دانلود و خرید کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان اثر کارل ای پیکهارت | انتشارات صابرین | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان اثر کارل ای پیکهارت

کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان

معرفی کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان

«کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان» یکی از کتاب‌های مجموعه «کلیدهای تربیت نوجوانان» نشر صابرین، نوشته کارل پیکهارت است. در این اثر، روش‌ها و راهکارهایی برای شناسایی و ترک اعتیاد در نوجوانان معرفی شده است.

خلاصه کتاب «کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان»

کارل پیکهارت در کتاب «کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوانان» از شناخت مشکل اعتیاد در نوجوان و علایم هشداردهنده آن شروع کرده است و پس از پرداختن مفصل به علایم جسمی و روحی روانی اعتیاد در نوجوان به معرفی راهکارهایی برای مقابله با این بیماری در نوجوانان پرداخته است. او برای درمان اعتیاد در نوجوانان مراحل مشاوره، معالجه، خودیاری وبازیافت را در نظر گرفته و به طور مفصل آنها را شرح داده است. در انتهای کتاب هم فصلی درباره بازسازی روابط در خانواده فردی که موفق به ترک اعتیاد شده دارد که بسیار موثر است.

کتاب «کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان» برای چه کسانی مناسب است

این کتاب را کسانی بخوانند که نوجوان و جوان در خانه دارند. فرقی نمی‌کند ک جوان یا نوجوان شما دچار اعتیاد شده یا نشده است. مطالعه این کتاب برای خانواده‌ها آگاهی‌بخش، روشن‌کننده و سودمند است.

جملاتی از کتاب «کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان»

«بازیافت از اعتیاد، نیازمند بازیافت توان راست‌گویی به خود و دیگران است. اعتیاد بستگی به دروغ‌گویی دارد؛ بازیافت به صداقت، راه‌حل این معادله بسیار ساده و بسیار دشوار است.
افراد جوان زیاده‌رو در مصرف و یا معتاد، برای فرار از پیامدهای مصرف غیرقانونی خود، شروع به دروغ‌گویی می‌کنند. آن‌ها با آگاهی از رفتار ممنوعه خود و ترس از کشف حقیقت، همه چیز را انکار می‌کنند، لاپوشانی می‌کنند و برای مخفی کردن حقیقت، داستان‌هایی مفصل و طویل می‌آفرینند. آن‌ها با مأیوس و سردرگم کردن والدین خود، وانمود می‌کنند و وعده می‌دهند که به‌رغم شواهد متضاد قوی و آشکار، همه چیز رو به راه است.
«درحالی‌که می‌دانیم مشکلی وجود دارد، همه‌اش به ما می‌گوید که همه چیز درست است. فرزندمان مثل یک غریبه با ما رفتار می‌کند. چه چیزی را باور کنیم؛ چیزی که به ما می‌گوید یا آنچه را که می‌بینیم؟» درصورت مغایرت حرف‌ها با رفتارها، حتمآ رفتار او را بپذیرید. آن‌گاه مستقیمآ مسئله صداقت را با فرزندتان در میان بگذارید.»

فهرست کتاب «کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان»

بخش اول: شناخت مشکل
بخش دوم: انواع درگیر شدن های زیان‌آور
بخش سوم: آثار هشداردهنده
بخش چهارم: علایم روحی هشداردهنده
بخش پنجم: آسیب‌پذیری‌های دوران نوجوانی تا جوانی
بخش ششم: دخالت مستقیم
بخش هفتم: روش‌های درمانی
بخش هشتم: بازسازی روابط و ساختار خانواده
پرسش و پاسخ


همهٔ کتاب‌های چاپی

مشاهده همه

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات صابرین

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است