با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زیر خاکی؛ جلد سوم

دانلود و خرید کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم

داستان‌ها و جملات کوتاه و شگفت‌انگیز

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم  نوشته  سعید گل محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم

کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم، مجموعه‌ای از داستان‌ها و جملات الهام‌بخش برای خودشناسی و خودآگاهی است که به همت سعید گل‌محمدی گردآوری و منتشر شده‌اند.

کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم، مجموعه‌ای از داستان‌ها و جملات الهام‌بخش برای خودشناسی و خودآگاهی را گردهم آورده است. داستان‌هایی کوتاه که به ما در شناخت بهتر خود کمک می‌کنند و ما در مسیر پیشرفت و خودآگاهی قرار می‌دهند. سعید گل‌محمدی گردآورنده این مجموعه معتقد است بعضی از کتاب‌ها برای ما قصه می‌گویند تا بخوابیم، و بعضی دیگر قصه می‌گویند تا ما بیدار شویم! به این امید که داستان‌های این کتاب به بیداری ما کمک کنند.

کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم را به تمام دوست‌داران کتاب‌ها و مطالب خودشناسی و خودآگاهی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب زیر خاکی؛ جلد سوم

بزرگ‌ترين ژنرال تاريخ

مردی در عالم رويا با سن پيتر ملاقات می‌كند. بلافاصله به يادش می‌آيد كه سن پيتر مرد مدبّری بوده است. به او می‌گويد: «سن پيتر، من سالهاست به تاريخ نظامی‌گری علاقه‌مندم. به من بگوييد بزرگ‌ترين ژنرال همه دورانها چه كسی بوده است؟»

سن پيتر به سرعت جواب می‌دهد: «سؤال خيلی ساده‌ای است. آن مردی كه آنجا ايستاده.»

مرد جواب می‌دهد: «حتمآ اشتباه می‌كنيد. من اين مردی را كه شما می‌گوييد، روی زمين می‌شناختم. او كارگری معمولی بود.»

سن پيتر جواب داد: «بله، درست می‌گويی، دوست من. اگر او ژنرال می‌شد، بزرگ‌ترين ژنرال تاريخ می‌شد.»

(جوئل گارفينكل)

نكته: توانمندی بالقوه شما تصويری از آن چيزی است كه می‌توانيد بدان جا برسيد. توماس اديسون، مخترع بزرگ، می‌گويد: «اگر بتوانيم همه كارهايی را كه توان انجام دادنش را داريم انجام بدهيم، از كار خود شگفت‌زده می‌شويم.»

اغلب اوقات آنچه را هست می‌بينيم و به آنچه می‌تواند وجود داشته باشد توجهی نداريم. اگر می‌توانستيد خود را با تمام توانمنديهای بالقوه خود ببينيد، نمی‌توانستيد خودتان را بشناسيد. مهاتما گاندی، می‌گفت: «تفاوت ميان كاری كه ما می‌كنيم و كاری كه توان انجام دادنش را داريم، كافی است تا بيشتر مسائل جهان را حل وفصل كند.» از اين مهم‌تر، می‌تواند بيشتر مشكلات شخصی خودمان را هم از ميان بردارد. اما برای رسيدن به اين موقعيت بايد به توانمنديهای بالقوه خود اطمينان و باور داشته باشيم. شمار كثيری از مردم نمی‌توانند به توانمنديهای بالقوه خود دست پيدا كنند.

جان پاوِل، نويسنده كتاب راز عاشق ماندن، تخمين می‌زند كه اشخاص به طور متوسط به ۱۰ درصد توانمنديهای بالقوه خود می‌رسند، تنها ۱۰ درصد زيبايی‌های محيط را می‌بينند، ۱۰ درصد موسيقی طبيعت را می‌شنوند، ۱۰ درصد بوها را استشمام می‌كنند، و ۱۰ درصد طعم شيرين زنده بودن را می‌چشند. آنان اغلب اوقات از توانمنديهای بالقوه خود بی‌خبرند.

چارلز شولز، كاريكاتوريست، در اين خصوص می‌گويد: «زندگی شبيه دوچرخه‌ای ده دنده است. اغلب ما دنده‌هايی داريم كه هرگز از آنها استفاده نمی‌كنيم.» اين دنده‌ها را برای چه پس‌انداز می‌كنيم؟ درست نيست بدون اينكه تلاش كنيم و عرقی بريزيم زندگی را پشت سر بگذاريم. با اين حساب اشكال كجاست؟ اغلب اوقات اشكال بر سر محدوديتهايی است كه برای خود قائل می‌شويم. اينها به اندازه محدوديتهای واقعی برايمان مسئله‌ساز می‌شوند. زندگی به خودی خود هم دشوار است. وقتی محدوديتهای اضافی بر خود تحميل كنيم، بر دشواريهای زندگی می‌افزاييم. چارلز شواب، صنعتگر، می‌گويد: «وقتی كسی برای كاری كه خواهد كرد محدوديت قائل می‌شود، برای كاری كه می‌تواند بكند محدوديت قائل شده است.» 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۱/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۵۸-۸
تعداد صفحات۲۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۱/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۵۸-۸