با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انقلاب اسلامی در کرج

دانلود و خرید کتاب انقلاب اسلامی در کرج

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انقلاب اسلامی در کرج  نوشته  حسن شمس‌آبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انقلاب اسلامی در کرج

کتاب انقلاب اسلامی در کرج اثر حسن شمس‌آبادی به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده و به تاریخ انقلاب اسلامی در این شهرستان می‌پردازد.

 درباره کتاب انقلاب اسلامی در کرج

در پژوهش‌هایی که تاکنون درباره انقلاب اسلامی در مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام شده بخشی به بررسی تاریخ انقلاب اسلامی در شهرستان‌ها اختصاص یافته است که آثار پرارج و مهمی هستند.

 از جمله‌ی این نوع تاریخ‌نگاری‌ها که با تکیه بر اسناد و خاطرات و منابع پژوهشی تألیف شده است، انقلاب اسلامی در کرج است. کرج به علت بافتِ جمعیتی و ویژگی‌های خاص خود حوادث و تحولات ویژه‌ای در جریان انقلاب اسلامی داشته است. فقدان حوزه‌ی علمیه‌ی کهنسال و همچنین فقدان بازار سنتی در آن موجب شد مبارزات اسلامی در کرج رویکرد کارگری و دانشجویی داشته باشد. با این حال کرج به دلیل داشتن باغات همواره محل رفت و آمد علما و مبارزان مسلمان بوده است. 

از زمانی که تهران پایتخت شد، منطقه‌ی کرج، در حواشی آن اهمیت یافت. با آغاز سلطنت پهلوی و تلاش آنها در بنای کشوری مدرن با الگوی غربی، کرج هم از تحولات جدید بهره گرفت.

این کتاب تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهر کرج را به‌خصوص در دو دهه‌ی آخر رژیم پهلوی و نیز سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی بررسی کرده است.

 خواندن کتاب انقلاب اسلامی در کرج را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

 علاقه‌مندان به تاریخ معاصر و تاریخ انقلاب اسلامی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۹-۵۹۰-۷
تعداد صفحات۶۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۹-۵۹۰-۷