با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پروانه ای روی شانه

دانلود و خرید کتاب صوتی پروانه ای روی شانه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پروانه ای روی شانه  نوشته  سحر بیرانوند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پروانه ای روی شانه

کتاب صوتی پروانه ای روی شانه داستانی از بهنام ناصح است که با صدای سحر بیرانوند و امید تقوی می‌شنوید. داستانی جذاب که شما را به درون زندگی قهرمان‌هایش می‌برد. قهرمان‌هایی که معمولی نیستند و همین زندگی متفاوتشان، مشکلاتی را هم برایشان رقم زده است. 

این داستان درباره زندگی افرادی است که با مشکل کم شنوایی دست و پنجه نرم می‌کنند و همین مشکل، سبب شده تا در برقرار کردن ارتباط با دیگران، ناتوان باشند و با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شوند. اما داستان، با اینکه نگاهی به این مشکلات دارد و به خوبی هم از پس بیان آن برآمده است، مشکلات را تبدیل به محور اصلی نکرده است. 

درباره کتاب صوتی پروانه ای روی شانه

پروانه ای روی شانه، داستانی جذاب و رمانی پرکشش است که از زندگی و مشکلات افراد و خانواده‌هایی با مشکل کم‌شنوایی سخن می‌گوید. داستانی که از فقدان می‌گوید. فقدان یک صدا که از گلو خارج نمی‌شود و شنیده نمی‌شود و در ساختن ارتباطی که باید شکل دهد، ناتوان می‌ماند. 

در این داستان با نرگس و سیاوش آشنا می‌شویم. هر دو با مشکل کم شنوایی دست و پنجه نرم می‌کنند و همین موضوع، سبب شده تا خودشان را در ارتباط برقرارکردن با دیگران، ناتوان بدانند. هر کدام پیله‌ای دور خود تنیده‌اند و زندگی را برای خودشان سخت کرده‌اند. 

نویسنده از این امکان استفاده کرده است و بینش فلسفی خود را هم در قالب گفتگوها و چت‌های شخصیت‌ها نوشته است. 

این داستان، داستان ساده و جذابی است که از زبان اول شخص روایت می‌شود و چند راوی دارد. هر فردی در بخشی از داستان راوی است و به این ترتیب این امکان به مخاطب داده شده تا یک موضوع را از زوایای دید مختلف ببیند. 

بهنام ناصح درباره ایده نوشتن رمانی با محوریت مشکلات افراد کم شنوا اینطور گفته است: «جرقه اصلی این داستان زمانی به ذهن من خطور کرد که با یک نشریه ویژه کودکان کم شنوا همکاری داشتم و مشکلات آنها و تلاششان برای زندگی عادی را مشاهده می کردم. البته در این رمان سعی نکردم که تنها به این موضوع بپردازم. این رمان با وجود تم اصلی آن، مجموعه‌ای از دغدغه‌های اجتماعی، انسانی و فلسفی را برای مخاطب خود روایت می‌کند.

البته سعی نداشتم این مشکلات را به عنوان محور اصلی رمان پررنگ کنم ضمن آن که در تلاش بودم نگاه انسانی و دنیای درون آدم ها را به صورت عام در این رمان به نمایش بگذارم.»

کتاب صوتی پروانه ای روی شانه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید تجربه متفاوتی از شنیدن یک رمان ایرانی با موضوع و داستانی جذاب داشته باشید، کتاب صوتی پروانه ای روی شانه، همان کتابی است که باید انتخاب کنید.

درباره بهنام ناصح

بهنام ناصح در سال ۱۳۵۲ در رشت متولد شد. او سردبیر مجله اینترنتی ماندگار است و تا به حال سه کتاب منتشر کرده است: ایراندخت، پروانه‌ ای روی شانه و خاطرات خانه ابری. او همچنین بازنویسی جوامع الحکایات سدیدالدین عوفی را در کارنامه خود دارد.

او برای کتاب ایراندخت، شایسته تقدیر پانزدهمین دوره جایزه کتاب فصل، برگزیده پنجمین دوره جایزه گام اول و نامزد یازدهمین دوره جایزه کتاب سال شهید غنی پور شد.

درباره سحر بیرانوند

سحر بیرانوند در سال ۱۳۶۶ متولد شد. او بازیگر، گوينده كتاب صوتی، صداپيشه و دوبلور است و به عنوان گوینده کتاب کودک و نوجوان و کتاب بزرگسال فعالیت می‌کند. 

سحر بیراوند از بهمن ۱۳۹۷ تا حالا در انتشارات كودک مهرک (سوره مهر) و از مهر ۱۳۹۷ با انتشارات صوتی آوانامه و از مرداد ۱۳۹۸ با مجموعه کتاب‌های صوتی نوار همکاری می‌کند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۸ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۳۶٫۱ مگابایت
زمان۰۸ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۳۶٫۱ مگابایت