با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نزار قبانی عاشق است اثر نزار قبانی

دانلود و خرید کتاب نزار قبانی عاشق است

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نزار قبانی عاشق است  نوشته  نزار قبانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب نزار قبانی عاشق است

کتاب نزار قبانی عاشق است نوشته نزار قبانی است و با ترجمه حانیه صابری و محسن پایمزد در انتشارات سه سه تار منتشر شده است.

درباره کتاب نزار قبانی عاشق است

آدمیزاد به عشق نیاز دارد. می‌پذیریم که آدم‌ها گاهی از عشق به بدترین نحو استفاده می‌کنند و شاعرها از همه بیشتر اما شعر راستین عاشقانه همواره زنده مانده است .شجاعت و عریانی نزار قبانی در عاشقانه نویسی به معنای جنسیت‌زدگی و زن‌بارگی نیست؛ ابراز انفجاری هیجانات، جوهر شعر به همین است. از این زاویه، قبانی را می‌توان شاعر هیجان نامید. کتاب حاضر از متن اصلی عربی(۱۰۰ رسالة حب) به فارسی برگردانده شده است.

خواندن کتاب نزار قبانی عاشق است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شعر نزار قبانی پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره نزار قبانی

نزار قبانی در سال ۱۹۲۳ در دمشق به دنیا آمد. از ۱۶ سالگی به سرودن شعر روی آورد و در دانشگاه به تحصیل رشته‌ی حقوق پرداخت. به علت شغلش که کار در وزارت خارجه بود به کشورهای زیادی سفر کرد و همین سفرها تاثیرات بسیاری از زبان اشعار او گذاشتند. اشعار او عاشقانه هستند و به اکثر زبان‌ها زنده‌ی دنیا ترجمه شده‌اند. خوانندگان بسیاری شعرهای او را خوانده‌اند. خودکشی خواهرش در سن ۲۵ سالگی به دلیل مخالفتش با ازدواجی که برایش ترتیب داده بودند، مرگ پسرش به علت بیماری قلبی و کشته شدن همسرش در بمب‌گذاری سفارت عراق، از جمله رخدادهایی بودند که بر شعر او تاثیر گذاشت. نزار قبانی در سال ۱۹۹۸ در لندن، از دنیا رفت.

باران یعنی تو برمی‌گردی»، «بیروت، عشق و باران»، « عشق پشت چراغ قرمز نمی‌ماند»، «بلقیس و عاشقانه‌های دیگر»، «در بندر آبی چشمانت»، « تا سبز شوم از عشق»، «گنجشم‌ها ویزا نمی‌خواهند» و «عشق ما روی آب راه می‌رود» تعدای از مجموعه‌ها و کتاب‌های ترجمه شده نزار قبانی به فارسی‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۹/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۸۵۱۸-۴-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۹/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۸۵۱۸-۴-۵