دانلود کتاب صوتی ضیافت افلاطون اثر افلاطون با صدای احسان چریکی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی ضیافت افلاطون اثر افلاطون

دانلود و خرید کتاب صوتی ضیافت افلاطون

یا سخن در خصوص عشق

۴٫۱ از ۱۹ نظر
۴٫۱ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ضیافت افلاطون  نوشته  افلاطون   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ضیافت افلاطون

کتاب صوتی ضیافت افلاطون، یا سخن در خصوص عشق رساله‌ای زیبا و خواندنی از افلاطون است که به نوعی زادگاه عشق افلاطونی نیز به حساب می‌آید.

ضیافت افلاطون را محمدعلی فروغی به فارسی برگردانده است. نسخه صوتی این اثر را می‌توانید با صدای احسان چریکی بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی ضیافت افلاطون

ضیافت افلاطون، روایت داستانی زیبایی از تعریف افلاطون از عشق است. عشق افلاطونی که در حقیقت به عشق افسانه‌ای و اسطوره‌ای و فراتر از جنبه‌های ظاهری اشاره دارد، برگرفته از همین ضیافت افلاطون است. ماجرای کتاب ضیافت افلاطون میان تعدادی از ادیبان آتن اتفاق می‌افتد. آنان در یک مهمانی دور هم جمع شده‌اند. میهمانان این ضیافت فایدروس، پاوسانیاس از اعضای گارد سلطنتی، اروکسیماخوس پزشک، آریستوفانس، آگاتون شاعر و سقراط فیلسوف هستند. در این ضیافت، میهمانان تصمیم می‌گیرند که برخلاف رسم ضیافت‌های دیگر، در آن مهمانی شراب کمتری بنوشند. اما در عوض آن هر کدام سخنی درباره‌ی عشق بگویند....

کتاب صوتی ضیافت افلاطون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید درباره‌ی عشق افلاطونی بدانید و با نظر افلاطون درباره‌ی عشق آشنا شوید، کتاب صوتی ضیافت افلاطون را انتخاب کنید. کتاب صوتی ضیافت افلاطون برای دوست‌داران فلسفه نیز کتابی جذاب و شنیدنی محسوب می‌شود.

درباره‌ی افلاطون

افلاطون، فیلسوف بزرگ آتنی در عصر کلاسیک یونان است. افلاطون، شاگرد سقراط و استاد ارسطو بوده است. نام واقعی او را آریستوکلس می‌دانند و فرض بر این است که به‌خاطر هیکل درشت و تنومندی که دارد، نامش را افلاطون گذاشته‌اند. افلاطون دو نظریه‌ی مهم فلسفی دارد: نظریه‌ی مثل و نظریه فیلسوف شاه. او همچنین یک مکتب فلسفی در آتن ایجاد کرد که به نام آکادمی مشهور است.

جملاتی از کتاب صوتی ضیافت افلاطون

دیروز هنگامی که از فادرون به شهر خود باز می‌گشتم، در راه یکی از رفقایم به ناام گراگون که من را از پشت‌سر دیده بود، از دور به شوخی صدایم کرد و مرا نزد خود خواند. پس من ایستادم تا او رسید و گفت: از فادرون، آیا ممکن است لحظه‌ای ایستاده و از گفتگوهایی که درباره‌ی عشق از خانه‌ی آگاتون و با حضور سقراط و چند نفر دیگر انجام شد، برایم تعریف کرده و مرا از آن آگاه سازی؟ من بسیار مشتاقم که حرف‌هایی را که درباره‌ی عشق گفته شده، بشنوم. زیرا رفیق من فونیک پسر فیلیپوس، از آن باخبر بوده و به من اظهار داشت و گفت که تو می‌توانی آن داستان را واضح و به‌طور مشروح، بازگویی. پس لطف خود را از من دریغ مدار و شرح آن ماجرا را برایم حکایت کن چرا که من تو را در نقل اخبار دوستانت، راستگو یافته‌ام. اما به جان من بگو بدانم که آیا تو، خودت هم در آن مهمانی حضور داشتی؟ و آیا آن گفتگوها را به گوش خود شنیدی یا از زبان دیگری؟

در جوابش گفتم: هر آنکس که این خبر را به تو داده روشن و واضح سخن نگفته است...


دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

عاطفه درویشی
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

کتاب،کتاب بسیار گیرایی هست و خطابه هایِ نابی در باب عشق دارد،این وسط مشکل گویش وجود دارد به طوریکه گوینده در بخش هایی که باید متن یک نفس خوانده شود،متن رامنقطع کرده و تمرکز شنونده بر روی متن کاملا متلاشی

- بیشتر
novelist
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

کتاب واقعا عالیه و من دوبار کامل گوشش دادم و بعضی قسمت هاش تو ذهنم نقش بسته

حسین
۱۴۰۰/۰۶/۲۲

جالب نبود بنظرم،مطالب گنگ بود،کسی هم که کتابو داره میخونه،با صدای یکنواخت میخونه و حوصله آدمو سر میبره

کاربر ۲۷۴۵۵۸۸
۱۴۰۱/۱۲/۰۷

خیلی عالیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۱۹٫۱ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۱۹٫۱ مگابایت