با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ذهن ذن، ذهن آغازگر اثر علی‌ظفر قهرمانی‌نژاد

دانلود و خرید کتاب ذهن ذن، ذهن آغازگر

۴٫۴ از ۳۴ نظر
۴٫۴ از ۳۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ذهن ذن، ذهن آغازگر  نوشته  علی‌ظفر قهرمانی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ذهن ذن، ذهن آغازگر

ذهن ذن، ذهن آغازگر نوشته شونریو سوزوکی مقدمه‌ای کلاسیک برای تمرین دادن و به تعبیری محبوب‌ترین کتاب ذن در آمریکاست.

 درباره کتاب ذهن ذن

 این کتاب از روی گفتارهای شونریو سوزوکی، یکی از اثرگذارترین معلمان معنوی قرن بیستم، گردآوری و ثبت شده است. سوزوکی دو دهه‌ی آخر زندگی‌اش را در مراکز اقماری تمرین ذن در غرب امریکا به تدریس پرداخت.سوزوکی در این کتاب بی‌پیرایه و صریح حرف می‌زند. او از بودیسم در مقام مذهب یا فاسفه راززدایی می‌کند و مدام توجه ما را به سمت تمیرن ساده و کاملِ نشستن سوق می دهد تا بلکه ذهن خود را از راه مراقبه تصفیه کنیم.

گرچه همه‌ی ما بسته به خصائل فرهنگی و شخصی‌مان مسیرهای متفاوتی را برای زندگی برمی‌گزینیم، اما میل غایی‌مان یکی است: اینکه آزادانه خود را ابراز کنیم و از توهم رها باشیم. فارغ از اینکه مراقبه‌گر باشیم یا نه، سوزوکی با این کتاب حقایقی در اختیارمان می‌گذارد که برای زیستن ذهن آگاهانه در این جهان پرهیاهو، مفید و روشنی‌بخش‌اند.

 خواندن کتاب ذهن ذن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های مراقبه و تمرینات ذهنی

 بخشی از کتاب ذهن ذن

 «وقتی چیزی را تمام و کمال درک کنی، همه‌چیز را درک می‌کنی. اگر سعی کنی همه‌چیز را بفهمی، هیچ‌چیز را نخواهی فهمید. بهترین راه درکِ خودت است، آنگاه همه‌چیز را خواه یفهمید. پس اگر سخت بکوشی روش خودت را پدید آوری، به دیگران کمک خواهی کرد و دیگران نیز تورا یاری خواهند داد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
Moon
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

کتابی که در مورد ذهن ذن ، هست ، نکاتش اموزنده اس برای جملاتش دریافت با ذهن ارام نیازه نگرش جالبی بهمون میده ، پیش زمینه ها رو رها کن و تنها وتنها باش ،بدون اینکه ذهنت معطوف به دستیابی به

- بیشتر
unfinished_sympathy
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

به سبک ذن نظر بگذارم، چون کمتر، بیشتر است: نسخه ادبی بسیار کاربردی از ذن در این کتاب مواجه شدم.

نيكدان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

برای تمرین ذن و تمرکز عالیه این کتاب چندبار باید خونده بشه مطلب زیاد داره

یاسر باسره
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

خودتو بشناس از خودت شروع کن از ذهنت

Hamid Rahimi
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

برای من متن جذاب و الهام بخشی داشت و احتمالا نسخه چاپی رو میخرم.

AS4438
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

کتاب خوب وکاربردی هست ولی باید باحوصله خوانده شود مطالب جالبی دارد.

sarehsamadi
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

عالی

amiirsllh
۱۳۹۹/۱۱/۲۲

🌌

Anahid
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

کاملا موفق در توضیح دادن توضیح ندادنی ها. ترجمه خوب بود جز این که وقتی "طبیعت درون" متداول هست به کاربردنش بهتر از به کار بردن ترکیب "خود سرشت " است و خوانش متن را روان تر می کند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
اگر بدن و ذهن ما منظم باشند، تمام چیزهای دیگر به شیوهٔ درست در جای درستشان قرار می‌گیرند. بااین‌حال ما معمولاً بی‌آنکه آگاه باشیم سعی می‌کنیم چیزی غیر از خودمان را تغییر دهیم، می‌کوشیم چیزهای خارج از خودمان را نظم دهیم. ولی اگر خودت منظم نباشی مرتب کردن چیزهای دیگر محال است.
بهار
هرگاه ذهن تو متوقع شود، اگر چیزی را آرزو کنی، اصول اخلاقی‌ات را که عبارت‌اند از دروغ نگو، دزدی نکن، قتل نکن، فساد نکن و جز آن، خواهی شکست.
بهار
همیشه یک آغازگر باش
رئوف
اگر هرآنچه انجام دهی از نیستی بیرون آید، آنگاه همه‌چیز داری.
Moon
اگر مرگ را صرفاً پایان زندگی‌مان بدانیم، این درکی نادرست خواهد بود. از سوی دیگر اگر تصور کنیم نخواهیم مُرد این نیز اشتباه است. ما می‌میریم و نمی‌میریم. این درک درست است. شاید برخی بگویند ذهن یا روح ما همیشه باقی است و تنها کالبد مادی ماست که می‌میرد. ولی این کاملاً درست نیست، چون ذهن و جسم پایان خود را دارند. ولی این هم درست است که آنها تا ابد خواهند ماند. و با اینکه می‌گوییم ذهن و جسم، در واقع آنها دو روی یک سکه‌اند.
khoshnoodi
اینکه بدانی زندگی‌ات کوتاه است و هر روز و هر لحظه از آن لذت ببری، این مصداق زندگی‌ای است که در آن «فرم فرم است و خلأ خلأ».
Anahid
درس راستین همین است. درسی که بر کاغذ نوشته شده باشد، راستین نیست. درس مکتوب نوعی خوراک برای مغز توست. البته که لازم است به مغزت خوراکی بدهی، ولی از آن مهم‌تر این است که با تمرین سبکِ زندگی درستْ خودت باشی.
Anahid
ذهن ما همیشه تابع تنفس ماست. وقتی دم می‌گیریم هوا به دنیای درون می‌آید. به‌وقت بازدم هوا به دنیای بیرون می‌رود. دنیای درون نامحدود است، دنیای بیرون نیز نامحدود است. می‌گوییم «دنیای درون» یا «دنیای بیرون» ولی به‌واقع تنها یک دنیای کلی وجود دارد. در این دنیای نامحدود، گلوی ما مثل دری چرخان است. هوا داخل می‌شود و بیرون می‌رود، مانند کسی که از بین دری چرخان عبور می‌کند.
کاربر ۱۱۵۱۷۵۶
تا وقتی ایده‌ای محدود در مورد آینده یا امیدی به آینده داشته باشیم، به‌واقع نمی‌توانیم در برابر لحظه‌ای که همین اکنون وجود دارد جدی باشیم.
Anahid
روشن‌ضمیری به معنی داشتن حس خوب یا حالت ذهنی ویژه‌ای نیست. وقتی درست بنشینی حالتی ذهنی داری که خودش روشن‌ضمیری است. اگر نتوانی از حالت ذهنی‌ات در ذاذن راضی باشی، یعنی ذهنت هنوز پرسه می‌زند. بدن و ذهن ما نباید لق بخورد یا ول بگردد. در حالت درستِ بدن لازم نیست در مورد حالت درست ذهن حرف بزنیم. تو پیشاپیش آن را داری. جان کلام بودیسم همین است.
کاربر ۱۱۵۱۷۵۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۰۱-۹۴-۴
تعداد صفحات۲۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۰۱-۹۴-۴