با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری اثر ولتر .

دانلود و خرید کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

۳٫۷ از ۱۲ نظر
۳٫۷ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری  نوشته  ولتر .  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

کتاب صوتی کاندید یا خوش‌باوری اثری از ولتر، نویسنده و فیلسوف تاثیرگذار فرانسوی، است. بسیاری از منتقدان این کتاب را مانیفست فلسفی ولتر دانسته‌اند که از لابه‌لای روایت سرگذشت مرد جوانی به نام کاندید که مدام دستخوش حوادث قرار می‌گیرد، بیان می‌شود. ولتر  این کتاب را ابتدا بدون نام خود و با عنوان «دکتر رالف» به چاپ رساند، اما نثرش نشان‌دهنده روایت و سبک خاص ولتر بود.

درباره کتاب صوتی کاندید یا خوش‌باوری

کاندید یا خوش‌باوری نوشته ولتر، فیلسوف و مورخ شهیر فرانسوی است که آثار و نظراتش، تأثیرات مثبت و ارزشمندی بر دوره روشنگری اروپا، به‌ویژه فرانسه، گذاشت. کتاب کاندید یا خوش‌باوری اندیشه‌های این نویسنده بزرگ  را در روایت داستان مردی جوان به نام کاندید بازتاب می دهد.

 کاندید مرد جوانی است که در قصر فردی به‌نام بارونِ توندر-تن- ترونخ زندگی می‌کند. داستان با توصیف شخصیت کاندید، افراد قصر مثل صاحب آنجا و خانواده‌اش شروع می‌شود. در این کاخ فردی به نام پانگلوس هم زندگی می‌کند که در مسائلی مثل کیهان‌شناسی، فلسفه، الهیات و...تبحر  دارد. کاندید هم زیر نظر این استاد، تعلیم می‌بیند. اما همه ماجرای حضور او در قصر، اینجا تمام نمی‌شود. زندگی این مرد جوان از وقتی که به‌خاطر علاقه‌اش به دختر بارون، از قصر اخراج می‌شود، تغییرات بسیاری می‌کند و باعث رنج های بسیاری در زندگی اش می‌شود.

درسی که او از استادش در قصر گرفته، این است که جهان همواره در بهترین و ایده‌آل‌ترین وضعیت خود قرار دارد و از این بهتر نمی‌توان چیزی برای آن متصور شد. کاندید با این جهان‌بینی از قصر اخراج می‌شود، شهر به شهر سفر می‌کند و شاهد درد و مصیبت‌هایی می‌شود که بر سر خود و دوستانش می‌آید. همین رویارویی مستقیم با زندگی‌ او و دوستانش را به‌طور قاطع به این نتیجه می رساند که در این دنیا نه باید هیچ دینی داشت و نه  طرفدار هیچ دولتی بود؛ هیچ‌گونه سوالی هم نباید پرسید. انها با این باور دچار سختی های زیادی می‌شوند تا به بینشی تازه در زندگی برسند.

کتاب ولتر آمیزه‌ای از اندوه و طنز است. توصیف صحنه‌های جنگ، مصائب و سختی‌ها آن‌قدر تلخ نیست که مخاطب را زیاد آزرده‌خاطر کند. طنز پنهان در حوادث داستان و روایت هم ، آن‌قدری نیست که باعث حواس‌پرتی مخاطب از واقعیت زندگی شود.

 ولتر با این کتاب از سیاست‌های رایج در اروپای قرن هجدهم انتقادی تند می‌کند و تمام تلاشش روشنگری است.

 شنیدن کتاب کاندید یا خوش باوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر به داستان‌های طنز و انتقادآمیز و سمبلیک علاقه دارید کتاب حاضر را بخوانید.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
elias
۱۴۰۱/۰۳/۱۱

روند کتاب رو دوست داشتم گویش گوینده به داستان میخورد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۹٫۲ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۹٫۲ مگابایت