با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب در محضر انیس مهربان اثر گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی

دانلود و خرید کتاب در محضر انیس مهربان

سیری در مقام امام (ع) و آداب زیارت از راه دور

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در محضر انیس مهربان  نوشته  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب در محضر انیس مهربان

کتاب در محضر انیس مهربان؛ سیری در مقام امام (ع) و آداب زیارت از راه دور نوشته محمدحسن وکیلی و مهدی قاسمی و از مجموعه کتاب‌های موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

هدف این موسسه برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقای سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و انجام فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی است.

مهم‌ترین رویکرد موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهشی‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، معرفت افزایی برای جوانان و تقویت دنیای اعتقاداتشان و تأثیر بر سبک زندگی آن‌ها در سراسر کشور و برخی از نقاط جهان است.

در این راستا، موسسه، کتاب‌هایی با موضوعات گوناگون آموزشی و معرفتی به چاپ می‌رساند که کتاب در محضر انیس مهربان؛ سیری در مقام امام (ع) و آداب زیارت از راه دور یکی از آثار ارزشمند در جهت ارتقای سطح آگاهی و معارف دینی، فرهنگی و اجتماعی جوانان امروز است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
پس حقیقت زیارت عبارت است از: توجه‌کردن به امام (ع) و متصل‌نمودن جان‌ودل به منبع بی‌پایان نور او همراه با سلام‌دادن یا سخن‌گفتن.
راشین
خدمت امام‌صادق (ع) عرض کردم: جان من به قربانت، من بسیار به یاد امام‌حسین (ع) می‌افتم. وقتی او را یاد می‌کنم چه بگویم؟ فرمودند: «سه بار بگو: صَلَّی اللَّهُ عَلَیک یا أَبَاعَبْدِاللَّهِ؛ چراکه سلام و صلوات او از دور و نزدیک به او می‌رسد.»
راشین
زیارت، دیدار و ملاقات وقتی صورت می‌پذیرد که دو نفر با هم ارتباط روحی و ادراکی برقرار کنند و لذا حضور در نزد کسی بدون هیچ آگاهی و شعوری زیارت و دیدار نیست.
راشین
زندگی دنیا اقامتی کوتاه در تاریک‌ترین عالَم است. لذت‌های این عالَم هم کوتاه و گذرا است و به همین زودیِ زود پایان می‌پذیرد و هم پَست و کم‌ارزش است.
راشین
انسان‌ها معمولاً به رنگ همان چیزهایی درمی‌آیند که بیشتر بدان توجه دارند و می‌اندیشند. پس دقت کنیم که به چه می‌اندیشیم و بر چه چیزهایی تمرکز می‌کنیم و خود را با همدمی و همراهیِ افکار ناپسند یا بی‌فایده آلوده نسازیم.
راشین
امام باقر (ع) فرمودند: «إِذَا أَرَدْتَ أَنْ تَعْلَمَ أَنَّ فِیک خَیراً فَانْظُرْ إِلَی قَلْبِک فَإِنْ کانَ یحِبُّ أَهْلَ طَاعَةِ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ وَ یبْغِضُ أَهْلَ مَعْصِیتِهِ فَفِیک خَیرٌ وَاللَّهُ یحِبُّک وَ إِذَا کانَ یبْغِضُ أَهْلَ طَاعَةِ اللَّهِ وَ یحِبُّ أَهْلَ مَعْصِیتِهِ فَلَیسَ فِیک خَیرٌ وَاللَّهُ یبْغِضُک وَالْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَب»؛ یعنی:‌ هرگاه خواستی بدانی که در تو خیری هست یا نه؟ به قلبت نظر کن! اگر اهل‌اطاعت خدا را دوست دارد و از اهل‌معصیت بدش می‌آید در تو خیری هست و خدا تو را دوست می‌دارد. و اگر از اهل‌طاعت بدش می‌آید و اهل معصیت را دوست دارد در تو خیری نیست و خداوند هم از تو بدش می‌آید و هرکس با آنان است که دوستشان دارد. (کافی، ج ۲، ص ۱۲۶)
راشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸-۱۲۵-۵‬‬
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸-۱۲۵-۵‬‬