با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش خرد و ذهنیت فلسفی

دانلود و خرید کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی  نوشته  بهزاد شوقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی

کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی نوشته بهزاد شوقی و صابر صالح‌نژادبهرستاقی است. کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی را انتشارات زار نهان برای کمک به آموزش خرد و تفکر فلسفی منتشر کرده است.

درباره کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی

با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی، جوامع به مهارت‌هایی نیاز دارند تا همگام با توسعه علم و فناوری حرکت کرده و خود را با این تغییرات منطبق ساخته و از گردونه پیشرفت علم و تکنولوژی عقب نمانند. پرورش انسان‌هایی خلاق و نوآور می‌تواند تا حدود زیادی جوامع را در رسیدن به این هدف برساند و انسان‌ها در سایه تفکر خلاق بتوانند به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با بهره‌گیری از دانش جمعی و تولید افکار نو، مشکلات را از میان بردارند.

پیشرفت روز به روز جامعه بشری در ابعاد مختلف گویای این واقعیت است که در گرو خلق اندیشه‌های نو و تحول در نظام‌های آموزشی است که علم و تکنولوژی به سرعت پیشرفت کرده و افراد خلاق در این پیشرفت و تحول عظیم، نقش کلیدی و تعیین کننده داشته‌اند. این کتاب کمک می‌کند مخاطب درک بهتری از تفکر فلسفی داشته باشد. 

خواندن کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فلسفه . تفکر فلسفی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب آموزش خرد و ذهنیت فلسفی

 از آن‌جا که امروزه تعلیم و تربیت به‌عنوان اساسی‌ترین عامل رشد و توسعه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اهمیت بسزایی پیدا کرده، مسئولیت مسئولان آموزشی نیز بیشتر شده است. توانایی فکری و خلاقیت مسئولان آموزشی در جهت بهبود کیفیت آموزشی از مهم‌ترین ویژگی‌های آنان محسوب می‌شود. تفکر صحیح و منطقی آنان را می‌توان منوط به داشتن ذهنیت فلسفی دانست؛ ذهن فلسفی فرد را می‌توان از طرز تفکر، نحوه برخورد با مسائل، گرایش‌ها و خصوصیات فکری او شناخت که در جنبه‌های مختلف رفتارش به چشم می‌خورد. ذهن فلسفی به فرد بینش و دانشی می‌دهد تا بتواند در مواجهه با مسائل از تنگ‌نظری، خودمحوری و یک جانبه‌نگری مصون بماند و هم‌چنین به او کمک می‌کند تا با شناخت و معرفت لازم درباره امور به طور منطقی تصمیم بگیرد (سیگل ، ۲۰۲۰).از طرفی، خرد اغلب به‌عنوان عالی‌ترین شکل شناخت توصیف می‌شود (آرویو ، ۲۰۱۷)، که متخصصان آن را به‌عنوان بالاترین فضیلت انسان در نظر می‌گیرند (شفرد، مک مولن و اوکاسیو ، ۲۰۱۶). به گونه‌ای که در همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها به‌عنوان یکی از بزرگترین و بالاترین همه فضایل در نظر گرفته شده است (والش ، ۲۰۱۵). همچنین یانگ (۲۰۱۳) بیان می‌کند که خردمندی از سه مؤلفه از جمله انسجام شناختی، تجسم خرد در اعمال و تأثیرگذاری مثبت بر خود و دیگران در دراز مدت برای حفظ مصالح جمعی تشکیل می‌شود. آردلت (۲۰۰۳) خرد را ترکیبی از ویژگی‌های شخصیتی با سه مؤلفه شناختی، تاملی و عاطفی تعریف می‌کند. مؤلفه شناختی بر تمایل مداوم فرد برای درک شرایط انسانی و به خصوص مسائل درون فردی و بین فردی، به‌علاوه دانش حاصل از این تمایل اشاره دارد. مؤلفه تأملی به توانایی درک مسائل از زوایای چندگانه و همچنین بررسی خود (خودارزیابی) و خود بینشی اشاره دارد. مؤلفه عاطفی به‌عنوان عشق دلسوزانه، توجه و مهربانی تعریف می‌شود (یعنی نگرش همدلانه مثبت نسبت به دیگران).

دانشمندان معتقدند که خرد تأثیر چشمگیری بر موفقیت در سطح مختلف فردی، سازمانی و اجتماعی دارد و نتایج فعالیت‌های آنان را بهبود می¬بخشد (رولی ، ۲۰۰۷)؛ هم‌چنین خرد می‌تواند به‌عنوان ابزاری کارا برای پاسخگویی به محیط نامطمئن باشد (هیز ، ۲۰۱۶). به‌طور کلی درک بیشتر خرد و مفاهیم مربوطه مانند خرد و مدیریت خرد می‌تواند زمینه ارزشمندی را ایجاد کند و منجر به بهبود تئوری و عمل شود. علاوه بر این می‌تواند در دستیابی به مجموعه‌ای از مزایای سازمانی که می‌توانند از عملکرد و موفقیت پشتیبانی کنند نقش داشته باشد. خرد با ارتقای اثربخشی و کارایی افراد، می‌تواند نقش قابل‌ملاحظه‌ای در ایجاد مزیت رقابتی برای آن‌ها داشته باشد (عطارنیا و همکاران، ۱۳۹۵).همچنین، آموزش خرد، قابلیت ارزیابی زندگی بر اساس مفاهیم عمیق است و به شیوه‌ای انجام می‌پذیرد که برای خود فرد و دیگران معنادار به نظر برسد. آموزش خرد محصول دانش و تجربه، ولی فراتر از انباشت اطلاعات است و شامل هماهنگ سازی این اطلاعات و استفاده سنجیده از آن‌ها برای افزایش بهزیستی است. در بافت اجتماعی، آموزش خرد این اجازه را به افراد می‌دهد که به دیگران گوش کنند، گفته‌های آن‌ها را ارزیابی کنند و سپس توصیه عاقلآن‌های ارائه کنند (برگسما و آردلت ، ۲۰۱۷).

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۷۸-۰۵۲-۴
تعداد صفحات۲۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۷۸-۰۵۲-۴