دانلود کتاب صوتی تونل با صدای مسعود کرامتی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی تونل اثر ارنستو ساباتو

دانلود و خرید کتاب صوتی تونل

انتشارات:رادیو گوشه
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۶از ۱۶ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی تونل

کتاب صوتی تونل نوشتهٔ ارنستو ساباتو و ترجمهٔ مصطفی مفیدی است. مسعود کرامتی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و رادیو گوشه آن را منتشر کرده است. این اثر حاوی رمانی روان‌شناسانه دربارهٔ یک نقاش با ویژگی‌هایی آزاردهنده برای خودش است.

درباره کتاب صوتی تونل

کتاب صوتی تونل اولین رمان ارنستو ساباتو و قصهٔ شخصیتی به نام «کاستل» است؛ نقاشی شناخته‌شده و خودپسند که از دیده‌نشدن آثارش ناراحت است. نویسنده این مسئله را بی‌پرده و شفاف روایت می‌کند. او می‌گوید که شهرت، فروتنی را ساده می‌کند. خود را فروتن جلوه‌دادن ساده است و به‌راحتی می‌توان خودپسندی را درون افراد شناخت. کاستل پس از آشناشدن با «ماریا» که به بخشی از نقاشی‌اش خیره شده بود، دریافت که او یگانه‌فردی است که دیدگاه و سبک هنری‌اش را درک می‌کند، اما به‌قتل‌رسیدن دختر او را به سلول انفرادی کشاند. کاستل پس از این واقعه، به‌‌نحوی احساس می‌کند که دارد تاوانی را می‌پردازد؛ تاوان قانع‌نبودن به آن بخش از ماریا که او را (موقتاً) از تنهایی نجات می‌داد. فوران غرور، شور و شوق افزون‌شونده به اینکه او فقط مال کاستل باشد، باید به او هشدار می‌داد که راه خطایی در پیش گرفته است؛ راهی که سمت و مسیر آن را خودپسندی و نخوت تعیین می‌کرد.

ارنستو ساباتو با بیان دقیق افکار و دیدگاه روان‌شناختی شخصیت اصلی‌اش، اثری جذاب به دست داده است. «آلبر کامو» درباره‌ٔ تونل گفته است: «تلخی و تندی، شور و حرارت آن را می‌ستایم».

شنیدن کتاب صوتی تونل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره ارنستو ساباتو

ارنستو ساباتو نویسنده‌ای آرژانتینی و یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های ادبی آمریکای لاتین است. او ته‌تغاری یک خانواده‌ٔ ۱۰نفره‌ٔ ایتالیایی بود که طراحی و نقاشی را عاشقانه دوست داشت. آشنایی با ریاضیات و جذابیت نظم بی‌نظیرش او را دامن‌گیر کرد. پس از فارغ‌التحصیل‌شدن از دانشگاه بوینس‌آیرس و دریافت مدرک دکتری از علمْ کناره گرفت و به‌سراغ عشق قدیمی‌اش ادبیات رفت. ساباتو در حین کارکردن در آزمایشگاهی خصوصی در پاریس، رمان «در خفا، به‌خاطر احساسات منفی از دانشمندان» را نوشت که هیچ‌گاه آن را منتشر نکرد. او گفته است که هیچ‌وقت از کارش راضی نیست. برای شادی‌اش نمی‌نویسد. می‌خواهد جلوی مردن اثرش را بگیرد. تنها ۳ رمان از صافی کمال‌طلبی و آرمان‌گرایی او رد شدند. یکی از آن‌ها «تونل» بود.

بخشی از کتاب صوتی تونل

«در نمایشگاه سالانهٔ بهار من تابلویی را به نمایش گذاشته بودم به نام مادری. سبک نقاشی همان سبک بسیاری از کارهای قبلی من بود: به قول منتقدان با آن زبان غیر قابل تحملشان: قوی و دارای ساختاری محکم. به طور خلاصه، همهٔ ویژگی‌هایی را که آن شیادها همیشه در تابلوهای من می‌دیدند دارد، از جمله «یک چیز وصف ناشدنی عمیقاً متفکرانه» را. در گوشهٔ بالا و چپ تابلو چشم‌انداز تک‌افتاده‌ای بود قاب گرفته در میان پنجره‌ای کوچک: منظرهٔ ساحلی خلوت و زنی تنها که به دریا نگاه می‌کرد. چنان به دوردست خیره شده بود که انگاری انتظار چیزی را می‌کشید، شاید فراخوانی ضعیف و مبهم را. از نظر من آن چشم‌انداز نمایندهٔ تنهایی‌ای بس حسرت‌بار، تنهایی‌ای تمام‌عیار، بود.»

نظرات کاربران

کاربر ۲۲۰۳۱۵۲
۱۴۰۲/۰۷/۰۸

کتاب شرح دیوانگیست، از آن نوع که منطقی به نظر می‌رسند. نویسنده کوتاه و روان یک راست شرح ماوقع می‌کند. همان ابتدای کتاب میفهمیم موضوع در رابطه با نقاشی است که شرح می‌دهد که چطور تنها زنی را که او

- بیشتر
کاربر ۱۰۵۹۱۲۲
۱۴۰۲/۰۷/۱۷

اگر میخواین بدونین تو ذهن یه بیمار پارانوئید یا اختلال شخصیت پارانوئید چی میذره این کتابو بخونید. اینکه چطور یک بذر فکری با نشخوارهای تونلی و مارپیچ و دید تلسکوپی تبدیل به یک امر بدیهی توسط شخص میشه‌. فکر نکنم

- بیشتر
ꎭꀤꈤꍏ
۱۴۰۲/۱۲/۲۳

داستان درباره رابطه سمی یک نقاش سرشناس با ذهنی مریض و بیمار با زنی به نام ماریا و شرح تمام افکار این ذهن بیمار و در نهایت اقدام به قتل معشوقش هست، کسی که به گفته خودش، تنها کسی بود

- بیشتر
کاربر navid mirkiani
۱۴۰۲/۱۲/۲۱

کتابی عالی با گویش بی نظیر آقای مسعود کرامتی

nmroshan
۱۴۰۲/۱۱/۱۶

ساباتو نویسنده مشهوری است با کلی افتخار. تاکنون کتابی از او‌نخوانده بودم. اما واقعا نمیدانم این کتاب چه ویژگی مهمی داشت. در نهایت اینکه واقعا از شنیدنش پشیمانم.

حسین ی
۱۴۰۲/۰۷/۰۴

چقدر منتظر این کتاب بودم، آخرش ناامید شدم و نسخه کاغذیشو خوندم.

Nehyun
۱۴۰۲/۰۷/۲۲

حیف صدا و گویندگی به این زیبایی برای همچین کتابی حس می‌کنم چهار ساعت از عمرم رو تلف کردم.

زمان

۴ ساعت و ۲۳ دقیقه

حجم

۶۰۳٫۳ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۴ ساعت و ۲۳ دقیقه

حجم

۶۰۳٫۳ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۹۲,۰۰۰
تومان