با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی قرن دیوانه من اثر ایوان  کلیما

دانلود و خرید کتاب صوتی قرن دیوانه من

۳٫۲ از ۱۰ نظر
۳٫۲ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قرن دیوانه من  نوشته  ایوان  کلیما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قرن دیوانه من

کتاب صوتی قرن دیوانه‌ی من نوشته ایوان کلیما است که با ترجمه سید علیرضا بهشتی شیرازی و صدای امید تقوی منتشر شده است. این کتاب روایت دوران زندگی نویسنده در جوانی است که عضو حزب کمونیست بوده.

درباره کتاب قرن دیوانه‌ی من

مارکسیسم، که ایدئولوژی کمونیسم را شکل داد، امروزه تا حدی فراموش شده است. نظریات انقلابی این مکتب در عمل شکست خورده‌اند. این روزها جهان بیشتر از سوی تروریسم تهدید می‌شود و با داعش و مرام‌هایی شبیه به آن دست و پنجه نرم می‌کند فراموش کرده است یک زمانی این تفکر در کشورها چه چیزهایی را می‌ساخت و چگونه می‌توانست به دیکتاتوری برسد.

تمامی ایدئولوژی‌هایی که در گذشته به جنایت انجامیدند تنها زمانی امکان تکامل یافتند که پیشتر هر چه را نامناسب تشخیص می‌دادند از ذهن مردم زدودند و افراد را به وفاداری رؤیاپردازانه نسبت به آراء خود واداشتند، نظراتی که دم از درخشندگی می‌زدند. و در این کار، آنها تفاوتی با ایدئولوژی‌های معاصری نداشتند که به جنایت تروریستی می‌انجامند.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده وقایع زندگی‌اش را روایت و تحلیل کند شاید برای کسانی که کمونیسم را اندیشه‌ای مرده می‌شمارند معنادار باشد. او در گزارشش عمدتاً بر شرایطی تمرکز می‌کنم که در این قرن دیوانه بشریت را غالباً گمراه می‌کرد و گاهی به مسیرهای مرگ‌بار می‌کشاند.

شنیدن کتاب قرن دیوانه‌ی من را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به جامعه‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب قرن دیوانه‌ی من

تا آن زمان هرگز کلمهٔ «یهودی» را نشنیده بودم و هیچ نمی‌دانستم که معنایش چیست. برایم توضیح دادند که این یک دین است، ولی من در مورد دین هم چیزی نمی‌دانستم: کارت گزارش مدرسه‌ام می‌گفت: «بدون گرایش مذهبی». ما به صورت سنتی در ایام کریسمس مجسمهٔ مسیح نوزاد را زیارت می‌کردیم، اما هرگز چیزی از عیسای انجیل (ع) نشنیده بودم. با توجه به حکایت‌های زیبایی که از ایلیاد و اودیسه برایم تعریف می‌کردند در مورد الهه‌گان یونان بیشتر می‌دانستم تا خدای اجدادم. خانواده‌ام با این تصور احمقانه که دارند از من و برادرم در مقابل آزارها حفاظت می‌کنند ما را مسیحی کرده بودند. در خانواده گفته می‌شد که مادر یک جد دور پروتستان دارد، و لذا برادرم و من توسط کشیش یک کلیسای موراویائی از اهالی ژیژکوف مسیحی شدیم. به من یک گواهی غسل تعمید دادند، که تا امروز آن را نگه داشته‌ام، ولی همچنان هیچ چیز از خدا یا عیسایی که قرار بود معتقد باشم پسر خداست و با مرگش بر بالای صلیب همگان - حتی مرا - از گناه و مرگ آزاد کرد نمی‌دانستم.

با آنکه پدر از دست انگلیسی‌ها عصبانی بود، یک روز والدین خبر دادند که عازم مهاجرت به انگلستان هستیم. مرا یک کتاب درسی مصور و بسیار مسحورکننده با نام بخند و بیاموز دادند و مادر آموختن انگلیسی به من را آغاز کرد.

از والدینم پرسیدم چرا باید از آپارتمان جدیدمان که همگی این قدر دوستش داریم برویم. پدر گفت هنوز برای فهم این مطالب کودکم، اما شغلی خوب در آنجا به او پیشنهاد شده است و اگر اینجا بمانیم همه چیز نامطمئن خواهد بود، خصوصاً اگر کشور به اشغال آلمان‌ها درآید، کشوری که، به قول او، توسط یک مبل‌ساز، یک عوضی بی‌ارزش به نام هیتلر اداره می‌شود.

آلمانی‌ها در یک روز برفی به راستی کشور را گرفتند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۶۳۰٫۵ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۶۳۰٫۵ مگابایت