با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی

دانلود و خرید کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی  نوشته  الیزابت تووا بایلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی

کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی اثری از الیزابت تووا بیلی است که با ترجمه کاوه فیض اللهی و صدای راضیه هاشمی منتشر شده است. این داستان، جریان همنشینی یکساله الیزابت در بستر بیماری، همراه با حلزونش است.

صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی، کتابی تحسین شده، پرفروش و با دو شخصیت اصلی است. این کتاب در سال ۲۰۱۱ مدال جان باروز را برنده شد. این جایزه سالانه به بهترین اثر در زمینه تاریخ طبیعی تعلق می‌گیرد. همچنین در سال ۲۰۱۲ موفق شد تا جایزه ویلیام سارویان را از آن خود کند.

درباره کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی

 الیزابت تووا بایلی بعد از یک مسافرت تفریحی که قرار بود حکم استراحت را برای او داشته باشد به یک بیماری عجیب دچار شد. بیماری که مدتی او را از پا انداخته بود. مدتی در بیمارستان بستری‌اش کرد و بعد از اینکه کمی بهبود پیدا کرد دوباره عود کرد و او را به تخت خواب برگرداند. او به دلیل بیماری مجبور می‌شود مدتی استراحت کند و روزهایش را با داروهایی بگذراند که حداقل وضعیت او را تثبیت می‌کنند. 

الیزابت یک حلزون کنار تختش دارد و متوجه می‌شود که ظاهرا آن حلزون تنها همدم او است. یک سال همراهی با حلزون او را تشویق به نوشتن این کتاب می‌کند. او برای شناخت بهتر حلزونش شروع به مطالعه درباره او می‌کند و روایتی موازی از زندگی دو موجود می‌آفریند. خودش و حلزونش. 

این کتاب همانطور که یک زندگینامه است، یک کتاب علمی هم هست. داستانی که بیشتر به یک جستار طولانی شباهت دارد و مخاطب را به زندگی آرام در کنار یک حلزون و مشاهده با دقت او، دعوت می‌کند.

الیزابت تووا بایلی درباره اینکه چگونه کتابی با دو قهرمان اصلی نوشته، می‌گوید:

«می‌دانستم که تا حد ممکن درباره حلزون خواهم نوشت و هرگز نمی‌خواستم درباره خودم هم بنویسم. اما هنگامی که دو تا از دوستانم پیش‌نویس اولیه را خواندند، از واکنش‌هایشان شگفت‌زده شدم زیرا یکی توصیف بیشتری از حلزون می‌خواست و دیگری می‌خواست اطلاعات بیشتری درباره من در آن باشد. در آن زمان بود که فهمیدم دو قهرمان اصلی دارم. به نظر می‌رسید مشکلی وجود دارد و تا مدتی نگرانش بودم، اما کتاب که پیش رفت، به تدریج فهمیدم که به نوعی دارم نقش «واسطه» را برای حلزون بازی می‌کنم. اگرچه ابتدا من نقش اصلی بودم، اما از طریق تجربه من است که خواننده همان پیوندی که من با حلزون داشتم را تجربه می‌کند، و به این ترتیب شخصیت حلزون در کتاب بزرگ‌تر می‌شود و حضور پررنگ‌تری پیدا می‌کند.»

این ماجرای واقعی میان‌گونه‌ای (حلزون‌ - انسان) به زبان انگلیسی در امریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزیلند منتشر شده و به زبان‌های فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، چینی، کره‌ای و اکنون فارسی نیز ترجمه شده است. علاوه بر این در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه ملی بهترین کتاب در طبیعت نگاری (NOBA) اعلام شده است. 

بسیاری از نهادها این کتاب را در دسته‌بندی کتاب‌هایی قرار دادند که حتما باید خوانده شوید، همین موضوع سبب شد تا این کتاب در مدت کمی به سرعت به فهرست کتاب‌های پرفروش راه پیدا کند.

کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی صدای غذا خوردن یک حلزون وحشی می‌تواند تجربه متفاوتی برایتان رقم بزند. تجربه‌ای که ترکیبی از علم زیست شناسی و زندگینامه است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۳٫۰ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۳٫۰ مگابایت