مغز مضطرب خود را بازسازی کنید

دانلود و خرید کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید

کنترل اضطراب، وحشت‌زدگی و نگرانی به کمک علم اعصاب

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید  نوشته  کاترین پیتمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید

کاترین پیتمن و الیزابت کارل در کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید، قرار است به ما روش‌های کنترل اضطراب، وحشت زدگی و نگرانی به کمک علم اعصاب را بیاموزند.

درباره کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید

اضطراب و استرس، از بزرگترین و مهم‌ترین ویژگی‌های بشر امروزند و البته که این ویژگی، چندان جالب نیست. با اینحال نمی‌توان استرس را از بشر گرفت. آدم‌ها مرتبا در معرض اخبار، اتفاقات و رخدادهایی قرار می‌گیرند که بر اضطرابشان می‌افزاید. هرچند در طول سال‌های گذشته تکنیک‌های بسیاری برای رفع این مشکل بیان شده است و مراقبه، ورزش، درمان‌های مختلف دارویی و ... همه دست به کار شدند تا اضطراب را از انسان جدا کنند، اما سوال این است که توانستند به توفیقی دست یابند؟

شاید باید به دنبال راه‌حلی بود که ریشه‌ای تر باشد. 

بسیار خب، ما باید ببینیم که وقتی مضطرب می‌شویم چه اتفاقی در مغزمان رخ می‌دهد. احتمالا می‌توان اینطور بیان کرد: بادامه و قشر مغز موجب اضطراب می‌شوند. بادامه واکنش اولیه‌ را ایجاد می‌کند و بر اساس کاری که بادامه کرده است، ما احساس اضطراب را تجربه می‌کنیم. اما مشکل اینجاست که وقتی این ناحیه کار می‌کند و حس ترس را به وجود می‌آورد، ما متوجه دلیلش نمی‌شویم. نگرانی‌ها، وسواس‌های مختلف، نشخوار کردن رخدادها و فکر کردن به چیزهایی که احتمالا هرگز رخ نمی‌دهند، کار قشر مغز است. 

حال با آگاهی به این مسائل می‌توانیم راهی برای کنترل استرس و نگرانی خود پیدا کنیم. کاترین پیتمن و الیزابت کارل در کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید به ما کمک می‌کنند تا با کمک گرفتن از علم اعصاب، اضطراب، وحشت‌زدگی و نگرانی‌ها را تحت کنترل خود درآوریم.

کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید را به تمام دوست‌داران مطالعه کتاب‌های علمی پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست دارید با راه و روش ریشه‌ای به سراغ درمان و تحت کنترل گرفتن استرس خود بروید، این کتاب راهنمای شما در این مسیر است و زبان ساده آن، سبب شده تا هرکسی از هر سن و قشری، بتواند مطالب را خوانده و درک کند. 

بخشی از کتاب مغز مضطرب خود را بازسازی کنید

بسیاری از افراد معتقدند اگر نشانه‌های اختلالات اضطرابی مانند وحشت‌زدگی، نگرانی و اجتناب از موقعیت‌ها یا اشیا خاص تحت چالش منطقی قرار گیرند کمتر می‌شوند. خوشبختانه اعضای خانواده و دوستان و گاهی حتی افرادی که با اضطراب دست‌وپنجه نرم می‌کنند معمولاً فکر می‌کنند منطق و دلیل می‌تواند چگونگی واکنش فرد مضطرب را تغییر دهد؛ اما بادامه منطقی عمل نمی‌کند. به‌عنوان‌مثال اگر به پسر جوانی که قبلاً سگی او را گاز گرفته است و اکنون از سگ می‌ترسد بگویید «نگران سگ من نباش رفیق. هیچ‌وقت کسی را گاز نگرفته است. فقط پارس می‌کند گاز نمی‌گیرد» راه به‌جایی نخواهید برد. پس‌ازاینکه به زبان بادامه تسلط پیدا کردید علت ناکارآمدی مداخلات مبتنی بر منطق برایتان آشکار خواهد شد. همان‌طور که در ادامه این کتاب خواهید دید، بسیاری از نشانه‌های اضطراب مرتبط با قشر مغز به استدلال‌های منطقی پاسخ می‌دهند اما وقتی بحث از اضطراب مرتبط با بادامه به میان می‌آید تنها راه مطمئن برای آموختن در مورد بادامه تجربه است.

اتکای بادامه بر تجارب برای یادگیری، علت بی‌اثر بودن ساعت‌ها گفتگو برای درمان یا کتاب‌های خودیاری متعدد را برای حل مسئله اضطراب توضیح می‌دهد زیرا اینها بادامه را هدف قرار نمی‌دهند. اگر می‌خواهید واکنش بادامه نسبت به شی‌ء (موش) یا موقعیتی (شلوغی) تغییر کند، بادامه برای یادگیری جدید باید موقعیت یا شیئی را تجربه کند. گرچه تحقیقات نشان داده‌اند مشاهده رفتار یک شخص دیگر بر بادامه تأثیر می‌گذارد اما مؤثرترین روش وقتی است فرد به‌طور مستقیم شی‌ء یا موقعیتی را تجربه می‌کند (اولسون، نی‌یرینگ و فلپس ۲۰۰۷). می‌توانید ساعت‌ها برای بادامه دلیل بیاورید اما اگر قصد دارید اضطراب مرتبط با بادامه را تغییر دهید این روش حتی به‌اندازه چند دقیقه کوتاه تجربه مستقیم مؤثر نخواهد بود.

بنابراین برای تغییر واکنش ترسِ بادامه به چیزی مانند موش، باید در شرایطی قرار بگیرید که یک موش در آنجا وجود داشته باشد تا به این طریق مدارهای حافظه‌ای مربوط به موش فعال شوند. تنها در این حالت است که ارتباط‌های جدید ایجاد می‌شوند. ازآنجایی‌که بادامه بر اساس تداعی‌ها یا هم‌آیی‌ها یاد می‌گیرد بنابراین باید تغییری را در این هم‌آیی‌ها تجربه کند تا مداری تغییر یابد. تعجبی ندارد اگر مدارهای حافظه‌ای مربوط به موش فعال شوند کمی اضطراب را تجربه کنید.

متأسفانه عموماً افراد سعی می‌کنند از چنین تجاربی اجتناب کنند و این اجتناب مانع می‌شود بادامه ارتباطات جدیدی را شکل دهد. به مثال موش برمی‌گردیم. ممکن است حتی از فکر کردن به موش اجتناب کنید زیرا صِرف فکر کردن به موش می‌تواند باعث واکنش بادامه شده و واکنش اضطرابی را آغاز کند. بادامه تمایل دارد واکنش‌های هیجانی آموخته‌شده را از طریق اجتناب از هر چیزی که باعث راه‌اندازی می‌شود حفظ کند و به این طریق احتمال تغییر آن مدار هیجانی را کاهش دهد. بادامه به‌عنوان حافظ بقای نهایی به‌صورتی هدفمند هوشیار است و تنظیمات پیش‌فرض آن برای سازمان‌دهی واکنش‌ها انجام‌شده است تا قرارگیری فرد در مقابل راه‌اندازها را افزایش دهد؛ اما بازهم می‌گوییم اگر بادامه در اجتناب از راه‌اندازها موفق شود، واکنش‌های اضطرابی مرتبط با بادامه تغییری نخواهند کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Nayer
۱۴۰۰/۰۵/۲۱

میشه خواهش کنم کتاب های زیادی از انتشارات ارجمند قرار بدین در کتابخانه تون لطفاااا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۶۰۸-۰
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۶۰۸-۰