با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی مامان و معنی زندگی اثر اروین  د. یالوم

دانلود و خرید کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

۳٫۶ از ۱۰ نظر
۳٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مامان و معنی زندگی  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

کتاب صوتی «مامان و معنی زندگی» از اروین د. یالوم و سپیده حبیب و کاوه یانقی - انتشارات نوین کتاب گویا. این کتاب را می‌توانید از طاقچه دریافت کنید.

«مامان و معنی زندگی» اثر اروین دی یالوم است. او در زمینه روان‌درمانی گروهی، فعالیت می‌کند و مدل روان‌پزشکی اگزیستانسیال از دستاوردهای اوست. داستان‌های این کتاب برگرفته از احوال بیماران و همکاران و رویاهای او است. یالوم در این اثر شخصیت‌هایی به‌یادماندنی را به ما معرفی می‌کند. این کتاب شگفتی‌های موجود در قلب رابطه‌ ٔدرمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.

درباره کتاب مامان و معنی زندگی

آیا این شش داستان قلمرو روان‌درمانی واقعیت دارند؟ یا در شمار قصه‌های خیالی قرار می‌گیرند؟ نخستین داستان که عنوان «مامان و معنای زندگی» به خود گرفته یک فانتزی خودنگاشت است یعنی یک رویاست و رویدادهای آن واقعیت دارند و طبعا شرح گفت‌وگوهای واژه به واژه آن رویا نیز براساس تخیل است. سه داستان دیگر («آرامش جنوبی»، «هفت درس پیشرفته» و «همگام با پائولا») یک‌سره غیرداستانی‌اند و فقط لعاب داستانی به خود گرفته‌اند تا هویت‌ها و شناسه بیماران مخفی بمانند. و دو ماجرای پایانی («افشای دوسویه» و «نفرین گربه مجار») متضمن جوهره غیرداستانی و واقعی است که از آن‌ها دو قصه خیالی آفریده‌ام.

بخشی از کتاب مامان و معنی زندگی

هر دو دستم را تکان می‌دهم و جوری فریاد می‌زنم که همه بشنوند: مامان! مامان! درست همان وقت ارابه حرکت می‌کند و به دری می‌خورد که باز می‌شود و دهانۀ تاریک دالانی را آشکار می‌کند. تا جایی که می‌توانم به عقب خم می‌شوم و قبل از اینکه در تاریکی فرو بروم دوباره فریاد می‌زنم: مامان به نظرت چطور بودم؟ حتی بعد از اینکه سرم را از روی بالش برداشتم و سعی کردم رویا را از ذهنم برانم کلمات در گلویم بودند: به نظرت چطور بودم مامان؟ مامان به نظرت چطور بودم؟

ولی مامان دو متر زیر زمین است. ده سالی می‌شود که مثل سنگ سرد شده و در تابوت ساده‌ای از چوب کاج در گورستان اناکاستیا در حومۀ واشنگتن دی. سی. خوابیده‌است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۹۶۳۹۱۱
۱۴۰۰/۱۰/۲۴

مهمترین دلیلم برای معرفی نکردن کتاب در حقیقت .خود کتاب نبود .به نظرم هر کاری سواد خودش رو میخواد .حتی خوندن قصه ساده و اینکه چندین بارداستان رو بخون و همزادپنداری کن .و واقعا جای تاسف داشت که صدای یه

- بیشتر
انسان
۱۴۰۰/۱۱/۰۳

این کتاب شامل داستانهای روانشناسیه.اگه به روان درمانگری علاقمندید میتونه انتخاب خوبی برای مطالعه باشه کتاب داستانهای جالبی رو بیان میکنه که میشه ازشون برای زندگی روزمره استفاده کرد و راهکارهایی برای مواجهه با برخی بحرانها در زندگی میده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۷۸٫۱ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۷۸٫۱ مگابایت