دنیای سوفی
۴٫۱از ۱۶۵ نظر

دانلود کتاب صوتی دنیای سوفی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۱از ۱۶۵ نظر
۴٫۱از ۱۶۵ نظر
۴٫۱از ۱۶۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دنیای سوفی

کتاب صوتی  دنیای سوفی، داستانی جذاب و خواندنی از رمان تاریخ حکمت غرب به قلم یوستاین گاآردر است که تاریخ فلسفه را به زبان ساده برای نوجوانان تشریح می‌کند. دنیای سوفی را مهدی مهدی‌لو ترجمه کرده است و با صدای سارا فیض منتشر شده است.

کتاب دنیای سوفی تاکنون به ۵۴ زبان ترجمه شده و علاوه بر نوجوانان، توجه بزرگسالان را هم به‌خود جلب کرده ‌است.

درباره‌ی کتاب صوتی دنیای سوفی

داستان کتاب دنیای سوفی در مورد دختری به نام سوفی است که در آغاز پانزده سالگی نامه‌های جالب و نوارهای ویدئویی از شخصی به نام آلبرتو ناکس دریافت می‌کند که در آن‌ها سؤالات جالبی مانند جهان چگونه پدید آمده‌است؟ مطرح شده است. این سوالات آغازگر راه آموزش تاریخ فلسفه ‌است. این نامه‌ها در ابتدا مطالبی در خصوص یونان باستان، سقراط و سؤالات اساسی زندگی بشری عنوان می‌کند. و زمانی که سوفی حسابی به فکر فرو رفت و به دنبال پیدا کردن پاسخی برای این پرسش‌ها گشت، پاسخ‌ها از راه می‌رسند و پس از دریافت چند نامه، سوفی و آلبرتو یکدیگر را ملاقات می‌کنند. موضوع صحبت‌های آنان عمدتاً نظریات فلاسفۀ یونان باستان، امپراتوری روم، قرون وسطی، رنسانس، عصر روشنگری، و موضوعاتی چون انقلاب‌های بزرگ و مسائل امروز بشری است. یوستاین گاآردر در ضمن دروایت دنیای سوفی، تاریخ فلسفه را به‌صورت طبقه‌بندی شده به خواننده آموزش دهد؛ همچنین در داستان وقایعی اتفاق می‌افتد که خواننده را تشویق به خواندن ادامه رمان می‌کند.

شنیدن کتاب دنیای سوفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید که فلسفه را از ابتدا آغاز کنید و با تاریخ فلسفه و حکمت غرب به صورت کلی آشنا شوید، کتاب دنیای سوفی بهترین انتخاب برای شما است.

درباره‌ی یوستاین گاآردر

یوستاین گاآردر، استاد فلسفه، در ۸ اوت ۱۹۵۲ در نروژ متولد شد. او در رشته فلسفه، الهیات، و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و به مدت ده‌سال به‌ تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها پرداخت. گاآردر پیوسته در فکر متن فلسفی ساده‌ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد و نتوانست متن مناسبی پیدا کند. به همین دلیل دست به کار نوشتن دنیای سوفی زد. کتاب‌های دیگر او هم با درونمایه‌ی فلسفی نوشته شده‌اند و معروف‌ترین آن‌ها، دختر پرتقالی و راز فال ورق است.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۱)
amh
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کسی که بخواد وارد فلسفه بشه رو بدتر گمراه میکنه و دید خیلی مضحکی نسبت به فلسفه تو مغزش فرو میکنه!

کاربر ۱۵۶۴۳۳۹
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

کتاب خوب بود ولی نرم افزار طاقچه خیلی اذیت میکرد موقع گوش کردن به کتاب، کافی بود بخواین سرعت رو یکم زیاد کنین، جوری قاطی میکرد که اصلا پشیمون میشدین از گوش کردن

ARMY LOVER ♥
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

این کتاب موضوع ماحراجویی داره و درمورد فلسفه دنیاست و خیلی جذاب بود .😊 حتما حتما حتما بخونیدش💜😊

mehdi
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

بهترین کتاب در مورد کسانی که تازه میخوان فلسفه یاد بگیرن

MrGhost
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

این کتاب خیلی خوبی هست و برای اونایی ک تازه می‌خواهند وترد فلسفه بشند واقعا پیشنهاد میشه ولی ترجمه ی این کتاب خیلی بده و این کتاب به این مهمی رو خلاصه کرده و من واقعلا خوشم نیومد پیشنهاد میکنم این کتاب

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است