با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی بادبادک‌باز اثر خالد حسینی

دانلود و خرید کتاب صوتی بادبادک‌باز

۳٫۶ از ۲۹ نظر
۳٫۶ از ۲۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بادبادک‌باز  نوشته  خالد حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست
معرفی نویسنده
عکس خالد حسینی
خالد حسینی
افغان | تولد ۱۹۶۵

خالد حسینی نویسنده افغانستانی‌الاصل و پزشک ساکن آمریکاست. او متولد ۴ مارس ۱۹۶۵ در شهر کابل افغانستان است، رمان‌هایش به زبان انگلیسی در آمریکا منتشر و در بیش از ۶۰ کشور دنیا و به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی ترجمه شده است.

آثار خالد حسینی پر از احساسات و عواطف مردمانی است که گوش جهان صدای آنها را کمتر شنیده و اغلب تصوری غیرواقعی از درونیات آنها به دنیا القا شده است. خالد حسینی به خوبی توانسته بازتاب افکار، احساسات و عواطف مردم خاورمیانه (مخصوصا مردم افغانستان) در آثارش باشد و همچنین برای بهبود اوضاع مهاجرین قدم‌های مهم و موثری بردارد.

پدر خالد حسینی یک دیپلمات افغان و مادر او معلم دبیرستان بودند. کودکی و نوجوانی خالد در کابل گذشت، اما از یازده‌سالگی طعم دوری از وطن را چشید، به همراه خانواده‌اش به کشور فرانسه مهاجرت کرد و پدرش در سفارت افغانستان در فرانسه مشغول به کار شد.

خالد در ۳۶ سالگی کار کردن روی رمان بادبادک‌باز (Kite Runner) را شروع ‌کرد و این در حالی است که در زندگی حرفه‌ای خود همچنان به طبابت اشتغال و سرشلوغی‌های یک پزشک کارکشته را داشت. بنا بر همین موضوع هر روز صبح پیش از طلوع آفتاب قبل از آنکه در محل کار خود حاضر شود، وقت گذاشت و داستانی را نوشت که در آن یک پسر افغانستانی از طبقه‌ی مرفه با یک پسر خدمتکار به نام حسن دوست می‌شود و این دوستی سرمنشا وقایع بعدی این کتاب است.

موفقیت‌های پی در پی کتاب بادبادک‌باز باعث شد تا خالد حسینی جسارت و شجاعت نوشتن رمان دوم را هم پیدا کند. به گفته‌ی خالد حسینی «هزار خورشید تابان» با یک جرقه‌ی کوچک از دیدن زنی که روبنده به چهره داشت، خلق شد. این کتاب در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و توانست موفقیت‌های کتاب پیشین خالد حسینی را پررنگ‌تر از پیش تکرار کند.

سومین کتاب به نویسندگی خالد حسینی در سال ۲۰۱۳ از انتشارات «ریورهد بوکس (Riverhead Books)» با نام «و کوهستان به طنین آمد (And the mountains Echoed)» منتشر شد و در ایران با اسم‌هایی همچون ندای کوهستان، پژواک کوهستان، در کوهستان طنین انداخت، و آوا در کوه‌ها پیچید، و کوه‌ها انعکاس دادند، و کوه‌ها طنین‌انداز شدند، و کوه‌ها بازگفتند و... نشر یافته است.

آخرین و جدیدترین اثر خالد حسینی در سال ۲۰۱۸ انتشار پیدا کرد. «دعای دریا» (Sea Prayer) کتابی کوتاه و مصور است و نامه‌های غم‌بار یک پدر مهاجر و پناهجو است که برای پسر خردسالش نوشته شده. ایده‌ی خلق کردن چنین اثری به سال ۲۰۱۵ بازمی‌گردد که جسد کودک پناهجوی سوری در سواحل ترکیه پیدا شد و عکس این پسربچه قلب میلیون‌ها نفر را به درد آورد. گفته می‌شود که خالد حسینی با خلق این اثر در حال ادای دین به مردمان نیک خاورمیانه‌ای است که هر روز به خاطر بنیادگرایی یا وقوع جنگ مجبور به ترک خانه و وطن خودشان می‌شوند. ناگفته نماند که درآمد حاصل از فروش این کتاب به آژانس پناهندگان سازمان ملل اهدا می‌شود تا به این شکل از پناهجویان و آوارگان جنگی کمک شود.

حسینی در سال ۲۰۰۷ سفری به افغانستان داشت و بعد از این که به آمریکا بازگشت، تصمیم گرفت تا بنیادی (بنیاد خالد حسینی) را تاسیس کند. هدف این بنیاد ارائه‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه به کشورش است و هم‌اکنون در کشور آمریکا فعالیت دارد. همانطور که می‌بینیم خالد حسینی عاشق ملیت، کشور و فرهنگ خود است و با تمام وجودش این ارادت و عشق را نثار مردم و کشورش می‌کند. این ارادت و عشق نه تنها در تک تک آثار خالد حسینی دیده می‌شود، بلکه با کارهای انسان‌دوستانه‌ی او رنگ بیشتری می‌گیرد. 

معرفی کتاب صوتی بادبادک‌باز

بادبادک‌باز اثر ماندگار خالد حسینی، نویسنده افغان-آمریکایی است. خالد حسینی با وجود دوری از کشورش، با درد و رنج مردمش بیگانه نیست و بندبند وجودش با غم و اندوه هم‌وطنان ستم‌دیده‌اش درگیر است. اندوه و مظلومیتی که در سطرسطر این اثر به‌خوبی نمایان و قابل درک است.

 درباره کتاب صوتی بادبادک‌باز

بادبادک‌باز، روایت دوستی امیر و حسن است. امیر در دوازده‌سالگی به حسن خیانت می‌کند و با حمله روس‌ها به افغانستان، با پدرش به آمریکا مهاجرت می‌کند؛ اما عذاب آن خیانت را حتی در شادترین لحظات زندگی هم با خود دارد. او بعد از چندین سال از طریقی متوجه گرفتاری فرزند حسن شده و برای نجات او راهی افغانستان می‌شود.

 شنیدن کتاب بادبادک‌باز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 تمامی علاقه‌مندان به رمان و داستان را به شنیدن این اثر دعوت می‌کنیم.

 درباره خالد حسینی

خالد حسینی متولد کابل و درحال حاضر ساکن کالیفرنیا است. او از معروف‌ترین نویسندگان جهان است که دو رمان اولش بیش از ۳۸ میلیون نسخه در جهان فروخت. رمان اولش بادبادک‌باز در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و به عنوان سومین اثر پرفروش سال در اروپا و امریکا شناخته شد. بادبادک‌باز، به ۴۸ زبان دنیا ترجمه شد، فیلمی نیز با اقتباس از این اثر ساخته شده‌است و تئاتری در امریکا با اقتباس از این رمان به روی صحنه رفت.

«هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی نیز با موفقیت چشمگیری روبه‌رو شد و به مدت سه هفته پرفروش‌ترین کتاب ادبیات داستانی امریکا درسال ۲۰۰۷ شد.

بخشی از کتاب صوتی بادبادک‌باز

...بابا هیچ وقت علی را دوست خودش معرفی نکرد! عجیب این‌جا بود که من هم حسن را دوست خودم نمی‌دانستم. بی‌خیال این که دوچرخه‌سواری را با هم یاد گرفتیم... بی‌خیال این‌که با جعبه‌هایی مقوایی دوربین درست می‌کردیم... ب‌خیال این که کل زمستان را بادبادک بازی می‌کردیم... بی‌خیال این که افغانستان برایم چهره‌ی پسر بچه‌ای لاغر با سرتراشیده و گوهای بزرگ است، پسری با چهره‌ی عروسک‌های چینی که همیشه لبخند لب شکری داشت... بی‌خیال همه‌ی این‌ها بشویم، چون بر خاطرات نمی‌شود کاری کرد. همین طور مذهب. من پشتو و سنی بودم و حسن هزاره‌ای و شیعه، این موضوع را هیچ چیز نمی‌توانست تغییر دهد، هیچ چیز!

ولی ما بچه‌هایی بودیم که با هم بازی می‌کردیم و راه می‌رفتیم، این موضوع را هیچ تاریخ و قومیت و مذهبی نمی‌توانست تغییر دهد. بیشتر اوقات دوازده سال اول زندگی‌ام را با حسن بودم، گاهی احساس می‌کنم کودکی‌ام یک روز بلند تابستانی بوده که با حسن بازی می‌کردیم یا میان درختان حشرات را آزار می‌دادیم. از بزرگترین کارهای بچگی ما زمانی بود که نیش زنبوری را می‌کشیدیم و دور کمرش نخ می‌بستیم تا هر وقت پرواز کرد، یکدفعه کشیده شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت