با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باغ‌های همیشه بهار

دانلود و خرید کتاب باغ‌های همیشه بهار

روایتی داستانی از زندگی امام محمد باقر(ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باغ‌های همیشه بهار  نوشته  علی‌اصغر عزتی‌پاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب باغ‌های همیشه بهار

باغ‌های همیشه بهار نوشته علی‌اصغر عزتی پاک، روایتی داستانی از زندگی امام محمد باقر(ع) است.

 درباره کتاب باغ‌های همیشه بهار

این کتاب روایتی جذاب از زندگی امام پنجم شیعیان، امام محمد باقر (ع) است. بخش اول کتاب باغ‌های همیشه‌بهار را جابربن عبدالله انصاری روایت می‌کند و بخش دوم با نام روشنی‌هاس شهر را عبدالله‌بن عطا روایت می‌کند. روایتگر بخش سوم کتاب با نام سرود سال‌های عاشقی هم جابر جوفی از دیگر یاران امام (ع) است.

این کتاب، با نثر جذاب، روان، زیبا و در کنار روایت خوب و ضرب‌آهنگ منظمی که دارد، می‌تواند نوجوانان را جذب کند. 

برای نگارش این کتاب، عزتی پاک از منابع معتبر فراوانی درباره مستندات زندگی امام محمد باقر (ع) استفاده کرده است.

 خواندن کتاب باغ‌های همیشه بهار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 این کتاب برای نوجوانان ۱۵ تا ۲۰ سال نوشته شده اما خواندن آن برای بزرگ سالان هم خالی از لطف نیست.

 بخشی از کتاب باغ‌های همیشه بهار

روز شلوغ و پر تب و تابی را پشت سر گذاشته‌ام. هیچ کس نمی‌داند چه خبر است و چه اتفاقی برای من خواهد افتاد، یا دارد می‌افتد. فقط خودم هستم که کم‌کم دارم به دلایل سفارش عجیب مولایمان پی می‌برم. نشانه‌هایش یکی یکی در حال آشکار شدن است. هان ای عبدالله و ای عطاء، برادران مؤمنم، اکنون حالی دارم که باید ببینید: سر تا پایم دل‌تنگی برای محمد بن علی است. جانم دارد پر می‌زند برای یک دم نشستن در کنارش و چشم دوختن به چهرهٔ پاکش. چهرهٔ محمد بن علی برای من همیشه نشان مهر و عطوفت هستی بوده با فرزندان آدم. هر گاه که با او روبه‌رو می‌نشستم، احساس می‌کردم که در برابر سویهٔ مهربان و امیدزای دنیا هستم، و باید که زندگی را همچون کندوهای عسل سر کشید و سرشار از خُلق محمّدی شد. همیشه دوست داشته‌ام که دوزانو بنشینم در برابرش، و بی‌هیچ حرفی فقط گوش کنم به سخنانش. او سخن بگوید و من با جان و دل بشنوم؛ او حکمت و تفسیر بگوید و من غبار درونم را با حرف‌هایش شست‌وشو بدهم. و من هیچ کس را در عمرم ندیده‌ام که چون محمد بن علی، بر قرآن مسلَّط باشد و کلام الهی را بفهمد و بفهماند. چه خوب گفت مالک بن اعْین، شاعر هم‌روزگارمان که «اگر مردم در صدد جست و جوی علوم قرآن برآیند، باید بدانند که قریش، بهترین دانای آن را دارند؛ و اگر امام باقر در علوم قرآنی لب به سخن گشاید، شاخ و برگ‌های زیادی برای آن ترسیم خواهد کرد!».نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۸۱۳-۳
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۸۱۳-۳