با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی قرن دیوانه من اثر ایوان  کلیما

دانلود و خرید کتاب صوتی قرن دیوانه من

۳٫۷ از ۳۳ نظر
۳٫۷ از ۳۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قرن دیوانه من  نوشته  ایوان  کلیما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی قرن دیوانه من

کتاب صوتی قرن دیوانه‌ی من نوشته ایوان کلیما است که با ترجمه سید علیرضا بهشتی شیرازی و صدای امید تقوی منتشر شده است. این کتاب روایت دوران زندگی نویسنده در جوانی است که عضو حزب کمونیست بوده.

درباره کتاب قرن دیوانه‌ی من

مارکسیسم، که ایدئولوژی کمونیسم را شکل داد، امروزه تا حدی فراموش شده است. نظریات انقلابی این مکتب در عمل شکست خورده‌اند. این روزها جهان بیشتر از سوی تروریسم تهدید می‌شود و با داعش و مرام‌هایی شبیه به آن دست و پنجه نرم می‌کند فراموش کرده است یک زمانی این تفکر در کشورها چه چیزهایی را می‌ساخت و چگونه می‌توانست به دیکتاتوری برسد.

تمامی ایدئولوژی‌هایی که در گذشته به جنایت انجامیدند تنها زمانی امکان تکامل یافتند که پیشتر هر چه را نامناسب تشخیص می‌دادند از ذهن مردم زدودند و افراد را به وفاداری رؤیاپردازانه نسبت به آراء خود واداشتند، نظراتی که دم از درخشندگی می‌زدند. و در این کار، آنها تفاوتی با ایدئولوژی‌های معاصری نداشتند که به جنایت تروریستی می‌انجامند.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده وقایع زندگی‌اش را روایت و تحلیل کند شاید برای کسانی که کمونیسم را اندیشه‌ای مرده می‌شمارند معنادار باشد. او در گزارشش عمدتاً بر شرایطی تمرکز می‌کنم که در این قرن دیوانه بشریت را غالباً گمراه می‌کرد و گاهی به مسیرهای مرگ‌بار می‌کشاند.

شنیدن کتاب قرن دیوانه‌ی من را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به جامعه‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب قرن دیوانه‌ی من

تا آن زمان هرگز کلمهٔ «یهودی» را نشنیده بودم و هیچ نمی‌دانستم که معنایش چیست. برایم توضیح دادند که این یک دین است، ولی من در مورد دین هم چیزی نمی‌دانستم: کارت گزارش مدرسه‌ام می‌گفت: «بدون گرایش مذهبی». ما به صورت سنتی در ایام کریسمس مجسمهٔ مسیح نوزاد را زیارت می‌کردیم، اما هرگز چیزی از عیسای انجیل (ع) نشنیده بودم. با توجه به حکایت‌های زیبایی که از ایلیاد و اودیسه برایم تعریف می‌کردند در مورد الهه‌گان یونان بیشتر می‌دانستم تا خدای اجدادم. خانواده‌ام با این تصور احمقانه که دارند از من و برادرم در مقابل آزارها حفاظت می‌کنند ما را مسیحی کرده بودند. در خانواده گفته می‌شد که مادر یک جد دور پروتستان دارد، و لذا برادرم و من توسط کشیش یک کلیسای موراویائی از اهالی ژیژکوف مسیحی شدیم. به من یک گواهی غسل تعمید دادند، که تا امروز آن را نگه داشته‌ام، ولی همچنان هیچ چیز از خدا یا عیسایی که قرار بود معتقد باشم پسر خداست و با مرگش بر بالای صلیب همگان - حتی مرا - از گناه و مرگ آزاد کرد نمی‌دانستم.

با آنکه پدر از دست انگلیسی‌ها عصبانی بود، یک روز والدین خبر دادند که عازم مهاجرت به انگلستان هستیم. مرا یک کتاب درسی مصور و بسیار مسحورکننده با نام بخند و بیاموز دادند و مادر آموختن انگلیسی به من را آغاز کرد.

از والدینم پرسیدم چرا باید از آپارتمان جدیدمان که همگی این قدر دوستش داریم برویم. پدر گفت هنوز برای فهم این مطالب کودکم، اما شغلی خوب در آنجا به او پیشنهاد شده است و اگر اینجا بمانیم همه چیز نامطمئن خواهد بود، خصوصاً اگر کشور به اشغال آلمان‌ها درآید، کشوری که، به قول او، توسط یک مبل‌ساز، یک عوضی بی‌ارزش به نام هیتلر اداره می‌شود.

آلمانی‌ها در یک روز برفی به راستی کشور را گرفتند. 

نظرات کاربران

Refaghat
۱۴۰۱/۰۲/۱۷

کتابی عالی که انگار کپی آن را در حال حاضر تجربه می کنیم...

09193789756
۱۴۰۱/۱۰/۱۹

"یک زندگی عادی" آرزویی که در این نوشتار موج می زند. برای کسانی که به تاریخ و ادبیات و مصائب دوره استیلای نازی ها و سردمداران کمونیستی حکومت شوروی و دولت های پیرامونی آن علاقه دارند؛ این رمان واقعگرایانه می تواند منبع

- بیشتر
javid
۱۴۰۱/۰۵/۱۴

محتوای کتاب در مورد زندگی یک کمونیست هست و وقایع و اتفاقاتی که در کل طول زندگی براش میفته، جالبه که خودش رو در کل آدم بی تقصیری می‌دونه مخصوصا ایام جوانی ، متاسفانه داستان پر از اسامی ناشناخته ای

- بیشتر
کاربر ۴۲۶۸۴۹۷
۱۴۰۱/۰۲/۲۶

خیلی روان و ملموس بود. صداگذاری عالی،و دلنشین

Nathalie
۱۴۰۱/۱۱/۰۸

زندگینامه خودنوشت ایوان کلیما، رمان نویس و نمایشنامه نویس برجسته چک، نثری روان و خوش خوان داره که به راحتی خواننده رو با خود همراه می کنه. از آنجا که بیشتر آثار ادبی مربوط به تمامیت طلبی و سرکوب و

- بیشتر
کاربر ۵۳۰۰۴۳۹
۱۴۰۱/۱۰/۱۷

خیلی خسته و کسل کننده و بدون جذابیت. آدم دلش نمی‌خواد داستان رو دنبال کنه. درکل توصیه نمیکنم.

ASMA
۱۴۰۱/۰۹/۲۴

خوندن و شنیدن این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم مخصوصا اگه میخواید تاریخ و جامعه شناسی و مردم شناسی و روانشناسی رو در کنار هم و در غالب داستان بشنوید

الهه
۱۴۰۱/۰۳/۱۱

وحشت‌انگیزه وقتی ناگهان به خودت می‌یای و می‌بینی حسرت شرایط دشواری رو می‌خوری که نویسنده‌ی کتاب در اون قرار داشته. کاش ما هم گرفتار چنان اوضاعی بودیم تا این شرایطی که الان در اون به سر می‌بریم!

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۶۰۶٫۵ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۶۰۶٫۵ مگابایت