با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خداشناسی اثر محمدحسن وکیلی

دانلود و خرید کتاب خداشناسی

معارف کاربردی (۳)

۴٫۵ از ۱۷ نظر
۴٫۵ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خداشناسی  نوشته  محمدحسن وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب خداشناسی

خداشناسی تالیف محمدحسن وکیلی کتاب سوم از مجموعه معارف کاربردی موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

کتاب‌های این مجموعه برای استفاده دانشجویان و دانش‌آموزان در اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی منتشر شده است. مطالب کتاب‌های این مجموعه عموما به صورت خودخوان قابل استفاده است و تنها برخی از نکات عمیق و ظریف آن با کمک استاد تدریس می‌شود.

درباره کتاب خداشناسی

کتابی که پیش رو دارید جلد سوم از دوره معارف کاربردی است که به مباحث خداشناسی می‌پردازد. در یک تقسیم کلی مباحث این جلد شامل اثبات وجود خداوند و شناخت اوصاف خداوند است.

در بخش اول سه دلیل بر اثبات وجـود خداوند بیان شـده. در بخش دوم به کیفیت وجود شر و جبر و اختیار پرداخته شده است. 

خواندن کتاب‌های مجموعه معارف کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب‌ها برای آموزش معارف اسلامی به جوانان و نوجوانان طراحی و تدوین شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
mohammad
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

این کتاب ها خیلی خوبن رهبری هم ازشون تعریف کردن. ادم عقاید قوی پیدا می کنه

کاربر ۱۳۵۷۳۳۱
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

عالی است اقا دمتون گرم طاقچه از این کتاب ها بیشتر بگذارید، مخصوصا در دسترس همگان

mohebbi
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

فوق العاده ست خصوصا همراه با برنامه مجازی برهان

قربان شیران
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

محتوای کتاب بسیار عالی بود

نرگس
۱۴۰۱/۰۵/۲۹

اگه درمورد مسایل اعتقادی کلی سوال تو ذهنتونه و یه منبع جذاب و کامل برای مطالعه پیدا نمی کنین.این مجموعه حتما پیشنهاد میشه(معرفت شناسی،انسان شناسی ،خداشناسی،راهنماشناسی و...) کتاب خداشناسی هم به نسبت معرفت شناسی و انسان شناسی جذاب تره.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
«وقتی ماهیان جمع شدند و گفتند: چند گاه است که ما حکایت آب می‌شنویم و می‌گویند حیات ما از آب است، و هرگز آب را ندیده‌ایم. بعضی شنیده بودند که در فلان دریا ماهی ای هست دانا، که آب را دیده، گفتند: پیش او رویم تا آب را بما نماید.
mary
ما مانند کسانی هستیم که از دوران کودکی در غاری زیبا و پر از عجائب به دنیا آمده‌اند و در تمام عمر سرگرم تماشای زیبائی‌های غار هستند، غافل از آنکه در بیرون مناظری هزاران بار دلفریب‌تر از آن وجود دارد. انسانی مهربان و دلسوز به غار می‌آید و سعی می‌کند جلوی ما را در گشت و گذار در غار بگیرد تا ما به جای مشغول شدن به عجائب غار کم‌کم به سوی در ورودی غار حرکت کنیم و راه به عالمی نورانی و روشن و دل‌انگیز بیابیم ولی ما در پندار خود وی را شخصی ظالم می‌شماریم که جلوی آسایش و راحتی ما را گرفته است. دنیا مانند آن غار تاریک است که ما را فریفته زیبایی‌های خود می‌کند و مصیبت‌ها برای آن است که بفهمیم که این لذت‌ها و زیبایی‌ها ارزشی ندارد
Jaber_313
بنابراین می‌توان خلاصه برهان نظم را چنین بیان کرد: ۱. عالم طبیعت دارای نظمی برنامه‌دار و هدفمندو پیچیده است. ۲. هر نظم هدفمند پیچیده‌ای حتماً دارای ناظمی آگاه بیرون از خود است. نتیجه: عالم طبیعت دارای ناظمی آگاه و بیرون از خود است.
آقاسید
بیداری در نیمه‌های شب که همه جا تاریک و آرام است و چیزهای کمتری انسان را به خود مشغول می‌کند و راز و نیاز کردن با خداوند بخشنده و پروردگار مهربان و دعا و مناجات و اشک و آه و به یاد داشتن خداوند در طول روز کم‌کم سبب می‌شود که انسان وابستگی خود را به خدا به صورت پایدار و همیشگی ادراک نماید و فقر و نداری خود را همواره در مقابل دیدگانش حاضر ببیند و آهسته آهسته به خداوند نزدیک شود.
بنده خدا
در حقیقت این مائیم که با توقع کاذب و توهم مساوی بودن «نداشتن نعمت اضافه» با «داشتن کمبود» از خداوند متعال طلبکار شده و او را مقصر می‌خوانیم. بیچارگی‌های دنیوی ما از خرابی عینکی است که بر چشم خود زده‌ایم و همواره خود را با دیگری مقایسه می‌کنیم و نبودها را بودن نقص می شماریم و آنگاه خداوند را مسؤول این نقص می‌پنداریم.
بنده خدا
راه رشد انسان توجه به خداوند و انس با او و تجلی عشق و محبت وی در قلب و جان انسان و دل‌کندن از خاکدان عالم دنیا است
amin8089

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱-۲۷-۹
تعداد صفحات۲۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱-۲۷-۹