با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سفر به سرزمین افسانه‌ ها

دانلود و خرید کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها  نوشته  هانس کریستین اندرسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها

کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها مجموعه‌ای از داستان‌های سحرآمیز نوشته هانس کریستین اندرسن، پدر ادبیات کودکان جهان است که با ترجمه فرخ بافنده و صدای فرهاد اتقیایی می‌شنویم. داستان‌هایی زیبا که عمیق‌ترین مفاهیم زندگی بشری را به کودکان می‌آموزند و آن‌ها را به دنیایی دیگر، دعوت می‌کنند. 

درباره کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها

سفر به سرزمین افسانه ها، مجموعه داستان‌هایی است که از هانس کریستین اندرسن، پدر ادبیات کودک جهان به جا مانده است. داستان‌هایی که بیانگر تخیل عمیق او هستند و توجه و علاقه او را به دنیای کودکان نشان می‌دهند. داستان‌هایی که هرچند مخاطبانشان را کودکان و نوجوانان می‌دانند، اما هر بزرگسالی نیز از خواندنشان لذت می‌برد و به دنیایی قدم می‌گذارد که لطیف، زیبا و تکان دهنده است. او بسیاری از مفاهیم اخلاقی را در قالب داستان‌هایی جذاب به کودکان آموزش داد و دری جدید در دنیای ادبیات گشود که امروزه به نام ادبیات کودکان و نوجوانان شناخته می‌شود.  

کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه‌ ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی سفر به سرزمین افسانه ها را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی و ناب، و همچنین تمام کودکان و نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره هانس کریستین اندرسن 

هانس کریستین اندرسن که لقب پدر ادبیات کودکان و نوجوانان دنیا را از آن خود کرده است، دوم آوریل ۱۸۰۵ در دانمارک به دنیا آمد. او خانواده‌ فقیری داشت و بعد از مدتی کارگری، به ادبیات روی آورد و توانست در نمایشنامه‌نویسی از خود استعداد بروز دهد. استعدادی که او داشت، سبب شد تا از سوی دربار پادشاهی دانمارک، برای ادامه تحصیل و سفرهای علمی، مورد پشتیبانی مالی قرار گیرد. همین موضوع هم باعث شده بود تا شایعاتی مبنی بر اینکه او پسر نامشروع پادشاه است، رونق بگیرد.

 داستان‌های اندرسن به عنوان «داستان‌های پریان» شناخته می‌شوند. این داستان‌ها در فضایی خیال‌انگیز و گاه فانتزی رخ می‌دهند و هرچند در قالب قصه نوشته شده‌اند اما درونمایه‌های اخلاقی دارند و مفاهیمی عمیق را بازگو می‌کنند. برخی داستان‌های وی، رویکردی اجتماعی و رئال دارد و مشهورترین آنها، «دختر کبریت‌فروش» است. بسیاری از داستان‌ها نیز، گردآوری داستان‌های فولکلور و ادبیات محلی جوامع مختلف است.

سال‌ها گذشت و از او پرسیدند که چرا قصه زندگی خودش را نمی‌نویسند و او در پاسخ گفته بود که من این داستان را نوشتم. نامش جوجه اردک زشت است. او همچنین از آهنگسازی خواسته بود، برای آهنگ مراسم تشییع جنازه‌اش آهنگی مناسب با کودکان و ضرب‌آهنگ قدم‌های آنان بسازد، زیرا می‌دانست بیشتر تشییع‌کنندگانش کودکان بودند.

از میان مشهورترین داستان‌های او می‌توان به پری دریایی، بند انگشتی، جوجه اردک زشت، ملکه برفی، لباس جدید امپراطور و دختر کبریت فروش اشاره کرد. زادروز اندرسن به عنوان روز جهانی کتاب کودک نام‌گذاری شده است. همچنین جایزه‌ای برای ادبیات کودک به نام او وجود دارد که یکی از معتبرترین جوایز در این زمینه است و آن را نوبل کوچک می‌دانند. هانس کریستین اندرسن در چهارم اوت ۱۸۷۵ درگذشت.  

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۱ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۱٫۳ مگابایت
زمان۱۱ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۱٫۳ مگابایت