با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی توهم آگاهی اثر استیو اسلومن

دانلود و خرید کتاب صوتی توهم آگاهی

۳٫۳ از ۹ نظر
۳٫۳ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی توهم آگاهی  نوشته  استیو اسلومن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی توهم آگاهی

کتاب صوتی توهم آگاهی نوشته استیو اسلومن و فیلیپ فرنباخ اثری متفاوت درباره خطاهای ما در درک موقعیت‌ها و عملکردها است.کتاب صوتی توهم آگاهی با ترجمه محسن فشی و مینا تربتی و صدای نگین خواجه‌نصیر منتشر شده است. 

درباره کتاب توهم آگاهی

ذهن انسان، هم نبوغ‌آمیز عمل می‌کند و هم اسف‌بار، هم درخشان ظاهر می‌شود و هم نابخرد. انسان‌ها قادرند که چشمگیرترین دستاوردها و شاهکارها را به ارمغان آورند. از کشف هستهٔ اتم در سال ۱۹۱۱ تا سلاح‌های اتمی مگاتنی تنها ۴۰ سال طول کشید. آتش را مهار کردیم، نهادهای دموکراتیک خلق کردیم، بر روی ماه راه رفتیم و گوجه‌های اصلاح‌شدهٔ ژنتیکی تولید کردیم. ما قادریم به همین شکل به‌طرز چشمگیری غرور و بی‌باکی را به نمایش بگذاریم. هرکدام از ما مستعد خطاکردن است و گاهی‌اوقات غیرمنطقی و بیشتروقت‌ها نادان هستیم. دراین‌صورت باورکردنی نیست که انسان قادر به ساخت بمب هسته‌ای حرارتی باشد. غیرقابل‌باورتر آنکه انسان بمب هسته‌ای حرارتی را می‌سازد و در حالی آنها را منفجر می‌کند که به‌درستی از کارکردش اطلاع ندارد. باورکردنی نیست که ما اقتصاد و سیستم‌های نظارتی-که آسایش و رفاه زندگی مدرن را همراه دارند-ایجاد می‌کنیم درحالی‌که اکثرمان درمورد کارکرد این سیستم‌ها دچار ابهام هستیم.

در کتاب توهم آگاهی موضوع اگاهی جمعی و اهمیت آن بررسی شده است. این که انسان واقعا چقدر می‌داند، چرا توهم اگاهی دارد، چرا و چگونه می اندیشد، چرا به بعضی چیزها، باور دارد و فرایند اندیشیدنش با انسان‌های دیگر، و درباره موضوعات گوناگون علمی، سیاسی، انسانی چگونه است از موضوعات اصلی این کتاب‌اند.

خواندن کتاب توهم آگاهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پژوهشگران علوم اجتماعی و انسانی و علاقه مندان به مباحث جامعه شنای و انسان‌شناسی را به خواندن کتاب توهم آگاهی دعوت می‌کنیم.

درباره نویسندگان توهم آگاهی

استیون اسلومن استاد علوم شناختی، روان‌شناسی و زبان‌شناسی در دانشگاه براون است. او همچنین سردبیر نشریهٔ کاگنیشن ست. او با همسرش در شهر پراویدنس، ایالت رودآیلند زندگی می‌کند. فرزندانش از پیش او رفته‌اند.

فیلیپ فرنباخ یک دانشمند علوم شناختی و استاد بازاریابی در دانشکدهٔ کسب‌وکار لیدز در دانشگاه کلرادو است. او در شهر بولدر ایالت کلرادو با همسر و دو فرزندش زندگی می‌کند.

بخشی از کتاب توهم آگاهی

نادانی و توهم

اکثر چیزها پیچیده‌اند، حتی آنهایی که ساده به‌نظر می‌رسند. عجیب نیست اگر پی ببرید که اتومبیل‌های مدرن یا کامپیوتر یا سیستم‌های کنترل ترافیک هوایی پیچیده‌اند، اما درمورد توالت چه فکری می‌کنید؟

(در دنیای اطراف ما) وسایل لوکس و تجملاتی، اشیای مفید و حتی چیزهای کاملاً ضروری وجود دارند که بدون آنها نمی‌توانید زندگی کنید. توالت قطعاً به دستهٔ آخر تعلق دارد، پس وقتی به توالت احتیاج دارید واقعاً نیاز به آن وجود دارد.‌ تقریباً تمامی خانه‌ها در دنیای توسعه‌یافتهٔ امروز دارای حداقل یک توالت هستند، رستوران‌ها قانوناً باید دارای توالت باشند و توالت معمولاً در پمپ بنزین‌ها و استارباکس‌ها نیز وجود دارد. قابلیت آنها بسیار شگفت‌انگیز و سادگی آنها بسیار معجزه‌آمیز است! هرکسی نحوهٔ کارکردن توالت را می‌فهمد. قطعاً بیشتر مردم فکر می‌کنند می‌دانند توالت چگونه کار می‌کند. این‌طور نیست؟

دقیقه‌ای فکر کنید و سعی کنید توضیح دهید که چه اتفاقی می‌افتد وقتی آب با فشار وارد توالت می‌شود. آیا حتی قواعد ساده‌ای که کارکرد آن را تحت کنترل دارد می‌دانید؟ به‌نظر می‌رسد بیشتر مردم نمی‌دانند. 

توالت وسیله‌ای ساده است که طرح پایه‌ای آن به حدود صدها سال قبل برمی‌گردد. (برخلاف تصور عموم، توماس کرپر توالت‌فرنگی را اختراع نکرد؛ فقط طراحی آن را بهبود بخشید و پول بسیاری از فروش آن به‌دست آورد). رایج‌ترین نوع توالت‌فرنگی در آمریکای شمالی، توالت‌های سیفونی (زانویی یا لوله‌خرطومی) هستند. مهم‌ترین مؤلفه‌های آن، مخزن، کاسه و زانویی است که معمولاً S شکل یا U شکل و به‌سمت بالا خمیده است، به‌طوری‌که بالاتر از خروجی کاسه و پیش از ورودی آب به لولهٔ زهکشی که درنهایت به فاضلاب متصل می‌گردد قرار دارد. مخزن در آغاز پر از آب است.

وقتی که آب با فشار وارد می‌شود، از مخزن به‌سمت کاسه با سرعت جریان می‌یابد و سطح آب بالاتر از مرتفع‌ترین خمیدگی زانویی قرار می‌گیرد. این کار باعث می‌شود که هوای زانویی خارج شده، با آب پر شود. به‌محض اینکه زانویی از آب پر می‌شود، شعبده اتفاق می‌افتد: اثر سیفون ایجاد می‌شود به‌طوری‌که آب را به خارج از کاسه می‌مکد و از طریق زانویی آن را به‌سمت پایین زهکش می‌فرستد. این عمل سیفون دقیقاً مانند وقتی است که با قراردادن یک انتها در مخزن بنزین و مکیدن قسمت دیگر قادر به خارج‌کردن بنزین می‌شوید. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
قنبری
۱۴۰۰/۰۹/۱۸

کتاب پراکنده و فاقد خط سیر هدفمنده. الان بخش سوم هستم و نویسنده گاهی به خودش زحمت میده میان صد مثال پراکنده یک نتیجه بگیره و باز میره سراغ صد تا مثال دیگه‌. کاش بعضی ها نمی نوشتند و خدمت

- بیشتر
iman
۱۴۰۰/۰۹/۰۳

کتابی رو دوست دارم و مفید میدونم که کاربردی باشه، یعنی تو زندگی فردی ، اجتماعی یا کاریم به دردم بخوره. این کتاب ممکنه اطلاعاتمو زیاد کرده باشه، اما این اطلاعات کاربردی برام نداشت.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۶۴٫۴ مگابایت
زمان۱۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۶۴٫۴ مگابایت