با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر دوم)

دانلود و خرید کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر دوم)

۴٫۶ از ۱۱ نظر
۴٫۶ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر دوم)  نوشته  آسمان مصطفایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر دوم)

دفتر اول از کتاب گویای «هزارویک شب» قبلا در طاقچه به صورت نسخه کامل و همچنین یک مجموعه بیست و دو قسمتی منتشر شده است و کتاب حاضر نسخه کامل دفتر دوم از مجموعه هزارویک شب است که با همکاری نشر ارس منتشر شده است. شما می‌توانید این دفتر را نیز مانند دفتر اول، هم به صورت نسخه کامل و هم داستان به داستان از طاقچه دریافت کنید و منتظر دفترهای بعدی مجموعه هزارو یک شب هم باشید. پیشینه داستان‌های هزار و یک شب به هندوستان پیش از دوران هخامنشی بازمی‌گردد و قبل از یورش اسکندر به ایران، به فارسی باستان ترجمه شده است. بعدها در قرن سوم هجری که بغداد مرکز علم و ادب شد؛ این کتاب از پهلوی به عربی برگردانده شد و اصل پهلوی آن از میان رفت. نام ایرانی این اثر «هزار افسان» بوده است که در عربی به «الف خرافه» و سپس «الف لیلة» و در زمان خلفای فاطمی مصر به «الف الیلة و لیلة» درآمده است. هزارویک شبی که اکنون در دست ما است ترجمه ملا عبدالطیف تسوجی و مربوط به زمان محمدشاه قاجار است. در این داستان‌های شگفت و زیبا مضامینی همچون عشق، آزادی، عدالت، ایثار و جوانمردی در کنار آداب و سنن کهن ملل مختلف تصویر شده‌اند. ماجراهای هزارویک شب از آنجا آغاز می‌شوند که شهریاری هر شب زنی را با خود به بستر می‌برد و او را می‌کشد تا این که نوبت به شهرازد می‌رسد. دختری که از بیزاری پادشاه از زنان آگاه است. شهرزاد برای رهایی از قربانی شدن به دست شاه، هرشب برای او حکایتی تعریف می‌کند. قصه‌هایی شیرین و سرشار از نکته ‌های اخلاقی که در نهایت بیماری شهریار را درمان می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
فروغ
۱۳۹۸/۰۵/۳۱

درود و وقت بخیر در رابطه با کتاب که باید بگم عاااالیه اما یک موردی هست که لازم دونستم در میون بذارم با اعضای خوب طاقچه و اون هم این هست که کتاب های صوتی مثل هزار و یک شب

- بیشتر
shahrbanoo
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

خیلی زیباست لطفا ادامش رو قرار بدین

ندا
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

دفتر سومی هم هست؟؟ وسط داستان ملک نعمان تموم شد. به سرانجامی نرسید شب شصتم تموم شد. طاقچه جان یا کتابی رو نذار یا میذاری کامل بذار

S
۱۳۹۸/۱۱/۱۱

کسی میدونه کل مجموعه چند جلد هست؟ مثل نسخه ی چاپی 3 جلده؟

فریبا م
۱۳۹۸/۱۲/۲۷

سلام هزینه کتاب با در نظر گرفتن تخفیف ۵۰ درصد، ۱۱۵۰۰ تومان شده. وقتی روی خرید می‌زنم قیمت کتاب ۱۱۰۰۰ نشان داده می‌شود. و ظاهراً به دلیل این عدم تطابق امکان خرید وجود ندارد.

مهدی
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

سلام. چجوری باید ۴۰ درصد تخفیف رو گرفت؟

شیوام
۱۳۹۸/۰۲/۰۶

من لذت بردم.فقط جلد سوم هم داره؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۷٫۳ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۷٫۳ مگابایت