با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آفتاب در مصاف

دانلود و خرید کتاب آفتاب در مصاف

بر گرفته از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی

۴٫۹ از ۸ نظر
۴٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آفتاب در مصاف  نوشته  موسسه فرهنگی لوح و قلم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آفتاب در مصاف

آفتاب در مصاف اثری از موسسه فرهنگی لوح و قلم است که در انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است. موضوع این کتاب قیام عاشورا و بر گرفته از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامیاست.

 درباره کتاب آفتاب در مصاف

 این اثر در قالب کتاب مرجع، به گونه‌ای سامان یافته که بتواند مبنای پژوهش محقّقان این حوزه قرار گیرد، تا با مراجعه به آن، بتوانند با توجّه به دیدگاههای رهبری در این موضوع، تحقیقات خود را گسترش دهند.

این کتاب شش بخش کلی با عناوین «کلیّات، امام‎حسین، عاشورا، یاران عاشورا، دشمنان عاشورا، زیارات و ادعیه» دارد.

نشانی‌هایی که در پاورقی آمده، مستندات قرآنی، روایی و تاریخی است. به بخشی از مستندات تاریخی که جنبه‌‌ی تحلیلی دارد، پرداخته نشده است. شیوه‌‌ی انتخاب منابع در پاورقی‌ها نیز بدین صورت بوده که در موضوعات تاریخی، یک منبع شیعی، یک منبع سنی و نیز «بحارالانوار» به عنوان کتاب مرجعِ در دسترس، به ترتیب تقدم قرنی و زمانی این منابع ذکر گردیده و در موضوعات روایی، به کتاب‌های معتبر روایی استناد داده شده است.

در ابتدای کتاب، فهرست عناوین به همراه فهرست اجمالی که ارجاع به فهرست تفصیلی است، به منظور توجه دادن مخاطب به ساختار موضوعی اثر درج گردیده و فهرست تفصیلی و سایر فهرست‌ها، در انتهای کتاب آورده شده‎اند. این مجموعه، تمام مطالب مرتبط را از سال ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۹۰ هجری شمسی در خود جای داده است.

 خواندن کتاب آفتاب در مصاف را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مباحث مرتبط با عاشورا و شناخت قیام امام حسین (ع)

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Yasmingh
۱۳۹۹/۰۷/۰۲

تو کشور ما امام حسین(ع) فقط یک سری مناسک ظاهریه که سالی یکبار انجام میشه این کتاب به اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) میپردازه که یکیش مبارزه با ظلم هستش. به نظرم خیلی کتاب خوبیه ولی متاسفانه خیلی مشهور نیست. خیلی از

- بیشتر
کاربر ۱۵۷۳۴۶۱
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

این کتاب دید جدیدی از وقایع ابتدای اسلام بهمون میده که واقعا عالی هست و با خوندنش خیلی از مسائل زمان حال برامون قابل فهم میشه.... واقعا عالی بود

کاربر ۲۶۹۱۴۴۱
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹)
سالها محرّم ما بی‌محتوا و بی‌معنا بود. نام حسین (ع) می‌آمد، اما از روح، هدف، پیام، تپش و خون حسین (ع) خبری نبود. خدا را شکر و ملّت قهرمان ما را شکر و امام و رهبرِ ما را شکر که به این واژهٔ عظیم در فرهنگ انقلابی اسلام، معنا دادند.
eskandari
مجالس حسینی باید در خصوص هدف و فلسفهٔ قیام اباعبدالله (ع) به مردم آگاهی بدهند
eskandari
یکی از علل موفّقیت قیام عاشورا، صلح امام حسن (ع) است
الهام سادات
انبیا آمدند مردم را بتدریج و در طول تاریخ با چند خصوصیت آمیخته کنند: نخست آمدند به مردم، اندیشیدن و فکر کردن یاد بدهند. اگر پیغمبران نبودند، بشر فکر کردن نمیدانست. و لذا ما معتقدیم اگر رشتهٔ نبوّتها در تاریخ نبود، امروز بشریت، این تکنیک و صنعت و پیشرفت مادّی، این حرکات محیرالعقول علمی را هم نمیداشت. دوم، پیغمبران مبعوث شده‌اند تا مکارم و فضیلتهای اخلاقی را به حدّ تمام و کمال برسانند. سوم، انبیا آمدند تا در مردم خواهش و طلب یک جامعهٔ آرمانی را زنده کنند.
eskandari
محیط انقلابی و جامعهٔ انقلابی و حکومت انقلابی و جوّ انقلابی در تنفّس انسان هم اثر میگذارد.
eskandari
عمرسعد از شقاوت و کوردلی حرمله استفاده کرد و گفت: حسین را خاموش کن. به جای آنکه به طفل شیرخوار حسین (ع) آب بدهند، تیر سه شعبهٔ زهرآلود به سوی او پرتاب کردند. این طفل روی دست پدر پیچ و تاب خورد و جان داد؛ خون از گلوی علی‌اصغر جاری شد. حسین‌بن‌علی (ع) از همین نقطه، گسترش خود را شروع کرد؛ نگذاشت خون علی‌اصغر لوث شود؛ نگذاشت شایعه‌پردازان و دروغگویان و سیاست‌بازان بگویند طفل حسین (ع) خودش مُرد یا از گرمای آفتاب مُرد. دستش را زیر گلوی علی‌اصغر گرفت، مشت حسین (ع) از خون علی‌اصغر پر شد؛ در مقابل چشم همه، این خونها را به طرف آسمان پرتاب کرد. یعنی این خون را ببینید، علی‌اصغر را کشتید ای نامردمان! حسین‌بن‌علی (ع) در اینجا طومار حقّانیت خود را امضا کرد؛ یعنی به دنیا فهماند با چه جریانی روبه‌روست؛ به تاریخ فهماند با چه می‌جنگیده و برای چه می‌جنگیده است.
Ghazzzzale
مجالس حسینی، تقویت کنندهٔ ایمان و ضامن تداوم انقلاب اسلامی‌اند
eskandari
آنچه که امروز پیش آمده و این پیروزی که ما به دست آوردیم و پیروزیهایی که به دست خواهیم آورد، ریشه در اتّکال و اتّکای به خدا و اعتماد به او دارد. ایمان یعنی باور. باور در انسان، اعتماد به‌وجود می‌آورد؛ آن اعتماد، حرکت وسیع و پایان‌ناپذیر را در انسان تدارک می‌بیند؛ و به کمک آن حرکت، انسان بر همه چیز پیروز میشود. این است که میگویم روی این مجالس تکیه کنید. مجالس حسینی، ما را به این اعتقاد و به این ایمان نزدیک میکند و باید بکند
eskandari
عاشورا، صحنه‌ای کامل و جامع از زندگی اسلامی است در عاشورا دفاع هست، حمله هست، خشم هست، عشق هست؛ در عاشورا موعظه و تبلیغ و نصیحت هست، ترساندن و تهدید هست، همبستگی هست، ایثار هست، جهاد هست، شهادت هست، رسالت هست، توحید هست؛ همه چیز در عاشورا هست؛ راز و نیاز با خدا هم هست.
الهام سادات
گریهٔ آتش‌آفروز انقلاب گریه‌های امام سجّاد (ع) پس از عاشورا، گریهٔ غم و تأسّف نبود؛ گریهٔ آتش‌افروز انقلاب بود امام سجّاد (ع) شاهد و راوی حوادث خونین عاشورای حسین (ع) و خود، پیامبر آن انقلاب هم بود. بعد از ماجرای آن شهادت گدازندهٔ خونین، بیش از سی سال گریه کرد. این گریه، گریهٔ غم و تأسّف نبود؛ این گریه، گریهٔ آتش‌افروز انقلاب بود.
eskandari

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۱۰۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB