با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پهلوان نامه گرشاسب

دانلود و خرید کتاب پهلوان نامه گرشاسب

تلخیص و بازنویسی کتاب گرشاسب نامه اثر علی بن احمد اسدی طوسی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پهلوان نامه گرشاسب  نوشته  سجاد آیدنلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پهلوان نامه گرشاسب

کتاب پهلوان نامه گرشاسب نوشته سجاد آیدنلو است. کتاب پهلوان نامه گرشاسب تلخیص و بازنویسی کتاب گرشاسب نامه اثر علی بن احمد اسدی طوسی است.

درباره کتاب پهلوان نامه گرشاسب

این کتاب برگرفته از گرشاسب نامه اثر علی بن احمد اسدی طوسی (تألیف قرن پنجم هجری) اسدی طوسی (۳۹۰/۴۶۵ ه.ق)، سرایش منظومۀ حماسی گرشاسب نامه را بر اساس اندیشۀ ملی‌گرایانه‌اش در سال ۴۵۸ به پایان رساند.

دبیر و وزیر ابودُلَف از اسدی درخواست می‌کنند تا داستانی به نظم آورد و به نام شاه ابودلف تحریر کند. این امر سبب شد، اسدی گرشاسب نامه را طیّ سه سال (۴۵۵-۴۵۸  ه.ق) برای تقدیم به شاه بسراید. مأخذ گرشاسب نامه، به نقل از خود اسدی، از کتاب به یادگار مانده از گذشتگان است، اما از روی برخی قرائن می‌توان حدس زد، منبع او گرشاسب نامه ابوالمؤیِّد بلخی یا بخشی از شاهنامۀ منثور او بوده است.

گرشاسب شخصیتی اساطیری هندو - ایرانی دارد که نامش در اوستا و هم در آثار حماسی هند باستان آمده است. گرشاسب نامه شرح داستان جمشید و فرزندان اوست و با تولد گرشاسب وارد بخش اصلی داستان می‌شود. این کتاب، سفرهای گوناگون و نبردهای شگفت‌انگیز این پهلوان را در روزگار پادشاهی ضحاک و بعد از او فریدون، در سرزمین‌های مختلف گزارش می‌کند.

گرشاسب نامه، سرودۀ اسدی طوسی (۳۹۰/۴۶۵ ه.ق)، منظومه‌ای است حماسی که در سال ۴۵۸ برای شاه ابودلف تحریر شد. این اثر گزارش پهلوانی‌ها و نبردهای شگفت‌انگیز گرشاسب در روزگار پادشاهی ضحاک است. 

خواندن کتاب پهلوان نامه گرشاسب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به متون ادبی کن پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۸۰۸۴-۱۸-۱
تعداد صفحات۱۵۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۸۰۸۴-۱۸-۱