با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خوشبختی ساختنی است نه یافتنی

دانلود و خرید کتاب خوشبختی ساختنی است نه یافتنی

۶۷ داستان جذاب و خواندی برای ساختن خوشبختی با دو الگوی تأثیرگذاری و تأثیرپذیری آشنا شوید

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خوشبختی ساختنی است نه یافتنی  نوشته  مسعود لعلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خوشبختی ساختنی است نه یافتنی

خوشبختی ساختگی است نه یافتنی ۶۷ داستان جذاب و خواندنی از مسعود لعلی برای ساختن خوشبختی است. در این داستان‌ها با دو الگوی تاثیرگذاری و تاثیرپذیری برای خوشبخت شدن آشنا می‌شوید.

سرگذشت یک حمامی، بازگشت به زمین، بهترین دوران زندگی، داستان تعال، زندگی را سرشار از معجزه کنید، احساس خودارزشمندی، ریاضی زندگی، تولد دوباره و تمثیل زیبای گل نام برخی از این داستان های آموزنده‌اند.

خواندن کتاب خوشبختی ساختنی است نه یافتنی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه مندان به داستان های انگیزشی و اموزنده را خواندن این آثار دعوت می‌کنیم

جملاتی از کتاب خوشبختی ساختنی است نه یافتنی

صدف کوچک متوجه شد که از میان پوسته‌اش چند شن‌ریز وارد شده‌اند و توی دلش نشسته‌اند. با این‌که چند دانه شن بیشتر نبودند، ولی دردش خیلی زیاد بود.

صدف‌ها هم با این‌که ساکت‌اند، حس دارند و درد را می‌فهمند. خیال می‌کنید صدف چه کرد؟ از دست‌شن‌های بی‌رحم شکایت کرد؟ سروصدا راه انداخت که چرا چنین وضعیت دردناکی برای او پیش آمده؟ «نه»!

هیچ کدام از این کارها را نکرد و فقط همین‌طور آرام کف دریا نشست. به خودش گفت: «حالا که نمی‌توانم شن‌ها را از بدنم بیرون کنم، سعی می‌کنم بهتر و بهترشان کنم.»

حالا سال‌های سال گذشته و دانهٔ شن کوچک، که آن‌قدر آزارش می‌داد، تبدیل به یک مروارید زیبا شده است، مرواریدی براق و درخشنده.

یک صدف کوچک با چند دانه شن چه‌ها نمی‌کند! و خدا می‌داند که اگر ما آدم‌ها با چیزهای کوچکی که آزارمان می‌دهند و وارد صدف زندگیمان می‌شوند، همان کاری را بکنیم که صدف کوچک کرد، چه‌ها که نمی‌توانیم بکنیم!

نکته:

برای یادگیری آئین تأثیرگذاری باید تفاوت کنش و واکنش را بدانی. کنش، بازتاب قدرتمندانه نسبت به شرایط سخت زندگی است و واکنش، عمل منفعلانه ــ آه و ناله ــ است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
امبدحیین
۱۴۰۰/۰۲/۲۰

نمونه رو خوندم بهترین کتابه جهانه توصیه میکنم‌ شدید

فرزاد علی نقی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

خیلی کتاب خوبی هست انگیزه انسان رو بالا میبره بعظی ها میگن این جمله ها انگیز ای که به ادم بیده داعمی نیست خوب حمام کردن و تمیز شدن هم داعمی نیست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
از جهانگردی ظاهر نشود کار تمام هر که در خویش سفر کرد جهاندیده بود صائب تبریزی
وهب حسینی
اگر امروز که بیدار شدی بیشتر احساس سلامت کردی تا مریضی، تو خوشبخت‌تر از یک میلیون نفری هستی که تا آخر این هفته بیشتر زنده نیستند. - اگر هیچ‌وقت خطر جنگ را تجربه نکرده‌ای و تنهایی زندان را حس نکرده‌ای، در شمار ۵۰۰ میلیون نفر آدم خوشبخت دنیا هستی. - اگر می‌توانی در یک جلسهٔ مذهبی شرکت کنی بدون اینکه اذیت و آزار، دستگیری، شکنجه و وحشت از مرگ داشته باشی، خوشبخت‌تر از سه میلیون نفر در جهان هستی. - اگر در جیب یا کیف خود پول داری و می‌توانی گاهی کمی پول خرج کنی، جزو ۸ درصد آدم‌های پولدار دنیایی. - اگر پدر و مادرت هنوز زنده‌اند و هنوز با هم زندگی می‌کنند، تو واقعآ بی‌نظیری! - اگر سرت را بالا می‌گیری و لبخند می‌زنی و احساس خوبی داری، تو خوشبختی، چون خیلی‌ها می‌توانند این کار را بکنند، ولی اکثرآ نمی‌کنند.
🌸samin🌸
اگر امروز و دیروز دعا کردی، واقعآ خوشبختی، چون اعتقاد داری که خدا صدای ما را می‌شنود و به ما جواب می‌دهد. - اگر می‌توانی این مطلب را بخوانی، خوشبخت‌تر از کسانی هستی که نمی‌توانند این مطلب را بخوانند.
🌸samin🌸
تغییر، تقدیر دنیای بیرون است. لذا، خردمند تأثیرگذار، نه به فراز آن دل ببند و نه از فرودش دلگیر شو. مهم آنست که در کشاکش روزگار در مرکزیت وجودی خویش ثابت و برقرار باقی بمانی.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۰
شابکundefined
تعداد صفحات۱۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۰