با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درباره‌ی معنی زندگی

دانلود و خرید کتاب صوتی درباره‌ی معنی زندگی

۳٫۷ از ۲۸ نظر
۳٫۷ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی درباره‌ی معنی زندگی  نوشته  ویل دورانت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی درباره‌ی معنی زندگی

کتاب صوتی درباره معنی زندگی، اثری بی‌نظیر و خواندنی از ویل دورانت، نویسنده‌ی مشهور کتاب‌های تاریخ تمدن است. او در کتاب درباره معنی زندگی، درباره‌ی این پرسش بنیادین و مهم صحبت کرده است: معنی زندگی چیست؟

کتاب درباره معنی زندگی را با صدای سحر کریمی بشنوید. 

درباره‌ی کتاب صوتی درباره معنی زندگی

ویل دورانت، ماجرای نوشتن کتاب درباره معنی زندگی را اینطور تعریف می‌کند. روزی مردی شیک‌پوش به سراغش می‌آید و به او می‌گوید که قصد خودکشی دارد. او تلاش می‌کند تا با راهکارهای مختلف مثل پیدا کردن شغل یا خوردن یک وعده غذای عالی او را از تصمیمش منصرف کند. مرد شیک‌پوش هم شغل خوبی دارد و هم گرسنه نیست. او از موضوع دیگری رنج می‌برد. موضوعی که دستمایه‌ی نوشتن این کتاب قرار می‌گیرد. ویل دورانت برای اینکه بتواند انگیزه‌ی زندگی کردن را پیدا کند، با آدم‌ها و افراد بسیاری درباره‌ معنی زندگی حرف می‌زند.

ویل دورانت نشست و نامه‌ای نوشت، نامه‌ای که در طرح پرسش‌ها، فلسفی بود و طنینی شاعرانه داشت. او آن نامه را برای صد نفر فرستاد و از آن‌ها دعوت کرد نه تنها به پرسش بنیادی معنی زندگی (به نحو انتزاعی) جواب بدهند بلکه بگویند خودشان (به طور عینی و خاص) در زندگی چگونه معنی، هدف و رضایتمندی یافتند. به تعبیر دورانت

سرچشمه‌های الهام و انرژی شما چیست؟ هدف یا انگیزه نیروبخش زحمت و تلاش شما چیست؟ از کجا تسلّی‌خاطر و شادمانی می‌یابید و دستِ آخر، گنج‌تان در کجا نهفته؟

مهاتما گاندی، جورج برنارد شاو، سینکلر لوئیس، جواهر لعل نهرو و آندره موروئا برخی از افرادی بودند که ویل دورانت به آن‌ها نامه نوشته بود. نتیجه‌ی تمام آن مکاتبات به یکی از زیباترین کتاب‌هایی بدل شد که تابحال نوشته شده است. درباره معنی زندگی، فلسفه‌ی زیبای حیات ما و هدف آن است که با نثری زیبا و عمیق ما را به فکر درباره‌ معنی زندگی وامی‌دارد

کتاب صوتی درباره معنی زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب درباره معنی زندگی، برای همه‌ی دوست‌داران فلسفه جالب است. اگر شما هم دنبال معنا و انگیزه‌ای برای زندگی کردن می‌گردید، کتاب درباره معنی زندگی را بشنوید.

درباره‌ی ویل دورانت

ویلیام جیمز دورانت در ۵ نوامبر ۱۸۸۵ در ماساچوست به دنیا آمد. ویل دورانت در ابتدا می‌خواست کشیش شود اما در دانشگاه بیشتر علوم، از زیست‌شناسی گرفته تا تعلیم و تربیت را تجربه کرد. اما بالاخره بعد از خواندن کتاب اخلاقِ اسپینوزا به سراغ فلسفه رفت، آن رشته را تا دکترا ادامه داد و استاد دانشگاه شد و کتاب‌های فلسفی زیادی تألیف کرد. علت شناخته‌شدن ویل دورانت در دنیا، تالیف مجموعه‌ی یازده جلدی تاریخ تمدن است که آن را به همراه همسرش، آریل دورانت نوشت. او برای نوشتن هر فصل از کتاب به گوشه‌ای از دنیا سفر می‌کرد؛ از مصر و ایران تا سیبری و ژاپن. مقصد او برای نوشتن جلد اول کتاب تاریخ تمدن با عنوان «مشرق‌زمین، گهوارهٔ تمدن» بود. بعد چاپ جلد اول، سفرهای دور دنیایش شروع شد که ۵۰ سال ادامه یافت.

ویل دورانت در ۷ نوامبر ۱۹۸۱ در سن ۹۶ سالگی در لس آنجلس، کالیفرنیا چشم از دنیا فروبست.

بخشی از کتاب درباره معنی زندگی

رشد و گسترش معرفت، که برای آن این همه آرمان‌گرا و اصلاح‌طلب دست به دعا می‌شدند، به سرخوردگی‌ای ختم شد که روح نسل ما را تقریباً درهم شکسته است.

ستاره‌شناسان به ما گفته‌اند که کار و بار آدمی فقط لحظه‌ای ناچیز در خط سیر یک ستاره است؛ جغرافیدان‌ها به ما گفته‌اند که تمدن چیزی نیست مگر دوره‌ای کوتاه و ناپایدار میان عصر یخبندان و زمان حال؛ زیست‌شناسان به ما گفته‌اند که همۀ زندگی جنگ و جدال است و تنازع بقایی میان افراد، گروه‌ها، ملت‌ها، هم‌پیمان‌ها، و انواع؛ مورخان به ما گفته‌اند که پیشرفت، پنداری است که شکوه و افتخار آن به انحطاطی گریزناپذیر ختم می‌شود؛ و روان‌شناسان به ما گفته‌اند که اراده و خویشتن، ابزاری ناتوان برآمده از وراثت و محیط هستند، و روحِ فسادناپذیر هم چیزی نیست مگر التهاب گذرای مغز.

انقلاب صنعتی خانه را نابود کرد، و کشف داروهای ضد آبستنی، خانواده، کهنسالان، اخلاق و شاید ــ به‌واسطۀ بی‌ثمری هوش ــ نسل‌ها را نابود می‌کند. عشق، به تراکم جسمانی تجزیه و تحلیل می‌شود، و ازدواج هم به یک آسایش روانی موقت تبدیل می‌شود که فقط کمی بالاتر از بی‌قیدوبندی جنسی است. دموکراسی به چنان فسادی دچار شده که فقط خدا می‌داند؛ و رویاهای جوانی‌مان در مورد آرمانشهر سوسیالیستی، با این حرص و سیری‌ناپذیریی که در آدم‌ها می‌بینیم، هر روز بیشتر رنگ می‌بازد. هر اختراعی قدرتمندان را قوی‌تر می‌کند و ضعیفان را ضعیف‌تر؛ هر روال ماشینی،‌ جای انسان‌ها را می‌گیرد و به ترس و وحشت از جنگ دامن می‌زند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
Bnfshe
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

به نظر من خوندن این کتاب برای کسایی که میخوان در کنار زنده بودن، از فرصتی که برای زندگی کردن بهشون داده شده استفاده کنن، ضروریه

arefeh :/
۱۴۰۰/۰۴/۰۲

کتابیه که شما رو سوق میده به تفکر راجب اصل معنای زندگی و اینکه اومدی ک چیکار کنی و انگیزه و تسلی تو، تو زندگی چیه .. و یه ویژگی مثبتش ک خیلی من ب شخصه خوشم اومد اینه ک

- بیشتر
m Moghaddam
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

کتاب خیلی خوبیه. وقتی ادم از بزرگان در رابطه با هدفشون از زندگی میشنوه خیلی چیزها یاد میگیره.

ممد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

یک اثر هنری ‌واقعیست،خیلی زیبا با آهنگ های کلاسیک در انتهای هر فصل بیان شده،بیش از هروقت دیگر در این زمان بی میلی و بی ارزشی به این کتاب نیاز است

Hamoon Hooshyar
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

بسیار عالی و آموزنده با نثری صمیمانه

mosi
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

کتاب بسیار عالی. خوندنش برا اهل کتاب واقعا لازمه صدای گوینده می‌تونه بره رو مخ آدم متاسفانه.کاش گوینده بهتری میذاشتن

رضا گرجی
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب بنظرم فوق العاده بود و ما را در گیر سوال بزرگ زندگیمان می کند که ارزش و معنای زندگی کردن ما چیست و چرا بین مرگ و زندگی ترجیح میدهیم زندگی کنیم و بنظرم بهترین قسمت کتاب نامه یک

- بیشتر
zbabaxni
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

محتوای کتاب از نظر جمع بندی داده خوب بود. از نظر نتیجه گیری به روایت اصغر فرهادی بود. از نظر گویندگی هم من با سرعت بالا گوش دادم خوب بود.

کاربر ۲۲۱۸۱۲۸
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

خیلی کتاب خوبی نیست

کاربر ۲۴۵۵۰۴۵
۱۳۹۹/۱۲/۲۹

اسم اهنگ که اولش میخونه چی هست ؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۴۷٫۰ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۲۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۴۷٫۰ مگابایت