با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویا - پناهگاه

دانلود و خرید کتاب رویا - پناهگاه

اینگمار برگمان و سینمایش

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رویا - پناهگاه  نوشته  مسعود فراستی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رویا - پناهگاه

کتاب رویا - پناهگاه، اثر مسعود فراستی، در پنج بخش مختلف به معرفی و بررسی آثار اینگمار برگمان و سینمایش می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب رویا - پناهگاه

کتاب رویا - پناهگاه اثر مسعود فراستی درباره‌ی اینگمار برگمان و سینمایش است. کتاب مقدمه‌ای خواندنی دارد که ما را با اینگمار برگمان، فیلمساز سوئدی آشنا می‌کند. بخش‌های دیگر کتاب به بررسی آثار او و نقدهایی که برکارهایش شده است، دیدگاه‌ها برگمان و گفتگوهای او پرداخته است. فصل آخر کتاب رویا - پناهگاه، یک فهرست جامع است که به فیلم‌شناسی و کتاب‌شناسی اثر می‌پردازد.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید اینگمار برگمان تنها فیلمسازی است که تا آخر عمر توانست در میان دورنمای کودکی‌اش گردش کند و همچنان نورها، بوها، اتاق‌ها، اشیا، آدم‌ها و … را تجربه کند . این تجربه نزد او فقط تثبیت نشد، بلکه غنی و بارور شده و به یک جهان تبدیل شد. یک جهان خاص رویایی. برگمان ، رازآمیزترین تصاویر سینمایی را آفریده و پناهگاهی برپا ساخته از رویا، که می شود به آن پناه برد .

کتاب رویا - پناهگاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به تئاتر و سینما و دوست‌داران اینگمار برگمان از خواندن کتاب رویا - پناهگاه لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب رویا - پناهگاه

انســان -آن گونه که من خود و جهان پیرامونــم را تجربه می‌کنم- خود را آزاد کرده؛ آن هم به نحــو هراس انگیز و نفسگیر. مذهــب و هنر را به دلایل احساســاتی، زنده نگاه داشــته‌اند، به عنوان نوعی ادای احترام قراردادی به گذشته یا از روی نگرانی‌ای خیرخواهانه برای اوقات فراغت شــهروندانی که به نحوی روزافزون عصبی هســتند. من هنوز در حال اعلان نظر ذهنی خود هســتم. امیدوارم و متقاعد شــده‌ام که دیگران نظراتی متوازن‌تر و بــه ظاهر عینی‌تــر دارند. اکنون اگر مــن همۀ این عوامل نامیمون را در نظر بگیرم و باز هم بر آن سر باشم که علی رغم همۀ این چیزها می‌خواهم به پدیــد آوردن هنر ادامه دهم، تنها به خاطر یک دلیل بسیار ساده است. (من هیچ ملاحظۀ صرفا مادی را در نظر نخواهم گرفت.)

فهرست 

  • اینگمار، به جای مقدمه
  • گفتگوها
  • دیدگاه‌ها
  • نقدها
  • وقایع‌نگاری، فیلم‌شناسی، کتاب‌شناسی

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Amir Bahram
۱۴۰۰/۰۴/۲۷

ای کاش کمی ارزان تر بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۱۲-۴۶
دسته بندی
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۱۲-۴۶