با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پروفسور اینشتین عزیز

دانلود و خرید کتاب پروفسور اینشتین عزیز

نامه‌های کودکان به اینشتین و پاسخ‌های او

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پروفسور اینشتین عزیز  نوشته  آلبرت اینشتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پروفسور اینشتین عزیز

کتاب پروفسور اینشتین عزیز با ترجمه محمدرضا توکلی‌صابری منتشر شده است. این کتاب جالب حاوی تقریباً شصت نامه از کودکان است که نه تنها علاقه جدی به جهان دانش دارند، بلکه برای پاسخ به پرسش هایشان بی‌هیچ واهمه‌ای مستقیماً به سوی منبع آن رفته‌اند.

درباره کتاب پروفسور اینشتین عزیز

اینشتین به کودکان احترام می‌گذاشت و آنها را تحسین می‌کرد و در این مجموعه با کودکان در سراسر جهان از جمله آمریکا، ژاپن، آفریقای جنوبی، آلمان و انگلستان مکاتبه کرده است.

این کتاب درباره موضوعات متعددی است، از نظریه نسبیت گرفته تا حل این مسئله که سوپ چگونه سرد می‌شود. اینشتین با ظرافت خاص و بازیگوشی کودکانه‌ای، همانند دوستان جوان در نامه به دختر جوانی در بروکلین مینویسد: «زیاد نگران مشکلات ریاضیات خود نباشید. به شما اطمینان میدهم که مشکلات من حتی بیشتر است.»

پاسخ اینشتین به کودکان به همان اندازه نامه‌های آنها به او سرگرم کننده، لطیف، و هوشمندانه است. در این نامه‌ها تبریک سال تولد، امید به بهبودی، افکار ابلهانه و زیرکانه و نیز خلوص، کنجکاوی و لذت محض زندگی وجود دارد.

علاوه بر نامه‌ها، زندگینامه فشرده و گاهشمار زندگی اینشتین و مقاله‌ای از پژوهشگر برجسته‌ای به نام رابرت شولمان در این کتاب آمده است.

خواندن کتاب پروفسور اینشتین عزیز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علم پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سعید رستگار
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

این کتاب رو الان تموم کردم از جهاتی برام جالب بود که می نویسم با بیماری ها متعددی دست و پنجه نرم کرده است. نه از هیتلر خوشش می آید و نه حاضر است ریاست جمهوری اسرائیل را 5 سال بعد

- بیشتر
physic
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

خیلی خوب ، اینیشتین شخصیت پیچیده ای داشته است و پیشرفت کنونی علم فیزیک مدیون نظریات او و هم دوره هایش نظیر نیلز بور و شرودینگر است.

Sara Nooraeen
۱۴۰۰/۰۴/۱۷

به عنوان زندگینامه خوب بود ولی نامه ها خیلی کم بودن و اکثرا بی جواب!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۷ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۳-۳۰-۲
تعداد صفحات۱۲۷صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۳-۳۰-۲