😟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
ـ برای حسادت هیچ‌چیزی وحشتناک‌تر از خنده نیست.
fatima
در حالی که سعی می‌کرد آرامَش کند گفت: «گریه نکن،» و ناگهان متوجه شد که این همسرش است، دارایی‌اش، و به خودش تعلق دارد، و کسی است که فقط به او فکر می‌کند، و تقریباً تا یک قدمی مرگ رفته است. او تنها مایملکش بود، و برنارد تقریباً او را از دست داده بود.
شلاله
هیچ‌چیزی بهتر از جاه‌طلبی مناسبِ زنانِ مصمم نیست. عشق آن‌ها را زشت و بی‌ریخت می‌کند.
پویا پانا
هیچ‌کس وقت این را ندارد که عمیقاً به خودش بنگرد و بیشتر مردم برای کشف پژواک‌های درونی خودشان فقط به دیگران زل می‌زنند.
پویا پانا
ما وقتی که متولد می‌شویم گریه می‌کنیم، و هر چه پس از آن می‌آید فقط کاستن از این گریه است.
پویا پانا
وقتی که رؤیای اتفاق افتادنِ چیزی شگفت‌انگیز را در سر داری، هر خوشی و لذتی کمتر از آن، هر چقدر هم که دستیابی به آن سهل‌تر باشد، به چشمت نمی‌آید.
پویا پانا
«خوشبختی حسی است که همیشه مورد سوء‌تعبیر قرار می‌گیرد
پویا پانا
فقط ثروتمندان هستند که در عشق، همانند تجارت، می‌توانند با نسیه زندگی کنند،
پویا پانا
برای حسادت هیچ‌چیزی وحشتناک‌تر از خنده نیست.
پویا پانا
من تا حد جنون عاشق بوده‌ام، یعنی واقعاً دیوانه‌ی دیوانه، یعنی همان چیزی که به آن دیوانگی محض می‌گویند، و برای من تنها شیوه‌ی قابل درک برای عشق ورزیدن جنون است.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۵
شابک‌‫‬‎۹۷۸-۶۰۰-۷۱۴۱-۳۴-۲
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۵
شابک‌‫‬‎۹۷۸-۶۰۰-۷۱۴۱-۳۴-۲