با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حرکت در سکون

دانلود و خرید کتاب حرکت در سکون

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حرکت در سکون  نوشته  رایان هالیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حرکت در سکون

کتاب حرکت در سکون نوشته رایان هالیدی است که با ترجمه امیرحسین رزاق منتشر شده است. قدرت رسیدن به تمرکز، آیا این چیزی نیست که همه ما آرزویش را داریم؟ چه نظمی! چه تمرکزی! توانایی بی‌اعتنایی به فضای بیرونی و دستیابی به تمام قابلیت‌ها در هر زمان و مکان فارغ از سختی‌ها. شگفت‌انگیز نیست؟ چه چیزها که می‌توانیم به دست آوریم! چقدر خوشبخت‌تر خواهیم بود!

درباره کتاب حرکت در سکون

در ذهنمان دعوت آرامش با ملایمت و نرمی به گوش می‌رسد. اما دنیای مدرن این‌گونه نیست.

علاوه بر قیل‌وقال و ترق‌ترق و دسیسه‌ها و رقابت‌های تنگاتنگی که برای شهروندان زمان سنکا عادی به شمار می‌رفت، ما با صدای بوق ماشین، استریو، زنگ موبایل، اعلانات شبکه‌های اجتماعی، اره برقی، و هواپیما هم سروکار داریم.

مشکلات شخصی و حرفه‌ای ما به یک اندازه طاقت‌فرسا هستند. رقبا با قلدری راه خود را در صنعت باز می‌کنند. ایمیل‌هایمان و کپه‌های کاغذ روی میزهای کارمان تلنبار شده‌اند. همیشه دردسترسیم و این یعنی آخرین اخبار و بگومگوها هیچ‌وقت از ما دور نیستند. اخبار روی صفحات نمایش بی‌شمارمان با بحرانی پشت بحران دیگر بر سرمان فرود می‌آیند. کار طاقت‌فرسا، که ظاهراً هرگز تمامی ندارد، مأیوسمان می‌کند. پرخوری می‌کنیم اما دچار سوءتغذیه‌ایم. بیش از حد برانگیخته‌ایم، پرمشغله، و تنها.

این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه ذهنتان را ساکت کنید و به یک آرامش نسبی برسید و بتوانید زندگی را ادامه دهید.

خواندن کتاب حرکت در سکون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند با آرامش بیشتری زندگی کنند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب حرکت در سکون

تمام دنیا طی چند ساعت تغییر کرد. در فاصلهٔ کوتاهی که جان اف. کندی در ۱۵ اکتبر ۱۹۶۵ به رختخواب رفت و صبح روز بعد بیدار شد.

زمانی که رئیس‌جمهور به خواب رفت، سازمان سیا پایگاه‌های در حال ساخت برای موشک‌های بالستیک هسته‌ای میان‌برد و دوربرد شوروی را در جزیرهٔ کوبا شناسایی کرد که تنها نود مایل با خاک امریکا فاصله داشت. همان طور که کندی در روزهای بعد به مردم بهت‌زدهٔ امریکا گفت، «هرکدام از این موشک‌ها قابلیت حمله به واشنگتن، کانال پاناما، دماغهٔ کاناورال، مکزیکو سیتی، و یا هر شهر دیگری در جنوب شرق ایالات‌متحده، امریکای مرکزی، و کارائیب را دارند.»

هنگامی که کندی اولین گزارش‌های رسمی پدیده‌ای را دریافت کرد که اکنون آن را بحران موشکی کوبا ـ یا «سیزده روز» ـ می‌خوانیم، فقط توانست خطرات مهیبش را در نظر بیاورد. پیش‌بینی می‌شد قریب به هفتاد میلیون نفر در اولین درگیری‌ها بین ایالات‌متحده و روسیه کشته شوند. اما این فقط یک حدس بود. درواقع، هیچ‌کس نمی‌دانست جنگ هسته‌ای تا چه حد می‌تواند وحشتناک باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
اعظم مجیدی
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

کتابی است برای خودشناسی و آرامش، پیشنهاد می کنم مطالعه نمایید.

حمیدرضا
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

لطفا ارزونش کنید

hamex
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

نام این کتاب Stillness is the key است. چرا اینطوری نامگذاری شده؟ ترجمه تحت اللفظی‌ش میشه سکوت (آرامش) کلید است.

مها؛ فرزندِ مـاه
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

متوجه ارتباط زیرکانه اسم کتاب (حرکت در سکون) و طراحی جلدش شدین؟ وقتی صفحه رو اسکرول (بالا و پایین) کنین کتاب متحرک به نظر میاد در صورتی که ساکنه :))

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
وظیفهٔ ما این نیست که «بی‌پروا» عمل کنیم یا به اولین فکری که به ذهنمان خطور کرد دودستی بچسبیم. نه، باید به قدری قوی باشیم که در برابر افکاری که بیش از حد شسته‌رفته و موجه‌اند و به همین دلیل تقریباً همیشه اشتباه از آب درمی‌آیند مقاومت کنیم. زیرا اگر رهبر نتواند تأمل کند و درک روشنی از کلیت ماجرا به دست آورد، چه کسی این کار را خواهد کرد؟ اگر رهبر همهٔ جوانب را تا انتهای مسیر نمی‌سنجد، که می‌سنجد؟
آبی آسمانی
آرامش است که به تیرِ کمان‌دار هدف می‌دهد. الهام‌بخش ایده‌های جدید است. دورنما را عمیق‌تر و پیوندها را روشن می‌کند. توپ را برایمان آهسته می‌کند تا بتوانیم به آن ضربه بزنیم. بصیرتی پدید می‌آورد و سبب می‌شود در برابر تمایلات عامیانه بایستیم و برای شگفتی و قدردانی جا باز می‌کند. آرامش به ما امکان پشتکار و موفقیت می‌دهد. کلیدی است که قفل فراست نبوغ را می‌گشاید و به ما مردم عادی اجازهٔ فهم آن را می‌دهد.
آبی آسمانی
هرکس به قدری عمیق تمرکز کرده باشد که جرقه‌ای از الهام یا بینش در ذهنش بیاید، آرامش را می‌شناسد. هرکس برای چیزی تمام تلاشش را کرده باشد و از اتمام آن و دانستن اینکه چیزی به پایان کار نمانده احساس غرور کرده باشد، می‌داند آرامش چیست. هرکس روبه‌روی نگاه جمعیت قدم برداشته و تمام تمرین‌هایش را در یک اجرا به روی صحنه آورده آرامش را، حتی اگر این آرامش در حین حرکت باشد. هرکس آن فرد خاص و دانا را که در چند ثانیه مشکلی که ما را ماه‌ها عذاب می‌داده حل می‌کند می‌شناسد، می‌داند آرامش چیست. هرکس که در شبی برفی به‌تنهایی قدم زده و نور کم‌جانِ تابیده بر برف را دیده و با حس رضایت از زندگی گرم شده، از آرامش خبر دارد.
آبی آسمانی
او دفترچهٔ خاطرات را «سلاحی برای جدال ذهنی» می‌خواند. راهی برای تمرین فلسفه و پاکسازی ذهن از پریشانی و حماقت و فائق آمدن بر مشکلات. راهی برای خاموشی قیل‌وقال ذهن. برای آمادگی برای روز پیشِ‌رو. برای تأمل پیرامون روزی که گذشت. از دیدگاه‌هایی که شنیده‌اید یادداشت بردارید. وقت بگذارید تا جریان حکمت را از سرانگشتانتان بر صفحات احساس کنید. بهترین دفترچه‌های خاطرات از این دست هستند. برای خواننده نوشته نشده‌اند. مخاطبشان خود نویسنده هستند. برای آرام کردن ذهن. برای کنار آمدن با خود. خاطره‌نویسی راهی است برای طرح پرسش‌های دشوار: در کجای مسیر خود قرار دارم؟ امروز می‌توانم چه گام کوچکی در راستای هدفی بزرگ بردارم؟ چرا این‌قدر درگیر این موضوع هستم؟ اینجا و اکنون برای چه موهبت‌هایی می‌توانم شکرگزار باشم؟ چرا این‌قدر تقلا می‌کنم تا دیگران را راضی نگاه دارم؟ چه انتخاب سخت‌تری هست که از آن طفره می‌روم؟ من بر ترس‌هایم چیره‌ام یا آن‌ها بر من؟ دشواری‌ها و مشکلات امروز چه شخصیتی از من نشان خواهند داد؟
میثم
هرکس آن فرد خاص و دانا را که در چند ثانیه مشکلی که ما را ماه‌ها عذاب می‌داده حل می‌کند می‌شناسد، می‌داند آرامش چیست.
مها؛ فرزندِ مـاه
وقتی هیچ صدایی به شما نرسد، وقتی هیچ کلامی ـ چه تملق و چه تهدید ـ یا حتی صدای وزوز بی‌معنی حشره‌ای در اطرافتان آرامشتان را به‌هم نزند، آن‌گاه است که به آرامش درونی رسیده‌اید.
آبی آسمانی
به آینده اعتماد نکن، هرچند خوشایند باشد. بگذار گذشتهٔ مرده مردگانش را دفن کند. عمل کن، حال زنده را دریاب! با قلبی در عمق وجود و خداوند بالای سرت.
آبی آسمانی
«صبر کاغذ از انسان‌ها بیشتر است.»
amin azadi
پولتان را برای خرید تنهایی و سردرد و اضطراب موقعیت دور نریزید.
amin azadi
دنیای شلوغ فکر می‌کند خلوت کردن همیشه برابر است با تنهایی و به خواستِ آن یعنی گمراهی.
amin azadi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۲۳-۵
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۲۳-۵