با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر اثر سیدعطاالله مهاجرانی

دانلود و خرید کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر  نوشته  سیدعطاالله مهاجرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر

کتاب مقدمه‌ای بر هفت خوان بزرگمهر، نوشته عطاالله مهاجرانی، مروری است بر داستان بزرگمهر و انوشیروان از زاویه‌ای جدید که خواننده را با ماهیت قدرت و کارکرد آن آشنا می‌کند و به او نگاه تازه‌ای می‌دهد

درباره مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر

داستاین بزرگمهر و انوشیروان گرچه در بخش تاریخی شاهنامه است، اما هویت و رنگ و بویی افسانه‌ای دارد. افسانه‌ای که زنده است و می‌توان در این روزگار نیز در فهم سرشت قدرت از شیوه‌ی رویکرد یا کارکرد آن افسانه سود جست.این کتاب به رسم قدرشناسی از شاهرخ مسکوب،‌ به او تقدیم شده است.

کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر بیش از آنکه یک کتاب پژوهشی باشد بخشی از نگاه خود نویسنده به بزرگمهر اندیشمند ایرانی در دربار خسرو انوشیروان است. انوشیروان نماد قدرت بی‌مهار است که پنج دهه بر ایران حکومت کرد، اما این حکومت زیر سایه‌ی هوش و درایت بزرگمهر بود.

خواندن کتاب مقدمه‌ای بر هفت‌خوان بزرگمهر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان بهادبیات و تاریخ کهن ایران پیشنهاد می‌کنیم

درباره عطاالله مهاجرانی

سید عطاءالله مهاجرانی متولد ۱۳۳۳ اراک نویسنده و سیاست‌مدار ایرانی است. او نماینده شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی، معاون پارلمانی نخست‌وزیر در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، عضو شورای سیاستگذاری صدا و سیما و همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره اول ریاست‌جمهوری محمد خاتمی بود. او همچنین عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس بود و هم‌اکنون در بریتانیا سکونت دارد.

مهاجرانی سال ۱۳۸۳ از ایران رفت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۵۷۴۳-۳-۲
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۷/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۵۷۴۳-۳-۲