دانلود کتاب صوتی پرواز شبانه با صدای محمد امرایی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی پرواز شبانه اثر آنتوان دوسنت اگزوپری

دانلود و خرید کتاب صوتی پرواز شبانه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پرواز شبانه  نوشته  آنتوان دوسنت اگزوپری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پرواز شبانه

کتاب صوتی پرواز شبانه، نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری است که با ترجمه پرویز داریوش و صدای محمد امرایی منتشر شده است. در این کتاب داستان دلاوری‌ها و کارهای تحسین‌برانگیز یک پیشتاز هوایی را می‌شنوید. 

درباره کتاب پرواز شبانه

وقایع داستان در آمریکای جنوبی اتفاق می‌افتد، در دورانی که هوانوردی تجاری کاری قهرمانانه بود. اگزوپری، که خود در ١٩٢٩ مدیر پست هوایی آرژانتین بود، در این رمان، گذران زندگی رئیس یک شرکت پست هوایی، به نام «ریویر» و گروه خلبانانش را شرح می‌دهد. هدف اصلی که ریویر، شخصیت اصلی رمان، برای خود تعیین کرده‌است عبارت است از اثبات این موضوع که برای رساندن محموله‌های پستی، هواپیما وسیله نقلیه‌ای است سریع‌تر از قطار؛ به این شرط که خلبانان وادار به کار بسیار خطرناک پرواز شبانه شوند تا، به این ترتیب، زمان صرفه‌جویی شده در روز، در شب از دست نرود.

آندره ژید در مقدمه‌ای که بر این اثر نوشته، می‌گوید:

پروازشبانه، نه عاری از رفتارهای انسان‌گرایانه که مزین به حسنی فراانسانی است. گمان می‌برم آنچه به‌ویژه دراین داستان تکان‌دهنده برایم خوشایند است، اصالت اوست. ما نمونه‌های بسیاری از ضعفها، بی‌قیدی‌ها و وتباهی‌های آدمی را دیده‌ایم و ادبیات امروز ما درافشاکردن مواردی چنین ماهر است؛ اما این درگذشتن از خود مستلزم اراده‌ای توانمند است و ما نیاز مبرم داریم که برایمان نمایانده شود.

خواندن کتاب پرواز شبانه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی غرب و آثار اگزوپری پیشنهاد می‌کنیم

معرفی نویسنده
عکس آنتوان دوسنت اگزوپری
آنتوان دوسنت اگزوپری
فرانسوی | تولد ۱۹۰۰ - درگذشت ۱۹۴۴

آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده و خلبان فرانسوی است که با جاودانه «شازده کوچولو» در تاریخ ادبیات جهان ماندگار شد. او که یک خلبان غیرنظامی موفق در پیش از آغاز جنگ جهانی دوم است، با برافروخته شدن شعله‌های جنگ به نیروی هوایی فرانسه پیوست. اما اشغال زودهنگام و رعدآسای فرانسه توسط قوای نازی، او را بر آن داشت تا به آمریکا برود و به جریانی بپیوندد که می‌کوشید ایالات متحده را مجاب کند تا وارد جنگ شود. سپس باز در جایگاه یک خلبان جنگی به نیروهای ارتش آزادی‌بخش فرانسه پیوست. او در این زمان از نظر سنی برای این کار پرخطر، نسبت به دیگر خلبانان، مسن‌تر و آسیب‌پذیرتر بود. در یکی از پروازهای عملیاتی بر فراز مدیترانه، ناپدید شد و به نظر می‌رسد در همین زمان جان باخته باشد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۱٫۸ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۱٫۸ مگابایت