با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انسان در جستجوی معنا

دانلود و خرید کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

۲٫۸ از ۶ نظر
۲٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا  نوشته  ویکتور فرانکل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا اثری بی‌نظیر از ویکتور فرانکل است که با صدای رضا عمرانی می‌شنوید. این کتاب شرحی از درون اردوگاه کار اجباری است و رویدادهایی را بیان می‌کند که سبب شد تا او به دنبال معنا و هدفی برای زندگی بگردد.

درباره کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

ویکتور فرانکل، نویسنده و روان‌شناسی است که معنادرمانی را پایه‌گذاری کرده است. او کتاب انسان در جستجوی معنا را بر اساس تجربیاتی که در دوران اسارتش در اردوگاه‌های کار اجباری گذارنده است، و همچنین تجربیاتی که در طول دوران کارش به عنوان روان‌شناس به دست آورده است، نوشته است.

فرانکل در طول دوران زندگی‌اش، مدتی را در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو گذراند. در همین دوران بود که پدر، مادر، برادر و همسرش را از دست داد. او و خواهرش تنها کسانی بودند که توانستند از این مهلکه نجات پیدا کنند. در اردوگاه‌های کار اجباری، تجربیاتی وحشتناک، مانند گرسنگی، سرما، بی‌رحمی، خشونت، مرگ و از دست دادن نزدیکان و عزیزان را پشت سر گذاشت اما با وجود تمام این‌ها در تلاش بود تا معنایی برای زندگی و هدفی برای آن پیدا کند چرا که زندگی را شریف و ارزشمند می‌دانست. 

این اثر، نتیجه تلاش‌های او برای یافتن معنایی برای زندگی است و دو بخش دارد. بخش اول، شرحی است بر همان دوران اسارت و اتفاقاتی که او پشت سر گذاشته است. تجربیاتی تلخ که شاید حتی باورپذیر نباشند اما انسان‌های بسیاری این تجربیات را پشت سر گذرانده‌اند. بخش دوم کتاب تجربه‌ او است از سال‌های کارش به عنوان روان‌پزشک.

ویکتور فرانکل معتقد بود که برای هر انسان وظیفه یا رسالتی وجود دارد. رسالتی که طوری او را برانگیزد که دلش بخواهد تمام زندگی‌اش را صرف آن کند. او اگزیستانسیالیست بود و واژه هستی نژندی را در مورد اختلال عاطفی ابداع کرد. فرانکل معتقد بود اختلال عاطفی، حاصل عدم توانایی او در یافتن معنایی برای زندگی است. 

انسان در جستجوی معنا که بر اساس همین تجربیات نوشته شده است، سیر مشخصی را در پیش می‌گیرد. با شنیدن و پیشتر رفتن در داستان به اهمیتی پی می‌بریم که این هدف در زندگی هر فردی دارد.

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا را به تمام افرادی پیشنهاد می‌کنیم که در زندگی خود به دنبال هدفی برای ادامه دادن می‌گردند.

درباره ویکتور فرانکل 

ویکتور فرانکل با نام کامل ویکتور امیل فرانکل ۲۶ مارس ۱۹۰۵ در وین متولد شد. او، روانپزشک و عصب‌شناس اتریشی، و یکی از بازماندگان اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو است که تقریبا تمام اعضای خانواده‌اش را در همین جریانات از دست داد. همین موضوع به او انگیزه‌ای داد تا معنایی برای زندگی کردن پیدا کند. او طرحی را به نام معنادرمانی ابداع کرد و این طرح را بر روی مراجعانش امتحان کرد. 

ویکتور فرانکل مدتی بعد از جنگ جهانی دوم سخنرانی در شهر وین داشت. بعد از مدتی این سخنرانی به یکی دیگر از کتاب‌های او یعنی انسان در جستجوی معنای غایی، تبدیل شده است. او همچنین کتاب دیگری به نام پزشک و روح دارد. 

ویکتور فرانکل ۲ سپتامبر ۱۹۹۷ در ۹۲ سالگی در  وین، اتریش چشم از دنیا فروبست. مقبره او در مدفن قبرستان مرکزی وین، اتریش، بخش قدیمی یهودیان قرار دارد. 

درباره رضا عمرانی 

رضا عمرانی، برادر علی عمرانی، بازیگر تئاتر و سینما و گوینده رادیو است. رضا عمرانی در حال حاضر به عنوان مشاور هنری و مدیر تیم تولید شرکت تولید کتاب صوتی ماه آوا فعالیت می‌کند و بازیگر تئاتر، کارگردان رادیو تئاتر، بازیگر، کارگردان و گوینده رادیو نیز هست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۲٫۹ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۲٫۹ مگابایت