اندیشه اسلامی ۱

دانلود و خرید کتاب اندیشه اسلامی ۱

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اندیشه اسلامی ۱  نوشته  جعفر سبحانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اندیشه اسلامی ۱

کتاب اندیشه اسلامی ۱ اثری از آیت‌ الله جعفر سبحانی و دکتر محمد محمدرضایی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این کتاب مخاطبانش که عموما از دانشجویان هستند، با اصول اساسی اندیشه دیانت اسلام آشنا می‌کند.

درباره کتاب اندیشه اسلامی ۱

 کتاب اندیشه اسلامی ۱ یکی از کتاب‌هایی است که عموما برای تمام دانشجویان لازم است. آیت الله جعفر سبحانی و دکتر محمد محمدرضایی در این اثر مخاطبانشان را با اصول اساسی و پایه‌ای دیانت اسلام آشنا می‌کنند و دیدگاه کلی نسبت به اندیشه‌های اسلام به آن‌ها می‌دهند. 

این کتاب شش بخش دارد. بخش اول درباره انسان و چسیتی وجود او و ماهیت روحانی وجود انسان و ایمان صحبت می‌کند. بخش دوم کتاب درباره وجود خدا صحبت می‌کند. مسئله‌ای بحث برانگیز که تقریبا در میان تمام مردم و ادیان جهان، مورد گفتگو است. در این بخش می‌توانیم با برهان‌های مختلفی آشنا شویم که وجود خداوند را اثبات می‌کند. 

بخش سوم کتاب از صفات خداوند سخن می‌گوید و بخش چهارم به مسئله شر پرداخته است. همان چیزی که حتی در تفکرات باستانی نیز به آن اشاره شده است و ریشه در تفکرات قدیمی ما دارد. در بخش پنجم کتاب از توحید و شرک سخن رفته است. توحید که یکی از اصول اساسی در دیانت اسلام و ادیانی است که پیش از آن ظهور کرده‌اند و شرک که نقطه مقابل توحید است. باور نداشتن به خداوند و وجود او و یا شریک قائل شدن برای خداوندی که یگانه است. 

بخش ششم کتاب به معاد و جاودانگی انسان‌ها پرداخته است. در این بخش با حقیقت معاد آشنا می‌شویم و درباره روز قیامت و رخدادهای آن می‌خوانیم. همچنین مفهوم جاودانگی انسان که مخصوص روح انسانی است در این کتاب برایمان واضح می‌شود. 

در انتهای هر بخش، سوالات مختلفی وجود دارد که برای داشتن آمادگی ذهنی بیشتر به ما کمک می‌کند.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانی، بررسی، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌های مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها، اندیشه‌‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی، معارف قرآن و اهل‌ بیت (ع)، دین‌پژوهی، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتی، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‌اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب اندیشه اسلامی ۱ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن  کتاب اندیشه اسلامی ۱ را به تمام دانشجویان پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۲۸-۸
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۲۸-۸