با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خواستن توانستن نیست

دانلود و خرید کتاب خواستن توانستن نیست

راه‌های پنهان موفقیت را کشف کنید

۴٫۰ از ۴۱ نظر
۴٫۰ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خواستن توانستن نیست  نوشته  بنجامین هاردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خواستن توانستن نیست

کتاب خواستن توانستن نیست نوشته بنجامین هاردی است که رویا درخشان آن را ترجمه کرده است. شما هزاران بار تلاش کرده‌اید زندگی خود را بهتر کنید و هزاران بار ناامیدانه به همان نقطه اول برگشته‌اید. کوشیده‌اید به کمک قدرت اراده عادتی بد را کنار بگذارید اما دوباره گرفتار همان الگوهای قدیمی شده‌اید. این کتاب راهی متفاوت را به شما یاد می‌دهد.

درباره کتاب خواستن توانستن نیست

ما در تمام زندگی اعتیادهای پذیرفته‌شده یکدیگر را تشدید می‌کنیم و زندگ افراد را تحت استرس مداوم و ناهنجاری‌های خواب قرار می‌دهند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، ما فقط یک زندگی بخورونمیر برای خودمان دست‌وپا کرده‌ایم. اعتیاد داشتن تبدیل به یک هنجار شده است، اما اگر می‌خواهید زندگی خود را کنترل کنید، قدرت اراده نباید استراتژی انتخابی شما باشد. عوامل بازدارنده زیادی در محیط اطراف ما وجود دارند که علیه ما قد علم کرده‌اند. هر تصمیمی که می‌گیریم به محض بیدار شدن و برداشتن گوشی هوشمند آن تصمیم را زیر پا می‌گذاریم. کتاب خواستن توانستن نیست به شما یاد می‌دهد چگونه از شر اعتیادهای خود خلاص شوید.

خواندن کتاب خواستن توانستن نیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام را به تمام کسانی که می‌خواهند با برنامه‌ای دقیق زندگی خودشان را تغییر دهند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب خواستن توانستن نیست

رفتار هدفمندانه به شیوه‌هایی که می‌دانید روی خصوصیات روحی شما اثر می‌گذارد در علم روان‌شناسی «پیش‌آگاهی» نامیده می‌شود. خیلی ساده است: چیزی از قبل، یا «پیش» از مرحلهٔ شناخت و احساس اتفاق می‌افتد. به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید به‌طور هدفمند تجربهٔ درونی خودتان را با به‌کاربردن رفتارهای خاص تحریک، کنترل، و پیش‌بینی کنید. مثلاً اگر می‌خواهید انگیزه پیدا کنید، کافی است چند لحظه دست‌های خود را محکم به‌هم فشار دهید، در فضای باز اطراف خانه‌تان با سرعت بدوید و یک دوش آب سرد بگیرید. با یک نفر قرار ملاقات (عاشقانه) بگذارید و بدون درنظرگرفتن نتیجه، خواهید دید که چه انسان ریسک‌پذیری می‌شوید. ایجاد چنین تغییری در خصوصیات روحی، تصمیمات شما را در آینده نیز تغییر خواهد داد.

همان‌طور که ذهن و جسم شما رابطه‌ای دوسویه دارند، شما و محیط اطرافتان هم رابطه‌ای دوسویه دارید. وقتی یک بخش را تغییر می‌دهید، درواقع کل را تغییر می‌دهید. محیط شما وضعیت روحی و احساسی شما را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. درنتیجه، به‌زودی می‌توانید پیش‌بینی کنید در محیط‌های خاص و در معاشرت با افراد خاص چه احساسی خواهید داشت؛ مثلاً من وقتی در مکانی جذاب و در کنار افرادی شگفت‌انگیز قرار می‌گیرم انگیزه و الهام بیشتری در خود حس می‌کنم و یا وقتی در فضایی روحانی قرار می‌گیرم، اندیشمند و فروتن می‌شوم. پس باید گفت پیش‌آگاهی به‌منزلهٔ پیش‌بینی و خلق وضعیت خصوصیات روحی خودمان در آینده با بهره‌گرفتن از شکل‌دادن به عوامل محیطی زمان حال است

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
elfa
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

کتاب خیلی خوبیه، واقعا از خوندن کتابهای با محتوای تکراری خسته شده بودم، بالاخره یکی پیدا شد که حرف تازه ای واسه گفتن داره و اتفاقا به موضوع جالبی اشاره کرده و نگاه واقع بینانه تری رو نسبت به مسایل

- بیشتر
saeede
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

کتاب جالبیه. دید متفاوتی داره.

کاربر ۲۳۲۵۵۴۷
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

بسیار خوب وجذاب و آموزنده بود

کویر
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

به نظر بنده مطالب کاربردی خود یاری رو به دید و سبک جدید بیان کرده هر چند کمی توضیحات در بعضی از موارد زیاد بود اما من استفاده خودم رو بردم

کاربر ۲۲۷۳۴۷۰
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

اصلا جالب نبود. کلا انسان رو موجودی محیطی معرفی کرده . کتابهای روانشناسی غربی همینه و بیشتر نمیشه ازش انتظار داشت. مقدمه رو پر قدرت شروع کرد ولی جواب سوالها رو نداد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۵)
هر چقدر ماهیچه‌هایتان را تحت‌فشار بیشتری قرار دهید، پتانسیل بیشتری برای رشد می‌یابند-اما به‌شرط آنکه ریکاوری شما به همان اندازه عمیق و طولانی باشد. درواقع، فرایند ریکاوری باید طولانی‌تر و عمیق‌تر از فرایند کاری باشد. برای همین است که خواب، عبادت، تعطیلات، تفریح، روزه‌گرفتن و مدیتیشن (کلیدهای تنظیم و ریکاوری) هیچ‌وقت تا این اندازه مهم نبوده‌اند چون جهان هیچ‌وقت تا این اندازه توان‌فرسا نبوده است. ما جایی در میانهٔ راه، این مسئله را فراموش کرده‌ایم.
alirezazal
زندگی شما محصول افکار و انتخاب‌های شماست، اما این افکار و انتخاب‌ها از کجا می‌آیند؟ قطعاً خودبه‌خود و از ناکجاآباد سردرنیاورده‌اند. شما مزرعهٔ ذهن خود را با کاشتن بذرهای خاصی شکل می‌دهید که از کتاب‌هایی که می‌خوانید، تجاربی که کسب می‌کنید و افرادی که با آنها معاشرت دارید به‌دست آورده‌اید.
yumi
تاریخ توسط انسان‌های بزرگ شکل نگرفته است، بلکه توسط شرایط طاقت‌فرسا شکل گرفته است.
maryam
«محصول انتخاب‌های خودتان باشید، نه محصول شرایط.»
Hessam Shahbazi
اگر می‌خواهید مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید، باید از دو جا شروع کنید: - جایی کاملاً متفاوت با محیط همیشگی‌تان که برای یادگیری، رشد و ریکاوری بهترین بازدهی را داشته باشد (فصل ۱۰ را ببینید)؛ و - صبح‌ها، بعداز یک برنامهٔ صبحگاهی قوی که به‌صورت یک الگوی ثابت درآمده باشد.
Fateme Beyranvand
شما برای داشتن انگیزهٔ قوی برای حرکت به جلو نیازمند وضوح کافی هستید. هر چقدر در مسیر پیشِ‌رویتان وضوح بیشتری داشته باشید، برای حرکت در مسیر انگیزهٔ بیشتری خواهید داشت؛ بنابراین، به‌جای اینکه بکوشید به خود انگیزه دهید، هدفتان را برای چند مرحلهٔ پیشِ‌رو واضح و شفاف سازید.
MeysaM M
نیاز، تنها عنصر مهم در فرمول دستیابی به عظمت است-نه استعداد یک فرد منفرد، یا چشم‌انداز یک رهبر خاص.
maryam
خواستن، توانستن نیست بیایید باهم روراست باشیم. شما هزاران بار تلاش کرده‌اید زندگی خود را بهبود ببخشید و هزاران بار ناامیدانه به همان نقطهٔ اول بازگشته‌اید. کوشیده‌اید به کمک قدرت اراده عادتی بد را کنار بگذارید اما دوباره گرفتار همان الگوهای قدیمی مانده‌اید. ابتدای سال نو تصمیمات جدید گرفته‌اید، اما آخر سال همه‌چیز به همان بدی روز اول بوده است. تصمیم‌های بزرگی گرفته‌اید که زندگی‌تان را تغییر دهید اما برخلاف تلاش بی‌وقفه به نتیجهٔ دلخواه نرسیده‌اید. پس‌از شکست‌های پیاپی جای شکی نیست که فکر کنید مشکل خود شما هستید. شاید چیزی را که باید ندارید-انگیزه، نیروی درونی، قدرت اراده. شاید باید به همان زندگی‌ای که دارید بسنده کنید...
ghazl
جهان‌بینی، عقاید و ارزش‌های شما از درون شما نشئت نمی‌گیرند، بلکه برخاسته از محیط بیرونی شما هستند.
yumi
اگر ما محیط خود را خلق و کنترل نکنیم، محیط اطراف ما را خلق و کنترل می‌کند.
ali karimi fare

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۷۴-۹
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۷۴-۹