با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آ

دانلود و خرید کتاب آ

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آ  نوشته  لیلا صادقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آ

کتاب آ، رمانی نوشته لیلا صادقی است. این کتاب که اولین بار در بهار ۱۳۹۷ منتشر شد درباره شخصیتی به نام «آ» است که به صورت اتفاقی به میدان آ وارد می‌شود و شخصیت‌های بسیاری را در آنجا می‌بیند. شخصیت‌هایی که هرکدام یک داستان متفاوت دارند.

درباره کتاب آ

لیلا صادقی در کتاب آ درباره شخصیتی به نام آ نوشته است که به صورت تصادفی وارد یک میدان شلوغ و پر ازدحام به نام آ می‌شود. این میدان پر از حضور شخصیت‌ها و افراد مختلف است. شخصیت‌هایی که هرکدام با داستانشان به جلو می‌تازند و برای لحظه‌ای در مقام شخصیت اصلی قرار می‌گیرند. نقطه اشتراک میان تمام شخصیت‌های داستان که نام‌هایشان پروانه، بهزاد، فرناز یا فرهاد، لیلا است، وجود اولین حرف الفبا در نامشان است. گویی که همین حرف مشترک، باعث شده است تا  سرنوشت مشترکی برای تک‌تکشان رقم بخورد... . 

رمان در ساختار فرهنگ لغت با مدخل آ به روایت داستان‌ها می پردازد. اتفاقاتی که همگی در همان میدان معروف رخ می‌دهند.

کتاب آ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از طرفداران رمان‌های ایرانی هستید، خواندن کتاب آ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب آ

آ (حریت.) آی لَیِّنه، مقابل آی متحرکه، حرف اوّل و آخر است در برابر هر حقیقتی که از کرسی می‌افتد چون مرغی یک پا (ر.ک. ملاقات بهزاد با آ. ص. ۷۸).

۱. آ (بدل) گاه به آهی ماند عاری از هوا که چون فتح شود، ممد قل‌آب است و چون کسر گیرد ممل اوقات (ر.ک. فرناز در مغازه. ص. ۴۵).

۲. آ (خفیه) گاه از ابتدای ماجرا لکنت شود لیک پنهان کند خویشتن را درون مرغی یک پا و به اجبار در میان بال و پرهایی که توان اوج ندارد، تظاهر کند به پروا (ر.ک. پرواز ابریشم، ص. ۴۰).

۳. آ (جمع) گاه دلیل بر آحاد ملتی است که چون عقبه کلمه را مختوم به آ بینند، میان بسیاری نون، چون ماهی در آب‌های آزاد بمیرند بر قل‌آب (سرگردانی پدر لیلا در خیابان. ص. ۶۳).

انواع ماهی آزاد

۴. آ (نفی) در سر برخی اسماء و افعال افاده سلب‌گونه‌ای کند در معنی اسم و فعل، چون «آ» در آوا. چه «وا» به معنای گشایش است و لیلا به معنای ناگشوده‌ای در خفا.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۵۷۰-۶
تعداد صفحات۹۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۵۷۰-۶