با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرنوشت یک انسان

دانلود و خرید کتاب صوتی سرنوشت یک انسان

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سرنوشت یک انسان  نوشته  میخاییل شولوخف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سرنوشت یک انسان

«سرنوشت یک انسان» نوشته میخائیل شولوخوف نویسنده روس است. شولوخوف در دوران زندگی خود جنگ‌های زیادی را تجربه کرد. در ۱۷ سالگی اولین کتاب خود «داستان دن» را نوشت و بعد از آن کتاب‌های دیگری را به رشته تحریر درآورد که «دن آرام» معروف‌ترین اثر وی به شمار می‌رود. از دیگر آثار وی می‌توان به «آن‌ها برای سرزمین پدری‌شان جنگیدند»، « زمین نوآباد»، « کره اسب» و... نیز اشاره کرد. شولوخوف در سال ۱۹۴۱جایزه استالین، در سال ۱۹۶۰جایزه لنین در شوروی و در سال ۱۹۶۵جایزه نوبل ادبی را به خود اختصاص داد و سرانجام در سال ۱۹۸۴دیده از جهان فرو بست. کتاب گویای «سرنوشت یک انسان» روایت‌گر داستان زندگی مردی است که سرنوشت وی، در طی دو جنگ جهانی شکل گرفت زیرا منجر به از دست دادن دارایی‌های معنوی او مانند خانواده، آزادی و شکنجه او شد. اولین بهار بعد از پایان جنگ جهانی دوم است. آندری سوکولوف در کنار رودخانه‌ای با فردی که لباس نظامی بر تن دارد اتفاقی برخورد می‌کند و داستان زندگی و سرنوشت دردآلود خود را در دو جنگ جهانی برای او روایت می‌کند… کتاب «سرنوشت یک انسان» با نثری روان زندگی سرشار از درد و رنج و سختی در دوران جنگ و همچنین مشکلات و درد‌های روحی بعد از آن را به تصویر می‌کشد و بر سرنوشت شکست‌ناپذیر یک انسان در برابر ظلمات پیاپی دنیوی تاکید دارد. «بعضی شب‌ها خوابم نمی‌برد. فقط در ظلمت شب خیره می‌شوم و به فکر فرو می‌روم. از خود می‌پرسم: چرا این کار را کردی؟ به خاطر زندگی بود؟ چرا این طور فلجم می‌کنی؟ چرا شکنجه‌ام می‌کنی؟ ولی جوابی برای این سوالات خود نه در ظلمت شب و نه در روشنایی روز نمی‌یابم... نه، جوابی نمی‌یابم. مسلما جوابی نیز نخواهم یافت!» شولوخوف در داستانش وطن‌پرستی و دفاع از هویت روس را بخوبی نشان داده و در نکوهش ظلمت نازی‌ها کم نگذاشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

انسان و سرنوشت کتاب «سرنوشت یک انسان» روایت‌گر داستان زندگی مردی است که سرنوشت وی، در طی دو جنگ جهانی به‌صورت دردآلودی شکل گرفت زیرا منجر به از دست دادن دارایی‌های معنوی او مانند خانواده، آزادی و ... توسط نازی‌ها شد.

- بیشتر
mehr noroozi
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

نه این مردها که موهای سیاه خود را در جنگ سپید کرده اند، تنها در شب نمیگریند... کتاب خوبیه ارزش وقت گذاشتن رو داره قطعا...

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۲٫۷ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۲٫۷ مگابایت