با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) اثر لئو تولستوی

دانلود و خرید کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

خلاصه رمان‌های برجسته

۳٫۸ از ۲۴ نظر
۳٫۸ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس لئو تولستوی
لئو تولستوی
روس | تولد ۱۸۲۸ - درگذشت ۱۹۱۰

لئو تولستوی نویسنده و فعال اجتماعی-سیاسی روسی است که از طلایه‌داران ادبیات جهان نیز به شمار می‌رود. بسیاری از مورخان ادبی معتقدند تولستوی را می‌توان در کنار «هومر»، «دانته»، «شکسپیر» و «گوته»، ستون‌های ادبیات غرب دانست و به جرأت می‌توان گفت که آثار هیچ نویسنده‌ای در جهان به اندازه‌ی او، در فهرست «کتاب‌هایی که باید پیش از مرگ خواند» قرار نگرفته است.

لِئو نیکلایویچ تولستوی نهم سپتامبر سال ۱۸۲۸، در یک خانواده‌ی اصیل و اشرافی روس که در یاسنایا پالیانا (از توابع شهر تولا در ۱۶۰ کیلومتری جنوب مسکو) ساکن بودند، متولد شد. او که کودکی‌اش را در کنار سه برادر و یک خواهرش در مسکو می‌گذراند، در دو سالگی مادر و در نُه سالگی پدرش را از دست داد و پس از آن عمه‌ی بزرگش، تاتیانا، که سرپرستی او و برادرانش را بر عهده داشت، از دنیا رفت. این فقدان‌های مکرر، بعدها در نوشته‌های او از خاطرات دوران کودکی‌اش به‌طور ویژه‌ای انعکاس یافت.

تولستوی در روسیه بسیار محبوب است و سکه طلای یادبود به‌احترام وی ضرب شده. او در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به سادگی زندگی می‌کرد.

تولستوی اولین داستانش به نام «کودکی» را در سال ۱۸۵۱ -زمانی که هنوز در ارتش خدمت می‌کرد- نگاشت و آن را یک سال بعد در مجله‌ی «معاصر» چاپ کرد. او بعدها و تا سال ۱۸۵۶، دو اثر شرح‌حال‌گونه‌ی دیگر را نیز با عناوین «نوجوانی» و «جوانی» نگاشت که تکمله‌ای بر داستان اول به شمار می‌رفتند.

تولستوی در سال ۱۸۶۲ با یک دختر هجده ساله‌ی آلمانی‌تبار به نام سوفیا ازدواج کرد. این ازدواج که حاصل آن سیزده فرزند بود، فراز و فرود‌های بسیاری داشت. دوره‌ی اول این پیوند مملو از شادکامی و سرخوشی بود؛ به نحوی‌که ثبات روحی و ترقی احساسی ناشی از آن سبب خلق دو اثر ماندگار «جنگ و صلح» و «آنا کارنینا» شد.

در ۱۸۴۴ در رشته‌ زبان‌های شرقی در دانشگاه قازان نام‌نویسی کرد، ولی پس از سه سال تغییر رشته داد و خود را به دانشکده حقوق منتقل کرد. او به لحاظ توجه احترام‌آمیزی که به ‌آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان داشت، در ۱۸۵۷ به مدت پنج سال از کشورهای اروپای غربی و با مشاهیر اروپا مانند چارلز دیکنز، ایوان تورگنیف، فریدریش فروبل و آدلف دیستروِگ، دیدار کرد.

پس از بازگشت به‌کشورش، براساس تجارب نوآموخته، دست به یک رشته اصلاحات آموزشی زد و در همین راستا به پیروی از ژان ژاک روسو، به تأسیس مدارس ابتدایی در روستاها پرداخت. میلیون‌ها کودک روسی تا دهه دوم قرن بیستم با آموزش الفبای تولستوی، سال اول دبستان را آغاز کردند.

لئو تولستوی هنر را برای هنر نمی‌خواست؛ بلکه معتقد بود ادبیات و رمان‌نویسی ابزاری برای بیان مفاهیم اخلاقی و اجتماعی هستند. از نظر او هدف از داستان‌نویسی صرفاً سرگرمی مخاطب نیست، بلكه کاستن از قضاوت‌های بی‌رحمانه و بی‌ملاحظه‌ی انسان‌ها و کمک به گسترش مهربانی و سلامت عاطفی است. او خود نیز همواره می‌کوشید آلام بشر را با مرهم معرفت و حکمت خویش التیام بخشد و مصائب زندگی را به‌نحوی بیان کند که به‌جای آزردن مخاطب، به قوت قلب او بیفزاید، وجدانش را بیدار سازد و او را از گرداب نومیدی به ساحل آرامش رساند.

تولستوی، در اوج شهرت، مبتلا به ‌سرگشتگی و ناامید از بهبود وضعیت جامعه شد و در مرز انحطاط فکری و شکست روحی قرار گرفت. دلیل اصلی این موضوع نیز فقر شدید بالاخص در طبقه کارگران بود.

تقریباً تمام آثار تولستوی را می‌توان شاهکارهایی دانست که از ارزش بالایی برخوردارند، اما تعدادی از آثار مشهور او که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند عبارت‌اند از «جنگ و صلح»، «آنا کارنینا»، «رستاخیز»، «مرگ ایوان ایلیچ»، «حاجی مراد»، «سه‌گانه‌ی کودکی، نوجوانی و جوانی (زندگانی من)»، «سرگیوس پیر»، «قزاقان»، «کوپن تقلبی» و «ارباب و بنده».

معرفی کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)، شاهکار بی‌نظیر لئو تولستوی، از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات روسیه و ادبیات دنیا، داستان مقاوت روسیه تزاری دربرابر حمله‌ی فرانسوی‌ها است. 

جنگ و صلح بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته است. مصطفی جمشیدی جنگ و صلح را به فارسی ترجمه کرده است و نسخه صوتی آن را با صدای مهیار ستاری می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

جنگ و صلح (جلد اول) از مجموعه‌ی خلاصه رمان‌های برجسته انتخاب شده است. لئو تولستوی در کتاب جنگ و صلح (جلد اول) به روایت ماجرای پنج خانواده‌ی اشرافی روسی و زندگی اجتماعی و سرگذشت آن‌ها در دوران جنگ روسیه و فرانسه در سال‌های ۱۸۰۵ تا ۱۸۱۴ پرداخته است. در کتاب جنگ و صلح، لئو تولستوی بیش از ۵۰۰ شخصیت آفریده است که به هرکدام به خوبی پرداخته و آن‌ها را پرورش داده است. اما مهم‌ترین شخصیت‌ها کتاب جنگ و صلح شاهزاده آندرِی بالکونسکی، کنت پیر بزوخوف، شاهزاده ناتاشا روستوا ، شاهزاده ماریا بالکونسکایا و شاهزاده نیکولا روستوف هستند.

کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید یکی از بزرگترین آثار ادبی دنیا را بخوانید کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نسخه‌ی صوتی جنگ و صلح برای کسانی که دوست دارند خلاصه‌ی آثار بزرگ دنیا را بخوانند نیز کتابی شنیدنی است.

درباره‌ی لئو تولستوی

لئو نیکلایِ ویچ تولستوی ۹ سپتامبر ۱۸۲۸ در یاسنایا پالیانا متولد شد.او فعال سیاسی-اجتماعی و نویسنده روسی بود. لئو تولستوی از نویسندگان نامی تاریخ معاصر روسیه به‌شمار می‌آید. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا تولستوی از بهترین‌های ادبیات داستانی جهان هستند که بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته‌اند. تولستوی در روسیه بسیار محبوب است و سکه طلای یادبود به احترام وی ضرب شده‌است. او در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به سادگی زندگی می‌کرد. یکی از فعالیت‌های مهم تولستوی اهمیت بسیار زیاد او به تعلیم و تربیت کودکان و ساختن مدارس در روستاها است.

لئو تولستوی در روز ۲۰ نوامبر ۱۹۱۰ درگذشت و در زادگاه خویش به خاک سپرده شد.

بخشی از کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

در تپه‌های لیسی شاهزاده نیکلای آندرویچ بالکوانسکی، هنوز ورود شاهزاده آندره‌ی جوان و همسرش را انتظار می‌کشید. اما این انتظار نظم و ترتیب سختی را که طبق آن زندگی خانواده‌ی شاهزاده‌ی پیر جریان داشت، مختل نمی‌کرد. فرمانده‌ی کل شاهزاده نیکلای آندریچ که در میان مردم به لقب شاه پروس ملقب بود، از آن موقع که در دوره‌ی سلطنت پاول، به دهکده تبعید شد، بی آنکه تبعیدگاه خود را ترک کند، پیوسته با دخترش، شاهزاده خانم ماریا، و ندیمه‌ی وی مادموازل بورین در تپه‌های لیسی زندگی می‌کرد.

او معتقد بود که ریشه‌ی تمام مفاسد و معایب بشر، تنبلی و خرافات و سرچشمه‌ی تمام فضائل و محاسن آدمی، عقل و فعالیت است. تربیت دخترش را خود به عهده گرفته بود. چون شرط اولیه‌ی فعالیت را نظم و ترتیب می‌دانست. به این جهت نظم و ترتیب را در شیوه‌ی زندگی خود تا آخرین درجه‌ی امکان، رعایت می‌کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Sayo
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

انقدر خلاصه شده که اصلا معلوم نیس چی به چیه🙄کتاب حیف شده.

کاربر ۱۶۲۲۲۰۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

خوب بود و میخوام کاملش رو گوش کنم

AS4438
۱۴۰۰/۰۵/۲۲

شاهکاری ازنویسنده ای بزرگ، چاپی این کتاب را چندسال قبل خواندم، خلاصه شدنش ازجذابیتش کاسته بود،تشکرازطاقچه.

نیکس
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

عععععععااااااللللللییییی 😁😁😁😁😁😁😁😁😁

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۷٫۹ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۷٫۹ مگابایت