با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شبانه های شیلی

دانلود و خرید کتاب صوتی شبانه های شیلی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شبانه های شیلی  نوشته  روبرتو بولانیو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شبانه های شیلی

شبانه‌ های شیلی نوشته روبرتو بولانیو، نویسنده و شاعر اهل شیلی و از پیشگامان موج داستان‌نویسی امریکای جنوبی است.

 درباره کتاب صوتی شبانه‌های شیلی

در این کتاب داستان یک کشیش شاعر شیلیایی را می‌شنوید که در بستر مرگ است. در این کتاب بولانیو شما را با این کشیش در حال احتضار به سفری در طول تاریخ ادبیات شیلی و جهان می‌برد و آن را از آغاز تا دوران دیکتاتوری شیلی می‌کاود.

این اثر که نخستین رمان بولانیو است و او را به شهرت رساند داستان مردی خیال‌پرداز، مالیخولیایی و در حال مرگ به اسم سباستیان یوروتیا لاکروآ است که برای دفاع از خودش در برابر اتهاماتی که موجودی خیالی به او می‌زند، زندگی‌اش را روایت می‌کند. سراسر این کتاب تک‌گویی است و زمان داستان هم دهه سی تا نود میلادی است که سال‌های حکومت سالوادور آلنده تا پس از کناره‌گیری پینوشه را دربر دارد.

 شنیدن کتاب شبانه‌ های شیلی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به رمان‌های خارجی مخاطبان این کتاب‌اند.

درباره روبرتو بولانیو

روبرتو بلانیو در ژوئیه ۱۹۵۳ به دنیا آمد و در آوریل ۲۰۰۳ درگذشت. او نویسنده و شاعر شیلیایی و از پیشگامان موج نوی داستان‌نویسی آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. بولانیو زندگی‌ رادر اوارگی گذارند. پدرش راننده کامیون و مادرش معلم بود. در زمان کودکی، با خانواده‌اش بین شهرهای مختلف شیلی سرگردان بود و سرانجام در سال ۱۹۶۸ به مکزیکوسیتی رفتند.

 در این زمان علاقه او به ادبیات آشکار شد. او چنان مشتاقانه می‌خواند که به الگوی همه زندگی‌اش، خورخه لوئیس بورخس پهلو می‌زد. در اواخر دهه ۶۰ تظاهرات خیابانی بارها در مکزیکوسیتی رخ می‌داد و همین باعث استحاله سیاسی بلانیو شد. 

بلانیو تا زمان درگذشتش در کشورهای انگلیسی‌زبان محبوب نبود، آن هم به خاطر این ادعا که رئالیسم جادویی «متعفن» است. او گابریل گارسیا مارکز را کسیمی‌دانست که عشق حرف زدن با رئیس جمهورها و اسقف‌ها را دارد و او را دست می‌انداخت و از نظرش ایزابل آلنده یک مبتذل‌نویس است که در حوزه‌ای از ادبیات کار می‌کند که از کیچ شروع و به ادبیات آبگوشتی می‌رسد.  آلنده هم در گفتگویی در سال ۲۰۰۳ بولانیو را مردی «بسیار نفرت‌انگیز» خواند  و خطاب به او گفت که حتی مرگ هم تو را جذاب‌تر نخواهد کرد.
نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
تندبادنیمه شب
۱۴۰۰/۰۴/۲۵

امرتجربه نا پذبر و ام روزمره دو در هم با دقت به هم بافته و در ضمن این جاشاهد تجربه ی جالبی در گوبندگی هستیم که نه شما رو خسته می کنه و نه با انرژی بیش از حدشون شما

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۷٫۰ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۷٫۰ مگابایت