با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه پیر شویم

دانلود و خرید کتاب صوتی چگونه پیر شویم

حکمت باستان برای نیمه‌ی دوم زندگی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چگونه پیر شویم  نوشته  مارکوس تولیوس سیسرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی چگونه پیر شویم

کتاب صوتی چگونه پیر شویم، نوشته فیلسوف رومی، مارکوس تولیوس سیسرو است. این کتاب با ترجمه علی سیاح و صدای اشکان عقیلی‌پور منتشر شده است. در این کتاب کوچک اما جالب با راه‌های روبه‌رویی با بحران کهنسالی روبه‌رو می‌شوید و پیری را از نگاه حکمت باستان بررسی می‌کنید.

درباره کتاب چگونه پیر شویم

بسیاری از انسان‌ها از پیر شدن می‌ترسند. بعضی بیشتر و بعضی کمتر، اما ترس ازپیری کم و بیش برای همه است. نویسنده کتاب را در دهه ششم زندگی‌اش می‌نویسد. زمانی که همسرش را طلاق داده است و زن جوانی گرفته است و او را هم طلاق داده است و دخترش فوت کرده است. او که فیلسوف و فعال سیاسی که حامی ژولیوس سزار بوده و بعد از شکست سزار با عفو در گوشه‌ای خانه‌نشین شده است با خود تصمیم می‌گیرد براساس فلسفه یونان کتابی بنویسد در باب دولت، اخلاق، آموزش، دین و وظیفه اخلاقی. 

او در رساله کوچکی با عنوان در باب پیری به سالخوردگی پرداخته است. نویسندگان یونانی پیش از نویسنده به شکل‌های مختلف درباره پیری نویشنده‌اند، بعضی سالخوردگان را حکیم و بعضی دیگر آن‌ها مردمانی غرغرو نوشته‌اند. سافو شاعر زن یونانی متفاوت از دیگران به پیری پرداخته است:

 پوستم، که زمانی لطیف بود، اکنون چروکیده … مویم، که زمانی سیاه بود، اکنون سپید گشته. سینه‌ام سنگین و زانوانم، که روزی چون آهوبچگان به‌چالاکی در رقص بود، توان کشیدن‌شان نیست. گاه‌گاهی بر این‌ها مرثیه می‌سرایم ــ اما چه می‌توان کرد؟ هر که را کو انسان است از سال‌خوردگی گریز نیست.

اما سیسرو تصمیم دیگری دارد او می‌خواهد هم محدودیت‌های سالخوردگی را نشان دهد هم نشان دهد که سالخوردگی می‌تواند مسیر رشد باشد. او در این کتاب با گفت و گوی خیالی‌ای بین کاتو و دو مرد جوان ترتیب می‌دهد و نظراتش را از زبان این فرمانده بیان می‌کند که قرن قبل سردار رومیان در جنگ بوده است. 

این کتاب کمک می‌کند تا درک بهتری از سالخوردگی در شنونده به‌وجود بیاید و بتواند بیشتر از زندگی‌اش لذت ببرد.

شنیدن کتاب چگونه پیر شویم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای همه کتابی راهنما و جذاب است و می تواند زندگی را برایشان جذاب‌تر کند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۹۱٫۳ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۹۱٫۳ مگابایت