با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ و صلح (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

خلاصه رمان‌های برجسته

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)، شاهکار بی‌نظیر لئو تولستوی، از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات روسیه و ادبیات دنیا، داستان مقاوت روسیه تزاری دربرابر حمله‌ی فرانسوی‌ها است. 

جنگ و صلح بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته است. مصطفی جمشیدی جنگ و صلح را به فارسی ترجمه کرده است و نسخه صوتی آن را با صدای مهیار ستاری می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

جنگ و صلح (جلد اول) از مجموعه‌ی خلاصه رمان‌های برجسته انتخاب شده است. لئو تولستوی در کتاب جنگ و صلح (جلد اول) به روایت ماجرای پنج خانواده‌ی اشرافی روسی و زندگی اجتماعی و سرگذشت آن‌ها در دوران جنگ روسیه و فرانسه در سال‌های ۱۸۰۵ تا ۱۸۱۴ پرداخته است. در کتاب جنگ و صلح، لئو تولستوی بیش از ۵۰۰ شخصیت آفریده است که به هرکدام به خوبی پرداخته و آن‌ها را پرورش داده است. اما مهم‌ترین شخصیت‌ها کتاب جنگ و صلح شاهزاده آندرِی بالکونسکی، کنت پیر بزوخوف، شاهزاده ناتاشا روستوا ، شاهزاده ماریا بالکونسکایا و شاهزاده نیکولا روستوف هستند.

کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید یکی از بزرگترین آثار ادبی دنیا را بخوانید کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نسخه‌ی صوتی جنگ و صلح برای کسانی که دوست دارند خلاصه‌ی آثار بزرگ دنیا را بخوانند نیز کتابی شنیدنی است.

درباره‌ی لئو تولستوی

لئو نیکلایِ ویچ تولستوی ۹ سپتامبر ۱۸۲۸ در یاسنایا پالیانا متولد شد.او فعال سیاسی-اجتماعی و نویسنده روسی بود. لئو تولستوی از نویسندگان نامی تاریخ معاصر روسیه به‌شمار می‌آید. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا تولستوی از بهترین‌های ادبیات داستانی جهان هستند که بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته‌اند. تولستوی در روسیه بسیار محبوب است و سکه طلای یادبود به احترام وی ضرب شده‌است. او در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به سادگی زندگی می‌کرد. یکی از فعالیت‌های مهم تولستوی اهمیت بسیار زیاد او به تعلیم و تربیت کودکان و ساختن مدارس در روستاها است.

لئو تولستوی در روز ۲۰ نوامبر ۱۹۱۰ درگذشت و در زادگاه خویش به خاک سپرده شد.

بخشی از کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

در تپه‌های لیسی شاهزاده نیکلای آندرویچ بالکوانسکی، هنوز ورود شاهزاده آندره‌ی جوان و همسرش را انتظار می‌کشید. اما این انتظار نظم و ترتیب سختی را که طبق آن زندگی خانواده‌ی شاهزاده‌ی پیر جریان داشت، مختل نمی‌کرد. فرمانده‌ی کل شاهزاده نیکلای آندریچ که در میان مردم به لقب شاه پروس ملقب بود، از آن موقع که در دوره‌ی سلطنت پاول، به دهکده تبعید شد، بی آنکه تبعیدگاه خود را ترک کند، پیوسته با دخترش، شاهزاده خانم ماریا، و ندیمه‌ی وی مادموازل بورین در تپه‌های لیسی زندگی می‌کرد.

او معتقد بود که ریشه‌ی تمام مفاسد و معایب بشر، تنبلی و خرافات و سرچشمه‌ی تمام فضائل و محاسن آدمی، عقل و فعالیت است. تربیت دخترش را خود به عهده گرفته بود. چون شرط اولیه‌ی فعالیت را نظم و ترتیب می‌دانست. به این جهت نظم و ترتیب را در شیوه‌ی زندگی خود تا آخرین درجه‌ی امکان، رعایت می‌کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
نیکس
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

عععععععااااااللللللییییی 😁😁😁😁😁😁😁😁😁

AS4438
۱۴۰۰/۰۵/۲۲

شاهکاری ازنویسنده ای بزرگ، چاپی این کتاب را چندسال قبل خواندم، خلاصه شدنش ازجذابیتش کاسته بود،تشکرازطاقچه.

کاربر ۱۶۲۲۲۰۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

خوب بود و میخوام کاملش رو گوش کنم

Sayo
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

انقدر خلاصه شده که اصلا معلوم نیس چی به چیه🙄کتاب حیف شده.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۷٫۹ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۰۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۷٫۹ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن