با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عمیق ترین پذیرش اثر جف فوستر

دانلود و خرید کتاب عمیق ترین پذیرش

بیداری بنیادین در زندگی روزمره

۳٫۸ از ۱۰ نظر
۳٫۸ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عمیق ترین پذیرش  نوشته  جف فوستر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب عمیق ترین پذیرش

عمیق‌ترین پذیرش؛ بیداری بنیادین در زندگی روزمره کتابی در حوزه موفقیت و خودیاری نوشته جف فوستر است که با ترجمه وحید مهدیخانی به چاپ رسیده است.

درباره کتاب عمیق‌ترین پذیرش؛ بیداری بنیادین در زندگی روزمره

جف فورستر آموزگار معنوی جوان معاصر در سال ۲۰۰۶ یعنی در سن ۲۶ سالگی پس از گذراندن یک دوره بیماری و افسردیگ و ناکامی به موهبتی دست یافت که خودش نام آن را بیداری معنوی گذاشته است.

داستان بیداری از زبان خودش به این قرار است:

«در یک غروب سرد پاییزی در آکسفورد قدم می‌زدم. هوا رو به تاریکی بود. خودم را با کتی تازه و گرم پوشانده بودم. ناگهان و بدون هیچ اعلان قبلی، «جست‌وجوی چیزی بیشتر» در من از بین رفت و همراه با آن، احساس جدایی و تنهایی نیز رخت بربست.

همراه با مرگ جدایی، من هر آن چیزی بودم که آن‌جا بود: من آسمان تاریک بودم؛ آن مرد میانسالی بودم که در خیابان راه می‌رفت؛ آن پیرزن کوچک بودم که لنگ‌لنگان با بارانی‌اش از آن‌جا می‌گذشت. من قطره‌های بارانی بودم که بر سرم می‌ریخت، (اگرچه آن، سرِ من نبود، من صاحب و مالک آن نبودم اما آن به گونه‌ای انکارناپذیر آن‌جا بود؛ بنابراین آن را «سرِ من» نامیدن به اندازه‌ی هر چیز دیگری، خوب است).

این کتاب، یعنی کتاب عمیق‌ترین پذیرش بدون اغراق یکی از شاهکارهای فوستر و به گفته مترجم کتاب یکی از شاهکارهای معنوی جهان است.

جف فوستر در این کتاب با بیانی شیوا و جادویی نشان می‌دهد که شما اینک و این‌جا در عمیق‌ترین پذیرش قرار دارید و همه‌ی موج‌های اقیانوس زندگی، چه خوب و چه بد، در فضایی که شمایید، پیشاپیش پذیرفته شده‌اند.

جف در مقدمه کتابش درباره بیداری معنوی می‌گوید: 

«به نظر من همه‌ی مسائل ما، همه‌ی رنج‌ها و نزاع‌هایمان، چه شخصی و چه جمعی، از یک مسئله‌ی اساسی برمی‌خیزند: جهل ما از کسی که واقعاً هستیم. ما جدا نبودن خود از زندگی را فراموش کرده‌ایم، بنابراین از آن می‌ترسیم. و از روی این ترس، به شیوه‌های مختلفی به جنگ با زندگی رفته‌ایم. ما به جنگ با افکارمان، احساسات‌مان، عواطفمان، بدن‌مان و خودِ لحظه‌ی حال رفته‌ایم. در تلاش‌مان برای حفاظت خود از درد، ترس، اندوه، ناراحتی، شکست و بخش‌هایی از زندگی که بر این باوریم که بد، منفی، تاریک یا خطرناکند، زنده‌بودنِ راستین را متوقف کرده‌ایم.

زرهی که با آن ما خودمان را از تجربه‌ی کامل زندگی محافظت می‌کنیم، «خودِ مجزا» نامیده می‌شود. اما این زره ما را واقعاً محافظت نمی‌کند، فقط ما را در آسودگی و کرختی نگه می‌دارد.

بیداری معنوی -تشخیص این که شما کسی نیستید که فکر می‌کنید هستید- پاسخی به این مسئله‌ی اساسیِ بشریت است....بیداری معنوی‌ای که در این کتاب در باره‌ی آن صحبت می‌کنم، در مورد محافظتِ بیشتر خودتان نیست؛ بلکه در مورد این تشخیص است که شمای واقعی هیچ نیازی به حفاظت ندارد. کسی که شما واقعاً هستید چنان گشوده و آزاد و دوست‌داشتنی و عمیقاً پذیرنده است که همه‌ی زندگی را مجاز می‌داند. زندگی نمی‌تواند به شما صدمه بزند، زیرا شما زندگی هستید. بنابراین لحظه‌ی حال یک دشمن نیست که از آن بترسیم بلکه دوست عزیزی است که باید در آغوش بگیریم. بله! معنویت راستین، زره شما را در برابر زندگی تقویت نمی‌کند، بلکه آن را نابود می‌کند.»

 خواندن کتاب عمیق‌ترین پذیرش؛ بیداری بنیادین در زندگی روزمره را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر سال‌ها مسیرهای معنوی را دنبال کرده‌اید و به نتیجه‌ی مورد نظر دست نیافته‌اید، اگر با وجود خواندن کتاب‌های بسیار، هنوز رشدی در خود نمی‌بینید یا خود را گاهی نگران و پر از تنش می‌یابید، اگر تعالیم استادان معنوی بسیاری را تحقیق و کاوش کرده‌اید و رهنمودهای آن‌ها را به کار بسته‌اید ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است یا اگر به دنبال انجام مراقبه و تمرین‌های معنوی، حس خوبی داشته‌اید اما آن حس پس از مدتی فروکش کرده و ناپدید شده است، این کتاب برای شماست.

درباره جف فوستر

جف فوستر در سال ۱۹۸۰ میلادی در لندن متولد شد. او در رشته‌ی اخترفیزیک در دانشگاه کمبریج تحصیل کرد. در همین سال‌ها آن‌قدر غرق در احساس نومیدی و تنهایی بود که سرانجام به بیماری فیزیکی مبتلا شد و در پی آن به شکست شخصیتی بعد از فارغ‌التحصیلی‌گرفتار شد. او متقاعد شده بود که مرگش نزدیک است؛ سپس به نزد والدینش بازگشت و یک سال در زمینه‌ی معنوی مطالعه‌ی شدید کرد و در جست‌وجوی رهایی از افسردگی برآمد. سرانجام در سال ۲۰۰۶ یعنی در سن ۲۶ سالگی، «حس جدایی» در او از بین رفت و به بیداری معنوی دست یافت. او هم اکنون یکی از جوان‌ترین استادان معنوی روزگار ماست.

مجله‌ی واتکینز هر ساله فهرستی تهیه می‌کند و صد نفر از مؤثرترین افراد معنوی جهان را معرفی می‌کند. سال‌های متمادی جف فوستر نیز در این فهرست قرار داشته است و همین امر نشان از قدرت بیان و شیواییِ کلامش دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
EDimo
۱۴۰۰/۱۲/۰۶

تمامی آثار جف فوستر رو به کسانی که معنای زندگی رو گم کردند پیشنهاد میکنم. بی اندازه خالص و تاثیرگذار

Mahdi
۱۴۰۰/۱۰/۰۷

لطفا بی نهایت

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۱۲۷-۰-۰
تعداد صفحات۳۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۱۲۷-۰-۰